Huawei już niebawem powiększy swój asortyment i wprowadzi na wybrane rynki dwa nowe urządzenie klasy średniej – GR3 oraz GR5. Są to propozycje wyposażone w metalową obudowę oraz wyświetlacz 5.0” oraz ekran o przekątnej 5.5”.
Nowa seria smartfonów Huawei GR będzie niższa w klasyfikacji niż GX, do której należy Huawei GX8 zaprezentowany na tegorocznych targach w Las Vegas. Tak naprawdę nadchodzące nowości nie są wcale takie premierowe, gdyż są już dostępne na chińskim rynku pod marką Honor – Huawei GR3 to przemianowany Enjoy 5S, zaś Huawei GR5 występuje jako Honor 5X.
Niewykluczone, że na polskim rynku zadebiutuje jedynie Huawei GR3, gdyż wysoce wątpliwe jest wprowadzenie Huawei GR5 z uwagi na dostępność (od kilku dni) modelu Honor 5X.
Huawei GR3 „napędzać” będzie MediaTek MT6753T, którego osiem 64-bitowych rdzeni ARM Cortex-A53 cechuje się taktowaniem na poziomie 1.5 GHz. Za grafikę odpowiada 3-rdzeniowy chip ARM Mali-T720MP3 oraz 2 GB pamięci RAM, Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 16 GB wewnętrznej pamięci, którą w dowolnym momencie rozszerzyć można poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 128 GB.
Google Android 5.1 Lollipop z interfejsem graficznym EMUI 3.1 wyświetlane jest w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) na wyświetlaczu o przekątnej pięciu cali.
Smartfon posiada czujnik biometryczny z oprogramowaniem Fingerprint Identification 2.0 oraz technologią ARM Trustzone. Ma to zapewnić szybsze działanie oraz weryfikację płatności za pośrednictwem odcisku.
Dalsza specyfikacja smartfonu z metalową obudową o grubości 7.6 milimetra i wadze 135 gramów obejmuje także: 13-megapikselowy aparat, kamerę dedykowaną połączeniom wideo – 5 Mpx, podwójny slot kart SIM, a także akumulator o pojemności 2200 mAh.
Oficjalna prezentacja nowej serii smartfonów Huawei powinna odbyć się na targach Mobile World Congress, w Barcelonie.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…