środa, 14 października 2015, Damian Kucharski

#FREEMIUM – wszystko za darmo od Virgin Mobile. Najlepsi stali się jeszcze lepsi

IMG_20151014_122739
Fot. Virgin Mobile
 • Piotr

  I fotka z fotosika z print screenem informacji o błędzie usunięta … Kto ma pieniądze, ten może wszystko!

 • Piotr

  www(KROPKA)images84.fotosik.pl(ukośnik)269/97d6629e0fc695a9med.png

 • Piotr

  Nie mogę wprowadzić kodu aktywującego freemium (*222*000#). Ciągle błąd spróbuj później. Według mnie oferta #freemium to żaden hit to wielki kit.

 • Piotrek

  Virgin Mobile zrobiło pułapkę na użytkowników Taryfy 2012 w postaci pakietu #FREEMIUM. Po jego aktywowaniu taryfa jest nieodwracalnie zmieniana na #ChcęWszystko. W tej taryfie są około 1,5 razy droższe minuty, smsy, nie ma 50% extra za doładowanie i nie ma pakietu 100 MB po doładowaniu za co najmniej 10 zł.

  • http://santo-subito.blog.pl Zakrza

   Wow, ale pułapka.

 • xobii

  A czy ktoś z Was zwrócił uwagę na taki szczegół –
  „Akceptacja #FREEMIUM oznacza zgodę na otrzymywanie od Virgin informacji handlowych i marketingowych środkami komunikacji elektronicznej.”

  Już widzę jak 10 razy dziennie, wyciągasz telefon z kieszeni żeby przeczytać sms -a z reklamami.
  To jest to za darmo !!!

  • macieqq

   No tak, bo przecież inni operatorzy reklam nie wysyłają. Proszę cię…

   • blabla

    Ja mam Klucz Mobile od roku, nie wysłali mi jeszcze żadnej reklamy. Operatorzy wirtualni raczej nie mają w zwyczaju wysyłać reklam – chociaż nie wiem czy dotyczy to wszystkich MVNO.

    Poza tym zawsze można wycofać taką zgodę, chyba że jest połączona z jakąś promocją (np. zniżka na abonament 5 zł w zamian za zgodę na reklamy albo tak jak teraz we Freemium). Fakt, że nie wszyscy o tym wiedzą – moi rodzice mieli T-Mobile na kartę, dostawali mnóstwo reklam w SMS-ach, więc zalogowałem się w internetowym panelu klienta i wycofałem wszystkie zgody marketingowe.

 • Achi

  @Nazir, cały twój długi post możesz wyrzucić do kosza bo ja mieszkam na wsi i mam świetny zasięg 3G (nie ma nadajnika 4G) więc przykro mi że twoje kłamstwa znowu wyszły na jaw 🙂

 • Achi

  @Red, ma i to duży interes. Chodzi poprostu o przyciągnięcie jak najwiekszej liczby klientów a nic tak nie przyciąga jak darmowe usługi.

  • Red

   Być może. Ja wolę poobserwować sytuację, zobaczę opinie, komentarze osób, które skorzystały z oferty. Może z czasem się sam przekonam do oferty – to możliwe. Ale na pewno nie zamierzam się napalać na tę ofertę jak niektórzy – zobaczyli hasło „za darmo” i od razu popadli w zachwyt i uwielbienie dla Virgin.

 • Achi

  @Nazir, gó*no mnie interesuje z kim podpisał umowę, ważne że ja korzystam z zasięgu T-Mobile/Orange a nie P4. Mieszkam na wsi i mam świetny zasięg 3G więc nie wypisuj głupot że możesz pokazac jakieś trasy, miasta bo to zwykłe klamstwa. Ty jedyną trasę jaką widziałeś to trasa od kopmutera przez lodówkę do łóżka bo tacy trolle jak ty chyba nigdy nie opuszczają domu.

 • Wolf

  @ Nazir z całym szacunkiem ale nie rozumiem twojej zajadłej krytyki Virgina jeżeli to takie dno i kamieni kupa to po kiego grzyba utrzymujesz ten nieszczęsny numer ja na twoim miejscu już dawno bym się go pozbył i był bym przez to zdrowszy skoro uważasz że T-Mobile to taki znakomity operator to po prostu siedź u niego i się ciesz że masz najlepiej a ty za punkt honoru obrałeś sobie krytykę bardzo dobrej oferty Virgin Mobile( może czerpiesz z tego jakieś korzyści) znam ludzi korzystających i bardzo zadowolonych z oferty VM i sam zamierzam do nich dołączyć !

