Ruszyła właśnie sprzedaż myPhone Artis, który jest przedstawicielem urządzeń typu phablet i prezentuje obraz na ekranie o przekątnej 5.5”.
myPhone Artis czerpie moc obliczeniową z układu MediaTek MT6735P złożonego z 4-rdzeniowego procesora (rdzenie ARM Cortex-A53) o taktowaniu 1.0 GHz i dwurdzeniowego układu graficznego ARM Mali T720 MP2@450MHz. Niestety, wspierany jest on przez zaledwie 1 GB pamięci RAM. Nie twierdzę, że nie wystarczy to do stabilnego działania systemu Android 5.1 Lollipop, ale może okazać się zdecydowanie za mało przy nieco bardziej wymagających zadaniach czy też podczas pracy na kilku kartach w przeglądarce.
Na frontowym panelu, oprócz trzech przycisków pojemnościowych, maskownicy głośnika głównego i czujników, osadzony został także 5.5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS i prezentujący obraz w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Takie połączenie przełożyło się na około 267 pikseli na cal. Ekran chroniony jest wygiętym szkłem (2.5D).
Na tylnym panelu myPhone Artis osadzony został 8-megapikselowy aparat wspierany przez pojedynczą diodę LED. Pozwala na rejestrowanie wideo w rozdzielczości HD 720p oraz wykonanie panoramicznych zdjęć. Z kolei połączeniom wideo dedykowana została 5-megapikselowa kamera.
Zaplecze komunikacyjne w myPhone Artis prezentuje się następująco: Bluetooth 4.0, moduł WiFi w standardzie 802.11 b/g/n, podwójny slot kart SIM, modem LTE (cat.4), GPS oraz port micro USB 2.0 ze wsparciem dla OTG.
Magazyn danych stanowi 8 GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik microSD (obsługa do 32 GB). Energię dostarcza natomiast akumulator o pojemności 2600 mAh. myPhone Artis posiada obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego o wymiarach 152.5 x 77 x 8 mm.
myPhone Artis wyceniony został na 579 złotych. Na 6 listopada tego roku przewidziana została oficjalna premiera rynkowa, Do tego czasu phablet zakupić można w ramach oferty przedsprzedażowej z głośnikiem Bluetooth Smartbox oraz szkłem hartowanym w prezencie.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Xiaomi 18 Ultra miał być pokazem możliwości chińskiego producenta. Nowe informacje sugerują jednak, że firma…
W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…
Niepozorny błąd może kosztować znacznie więcej, niż się wydaje. Erste opublikowało ważny komunikat skierowany do…
Minął maj, czerwiec, a o Galaxy S26 Edge cisza. Zapewne smartfon ten nigdy się nie…
Amazon raz daje, a innym razem zabiera. Tak się składa, że za dwa dni zabierze…
Wszystko wskazuje na to, że nowy iPhone 18 Pro będzie znacznie grubszy od poprzednika. Oczywiście…