, Newsy Qualcomm Technologie

Snapdragon 820 ponownie w GeekBench. Szykujmy się na powrót króla

Snapdragon S4/ fot Qualcomm

Snapdragon S4/ fot Qualcomm

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • pietr

  Nadal uważam, że jest to ciągła pogoń za cyferkami które nic szczególnego nie udowadniają. S800 był bardzo szybki i nie było z nim żadnych problemów więc obecnie wydajność jest zbliżona dla zwykłego użytkownika co wtedy. Aktualnie procesory w iPhone’ach są idealne i pokazują jak to wszystko powinno wyglądać i działać – 2 mocne rdzenie. Liczy się jakość nie ilość. Co z tego że S810 ma 8 rdzeni jak jest praktycznie słabszy od 2 rdzeni A9. Większą role spełnia obecnie soft urządzenia i to jak gospodaruje tą mocą obliczeniową i ile jej potrzebuje do rozruchu. Windows Phone chodzi płynnie na S200 i S400 a android wyraźnie się na nim krztusi. Dlatego uważam, że czas zainwestować w nadgryzione jabłko i cieszyć się płynnością do końca żywotu urządzenia.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

  Pozostaje mi tylko dodać, że jak na razie widzimy tylko potencjał, finał wkrótce 🙂

 • lorkin

  @Jotek44 bo to nie jest dalej finalna wersja procesora jest on ciagle udoskonalany i kazde poprawki sa sprawdzane jak sie wydajnosc zmienila wiec pewnie jeszcze niejeden test bedzie

 • jotek44

  Dlaczego był dwukrotnie testowany i skąd różnice w wynikach ? Czy testy były przeprowadzane wycinkowo, czy kompleksowo ? Na ile są wiarygodne ? Z moich (konsumenckich) doświadczeń z flagowymi smartfonami wypływa jeden generalny wniosek- różnice w praktycznym działaniu (z wyjątkiem czasu pracy na jednym ładowaniu) są niezauważalne. Czterordzeniowy Snapdragon 800 w Note 3 pracował tak samo wydajnie jak Exynos 5433 w Note 4. Dla przeciętnego użytkownika liczy się przede wszystkim płynna bezusterkowa praca urządzenia i jest mu obojętne, czy jego telefon ma dwa czy dziesięć rdzeni.

  • nick

   Testowany był nie dwukrotnie, ale pewnie kilkaset razy albo i więcej. Testowane są różne wersje prototypów, na różnym sofcie i na różnych ustawieniach tegoż softu.


reklama