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @Wolf,
   Mam taki kaprys to mam VM i innych dla porównania co mi oferuje operator a wtedy wybieram najlepszy transfer na net i zasięg a nie pakiety sms dla gimbazy .

   Widzisz jakbym słuchał tego co łykają trolle z gimnazjum w polskim necie to bym skończył z ręką w nocniku z VM lub nju
   Dzięki bogu lepszą tech. ofertę na net oferuje tylko TM i Plus a cała ta wirtualna oferta to padaczka masakra na poziomie aero2 nie nadająca się do pracy przez kilka godzin na stabilnym poziomie transferu danych

 • macieqq

  Ktoś daje coś za darmo a polaczki i tak narzekają. Polska mentalność być najlepsza w świecie. Tragedia, rozpacz i smutek.

  • Red

   Za darmo to w ryj można dostać. Operator nie będzie Ci niczego za darmo dawał, bo nie ma w tym żadnego interesu. To nie fundacja charytatywna, tylko normalna firma, która ma przynosić zysk.

   • macieqq

    Kolejna cebula. Powiedz mi w takim razie gdzie jest haczyk i na ile tysięcy dolarów przyjdzie mi rachunek jak aktywuję darmową ofertę #FREEMIUM. Słucham?

    • Red

     @macieqq: Ale po co te nerwy? Stwierdzam prosty fakt. Virgin musi płacić Playowi określoną cenę za każde 1 GB transmisji danych, za każdą minutę, każdy SMS. Jeżeli klienci za to nie płacą, to oczywiste, że Virgin na tym traci – ma koszty bez przychodów.

     Niektórzy sugerują, że może chodzić o przymus wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych. Być może tak właśnie będzie, że za pakiet nie będzie trzeba płacić, ale w zamian kilka razy w miesiącu klient dostanie SMS-a z reklamą. Co moim zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, jeżeli liczba reklam nie będzie zbyt duża. Klient jest zadowolony, bo dostaje darmowy pakiet, Virgin jest zadowolony, bo dostaje kasę z reklam.

     Inni sugerują, że chodzi o pozbycie się klientów ze starą taryfą „Bez kompromisów”. Może tak być, że gdy tylko wszyscy klienci z tej taryfy przejdą na Freemium, Virgin zlikwiduje tę promocję. Tego też nie można wykluczyć. Jak jest naprawdę – wiedzą tylko decydenci z Virgin.

   • macieqq

    Proszę powiedz mi w takim razie na ile tysięcy dolarów amerykańskich przyjdzie mi rachunek po aktywacji darmowej oferty #FREEMIUM. Jeżeli za coś nie płacę, to jest za darmo, czyż nie? Zgodzę się, że firma ma przynosić zyski. Taka oferta (tym bardziej, jeżeli będzie czasowa) przyciągnie dużo klientów, którzy z biegiem czasu skuszą się na inne, płatne pakiety od VM. Także dopóki nie pokażesz mi w czym ‚haczyk’, to w moich oczach jesteś takim samym cebulakiem jak większość powyżej.

    • Red

     „Cebulakiem” to chyba słownictwo z gimnazjum… nawet nie można normalnie podyskutować, bo od razu zaczynają wyzywać od jakichś „cebulaków”. Wspaniały „poziom” dyskusji, ktoś ma inne zdanie, to od razu jest obrażany.

     • macieqq

      A jak tu dyskutować, jak zaczynasz od dostawania w ryj. Pakiet jest za darmo i koniec. Jeżeli będzie tak jak mówisz, że po jakimś czasie zlikwidują, to przecież możesz sobie zmienić sieć w pół godziny. Nie jesteś uwiązany łańcuchem jak u innych operatorów z abonamentem. W czym problem? Dają coś za darmo, nawet jak na tydzień, to i tak jest zajebiście. W tym kraju to nic tylko marudzenie i narzekanie, wszystko jest źle i każdy chce nas okraść. Żal dupę ściska.

      PS. Sorki za podwójny komentarz, ale ten genialny system dodawania wiadomości po 30 minutach mnie przerósł.

