Miłośnicy sprzętu Apple zapewne z wielką ekscytacją przyswajają kolejne plotki, dotyczące realizacji iPhone’a nowej generacji. Tym bardziej, że znani eksperci i analitycy branżowi zgadzają się, iż sprzęt zostanie zaprezentowany we wrześniu 2011 roku, a więc za około 10 tygodni. Póki co zagadką pozostaje design i dane techniczne nowego urządzenia – doniesienia są w tym zakresie bardzo rozbieżne. Nie wyklucza się nawet opcji, w której Apple zaprezentuje pod koniec lata nie jeden, ale dwa iPhone’y.
Analityk Deutsche Bank – Chris Whitmore – przekonuje, iż firma z Cupertino wypuści w jednym czasie dwa nowe smartfony – modele 4S oraz 5. Pierwszy z nich miałby stanowić podrasowaną wersję iPhone’a 4: sprzęt otrzyma dwurdzeniowy chip A5, ale pozostałe parametry i wygląd zewnętrzny będą przypominać obecnie sprzedawane urządzenie. Model oznaczony numerem 5 ma się już znacznie różnic od poprzedników. Jedną z podstawowych różnic stanowić ma większy wyświetlacz.
Chris Whitmore tłumaczy, iż rozszerzenie oferty ma umożliwić Apple wejście na rynek smartfonów ze średniej półki. Jeśli iPhone 4S faktycznie pojawi się na rynku, to powinien kosztować około 349 dolarów (bez podpisywania umowy z operatorem). Możliwe, iż Apple realizuje w ten sposób ideę wypuszczenia na rynek tańszego smartfonu, który wcześniej funkcjonował w branży jako model Nano.
Źródło: slashgear
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Polski hit Techlandu, a mianowicie Dying Light objęty został sympatyczną promocją na platformie Steam. W…
Fairphone 6 to smartfon na lata. Długoletnie wsparcie aktualizacyjne producenta wraz z modułową konstrukcją docenią…
Strategia turowa z bardzo znanego uniwersum trafiła na fenomenalną promocję. Teraz każdy z Was doda…
OPPO szykuje swojego średniaka, który stanie naprzeciwko POCO F7. Do debiutu przygotuje się bowiem OPPO…
OnePlus Pad 3 to jeden z najciekawszych tabletów z Androidem ostatnich miesięcy. Świetny ekran, solidna…
Huawei Pura80 Ultra na żywo imponuje przesuwnym mechanizmem aparatu ze zmiennym zoomem. Czegoś takiego w…