     • Red

      Myślałem, że każdy zrozumie odniesienie do popularnego powiedzenia co do „dostawania za darmo”. Mogłem jednak to dopisać, żeby było jasne…
      Zmienić sieć można szybko. Wrócić do taryfy „Bez kompromisów” (z bonusem 50%) – niemożliwe. W tym jest problem. Jeżeli Virgin wprowadził tę ofertę tylko po to, żeby pozbyć się klientów ze starej taryfy, a potem szybko promocję zlikwidować, to bardzo nieładnie z jego strony.

      Zgadzam się, że w Polsce jest marudzenie. Ale jest też częste podejście „mądry Polak po szkodzie”. Polacy bardzo często coś robią, a dopiero potem myślą. Osoby sceptycznie nastawione do tej oferty zostały zrównane z ziemią tylko dlatego, że nie rzuciły się z wielkim entuzjazmem i nie padły ze szczęścia po przeczytaniu „za darmo”. Rozsądny człowiek analizuje wszystkie możliwe skutki – pozytywne i negatywne. Przykre, że właśnie za rozsądek można zostać zjechanym.

     • macieqq

      Ale przecież nikt nie karze ci przejść z taryfy „Bez kompromisów” na #FREEMIUM. Sam osobiście nie skorzystam z nowej oferty VM, bo wolę to co dają za 29 zł. W regulaminie promocji masz napisane „Po sześciu miesiącach nieprzerwanego korzystania z odnawianego Pakietu #Freemium, następuje automatyczna dezaktywacja Oferty. W przypadku chęci dalszego korzystania z Pakietu, konieczna jest jego ponowna aktywacja.” Wychodzi więc na to, że pakiet będzie przez minimum pół roku, a może być nawet dłużej. Nie jest to wcale tak mało. Naprawdę są w życiu rzeczy, dzięki którym czasami warto się uśmiechnąć, a nie wiecznie żyć w przekonaniu, że ktoś chce nas okraść i każdy nas inwigiluje (patrz Windows 10). Póki co wychodzi na to, że im mniej człowiek posiada, tym bardziej jest zadowolony (no może z wyjątkiem Bilzeriana :D).

     • Red

      Ten zapis regulaminu wcale nie świadczy o tym, że nowa oferta będzie dostępna minimum pół roku. Freemium jest ofertą promocyjną. Jeżeli w regulaminie nie został wskazany konkretny termin zakończenia, to promocja może zostać odwołana i zlikwidowana w dowolnym momencie.

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    @Red
    Dokładnie … cała ta oferta ma na celu wykoszenie ofert 2012 do których jest lejek , 50% bonus i rok ważne konto za 5 zł.
    (wykasowany bełkot – red.)

 • Andrzej

  Wzór wzorów, szczególnie dla dzieciaka który używa telefonu komórkowego niemal wyłącznie do połączeń z rodzicami/dziadkami.

 • Achi

  @Nazir, czy ty kiedykolwiek przestaniesz wypisywać te twoje nędzne wypociny? Mam numer w virgin mobile i wiem że korzystają oni z infrastruktury T-mobile oraz Orange. Zasięg jest świetny a mieszkam na wsi. Oferta bardzo dobra dla osób które oszczedzają lub mają numer w virgin w razie ‚awarii’ (jak ja) bo TOTALNIE ZA DARMO dostają minuty,smsy i pakiet neta i to co miesiąc.

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @Achi,
   Jasne , proponuję sprawdzić fakty z kim podpisał VM umowę na usługi ale nie z TM tylko z Play na ich warunkach gorszych niż sami oferują korzystając dodatkowo z trójcy .

   Raczej masz zerowe pojęcie jak to działa i takie umowy dla wirtualnej sieci ale pracownik VM unikał odpowiedzi na temat zasięgu LTE od nich i szybkości 😀
   Raczej oddalał odpowiedz do stwierdzenia że podobnie mają jak Play ale już nie wspomniał o innych kryteriach tego zasięgu
   Na necie i forum raczej mają negatywną opinię o zasięgu LTE i rozmija się to z twoim trollowaniem i zmyślaniem bajek na resorach o VM
   Ja tez mam VM numer i dobrze widzę jak to działa realnie gdy gdzieś jadę to w zasadzie mogę zapomnieć na 5 godz. o necie poczta itp.itd
   Dlatego korzystam z T-mobile lub Plus bo Ci gwarantują mi zasięg sieci własnej i 3G/4G Lte bez ściemy

  • Red

   Virgin korzysta z infrastruktury Playa, dostęp do T-Mobile ma na zasadzie roamingu krajowego, tak jak Play.

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    @Red
    Nie do końca tak wygląda ten zasięg i korzystanie z roamingu od TM.
    Zasięg jest od trójcy dla Play ale w 2G/3G a o 4G/Lte zapomnij gdy nie ma masztu P4

    VM również w tym przypadku nie ma 4G/Lte gdy masz roaming od TM przez umowę z Play .
    Dlatego panowie z BOK VM unikają jasnej odpowiedzi o zasięg netu 4G bo dobrze wiedzą że jest czarna dziura.
    Odpowiadają lakonicznie że LTE mają ale … i w tym tkwi haczyk
    Często jestem na trasie i VM nie ma zasięgu 3G/4G tak prawda … w dużych miastach jakoś można się załapać na LTE od P4 bo mają z nimi umowę

    Osoby komentujące piszą bzdury i trollują a 99% tych typów nie ma pojęcia o internecie i jego zasięgu szybkości od Play , kolesie jarają się bo dają sms za free i można zadzwonić

 • boost3r

  Mając dual sima mamy 1h rozmów więc co niektórzy mogą nieźle żerować na takim freemiumie :]

 • Rozz

  Ee tam mam 10gigsow i no limit all za 39 to gdzie się tu podniecać ja za to samo musiałbym zapłacić 43 złote czyli 10%drożej

 • Piter

  Nie no nie ma nic za darmo, nie oszukujmy się

 • Magoo

  Aktualnie płacąc 19pln mamy:
  nielimitowane sms-y do wszystkich
  nielimitowane połączenia do virgin i play
  100 minut do pozostałych sieci
  2GB internetu.

  Przy nowej ofercie trzeba wydać 25pln tracąc 1GB i nielimitowane połączenia do virgin i play:
  nielimitowane smsy 9pln
  1GB internetu 8pln
  100min do wszystkich 8pln

  reasumując ..py nie urywa

 • http://www.facebook.com/1046472319 Marek Wierzbicki

  Jedno pytanie – czy z takiego telefonu z kartą Virgin ( freemium ) połączenia z Play są darmowe?

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Nie. Musisz dokupić pakiet, o którym mowa w tekście.

 • Magoo

  A mi sie wydaję że płacąc 19pln za pakiet #pełenluz klient dostawał lepszą ofertę niż teraz za analogiczną kwotę

 • http://santo-subito.blog.pl Zakrza

  „jest skierowana do wszystkich klientów, zarówno nowych, jak i tych przenoszących numer.”
  No, a dla obecnych? 😛

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Kolejne dziadostwo bez zasięgu LTE i oparte na sieci Play P4
  Szukanie naiwnych na kolejny m-c w VM

  Reasumując , mam za 35 zł. Unlimited II w Play na kartę , rozmowy i sms nolimit do wszystkich a do tego 3GB na net.

  Nie widzę sensu korzystania z gorszej ofert VM pośrednika od P4 gdy Play daje mi lepszą usługę za 35 zł.

  • jj

   Virgin oparte na P4? Chyba miałeś na myśli Red Bull Mobile. Virgin natomiast wywodzi się z T-Mobile i korzysta zarówno z infrastruktury T-Mobile jak i P4, przez co ma bardzo dobry zasięg. Mieszkam pod Warszawą, gdzie czasami ciężko o stabilny sygnał w domu. Przez ponad 5 lata korzystałem z Playa, a do Virgin przeszedłem kilka miesięcy temu i mogę powiedzieć, że Virgin oferuje lepszy zasięg a co za tym idzie jakość rozmów. Natomiast oferta Playa, którą opisałeś jest identyczna jak No Limit w Virgin, z tym wyjątkiem, że podana przez Ciebie kwota pakietu wynosi 35 zł, podczas gdy w Virgin jest to 29zł.
   Pozdrawiam

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    @jj
    Tak się składa że mam wszystkie karty sim i realne porównanie jak to działa i ma zasięg .
    Sorry ale widocznie nie byłeś dalej niż W-wa gdzie ja również mieszkam ale jeszcze się podróżuję często i tylko T-Mobile mi zapewnia w miarę 100% zasięg i korzystanie z netu gdy inni wirtualni i P4 leży i kwiczy w czarnej dziurze .

    Nie będę Ci przytaczał tras i miast gdzie Play to czarna dziura tak jak ten VM i tylko TM ratuje im d*** na 2G

    Tak się składa że mam VM to dobrze widzę jak wygląda zasięg w terenie a o 3G/4G można zapomnieć

    Tak obiektywnie ta oferta VM jest dla naiwnych gimnazjalistów którym matka doładuje pakiet sms.
    VM chce tą ofertą wszystkich z Nowa 2012 przerobić na ten FREENIUM
    Jutro do nich zadzwonię i podpytam dokładnie gdzie jest haczyk i co stracę gdybym zmienił swoją roczną aktywację i 50% kasy za doładowanie na ten nowy wynalazek bez lejka z 300MB śmiech.
    Bo od 2 lat mam 50% bonus za doładowanie i rok ważny numer a net w lejku .
    Jednym słowem nie korzystam z tej sieci VM bo dno kupa mułu ale przynajmniej karta roczna z lejkiem do tabletu może być i mniej użerania się niż z aero2
    Zawsze mogę zadzwonić lub wysłać sms z tego numeru gdybym potrzebował a uzbierało mi się z bonusem przez 2 lata około 23 zł. i mam spokój
    Szacuję że takich taryf mają 70% i kombinują z tym FREENIUM aby nie dawać 50% za doładowanie i korzystnie z netu za free na lejku przez rok .

    • wefb

     Virgin Mobile działa na nadajnikach PLAY i T-MOBIL .pozd

  • http://www.facebook.com/1046472319 Marek Wierzbicki

   Nazir – to zobacz ofertę VM za 29 PLN. SMS, i rozmowy do wszystkich ( + stacjonarne ) bez limitu, 5GB net, facebook bez nalizcania – no trochę to lepiej wygląda niż Twoja oferta…

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    @Marek Wierzbicki,
    Ależ znam ofertę i nie skorzystałem wcześniej …

    Problem polega na tym że VM ma net od Play i fatalny transfer …

    Po co zmieniać BMW na hulajnogę ? gdy lepszy zasięg i transfer mi oferuje Play , więc od pośrednika wirtualnego nic lepszego nie dostaję tylko gorzej .
    Dla mnie internet LTE to 90% usług ,więc nie potrzebuję sms i zasięgu 2G ale 3G/4G a tego mi VM nie oferuje w takiej jakości jaką mam od Play aczkolwiek Plus i T-Mobile ich wymiata

 • stasiuk@wp.pl

  19 zeta full do wszystkich sieci gadanie i stacjonarne THE BEST najlepsze virgin
  stacjonarne – komorkowe darmo moge 5 godzin dziennie nawijać
  a simplus to dno odpad — dalej do innych sieci 33 grosze za 1 minute
  jak najdalej od sim zlodzieja plusa
  virgin najlepsze 19 zeta i darmo miesiac do kazdej sieci

 • EDMusic

  @krzysztofsf
  Gdzie w artykule pisze, że są pobierane jakieś reklamy za ten pakiet, jest on całkowicie ZA DARMO, nie ma żadnych reklam. Virgin Mobile po raz kolejny niszczy konkurencje 🙂 … mam nadzieję, że szybko osiągną ten zakładany 1 mln użytkowników … tym bardziej, że Prezes Virgin Mobile na konferencji mówi, że baza rośnie co miesiąc o ok. 60 tys. nowych użytkowników.

  • EDMusic

   edit
   Baza rośnie o ok. 60 tysięcy nowych użytkowników co kwartał 🙂 (nie co miesiąc) pomyłka 😉 … Virgin ma obecnie ok. 260 tys. użytkowników.

  • Red

   Nie ma żadnych reklam, ale operator wymaga zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych inaczej pakiet nie zostanie aktywowany. Jakieś wnioski? 😉

 • http://gravatar.com/krzysztofsf krzysztofsf

  Czy pobierane reklamy pomniejszaja pakiet 300MB?

 • Magoo

  Znaczy się że spamoferta. Aktualna oferta będzie dostępna czy zniknie?


reklama