, Android Poradniki

Nakładki na Androida – czy warto ich używać?

Porównanie najbardziej znanych nakładek na Androida / fot. YouTube

Porównanie najbardziej znanych nakładek na Androida / fot. YouTube

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Justyna

  Mam pytanie jak wyłączyć nakładkę ekranowa w sony ixperia z2 która blokuje aplikacje i prawie nic nie mogę włączyć… Help

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   Nakładką ekranową może być Messenger czy filtr na ekran, zmniejszający jego jasność.

 • Wojo

  CZEŚĆ MAM PYTANIE.
  CZY KOJARZY KTOŚ TAKĄ NAKŁADKĘ, FUNKCJĘ Z IPHONA ŻE JAK PALCEM PRZECIAGNIESZ W DÓŁ TO URUCHAMIA PRZESZUKIWANIE TELEFONU / KONTAKTÓW ITP. TAK WIEM ŻE JEST S SZUKACZ ALE ON NIE DZIAŁA TAK SPRAWNIE JAK W IPHONE. NIE JESTEM FANEM IPHONE ALE TĄ WŁAŚNIE FUNKCJE UWAŻAM ZA DOSKONAŁĄ CHOCIAŻBY ZA TO ŻE JAK SIĘ TO ZROBI – WŁĄCZA SIĘ KLAWIATURA A W SAMSUNGU NIE A TO ZAWSZE SĄ CENNE UŁAMKI SEKUND 🙂

 • Krisanda

  Nakładki to super sprawa, kupujesz sobie fona innej firmy to widzisz różnice. Poza tym czysty andek jest brzydki i bez funkcji. Microsoft powinien robić fony na andka ale z windowsową nakładką.

 • Marek

  Wszystko w porządku, tylko nakładka Galaxy S6 dalej laguje i pożera RAM, co jest widoczne po kilku miesiącach, a wydajność zawdzięcza kosmicznie szybkim procesorem i kościom pamięci. I w systemie problemem nie jest ilość funkcji, a optymalizacja systemu, z czym HTC, Sony i LG bez problemu sobie radzą, a u Samsunga od dawna kuleje.

 • Mr Vik

  W sumie to idea nakładek nie jest zła – producenci chcą zwiększyć funkcjonalność systemu, ale wolałbym, żeby dało się wybrać, czy chcemy używać nakładki czy nie (np. przy pierwszym uruchomieniu telefonu). Osobiście jestem zadowolony z czystego Andka na Moto G – sam sobie wybieram jakie usprawnienia i dodatkowe funkcje chcę mieć, poprzez zewnętrzne aplikacje (na szczęście na Androidzie to nietrudne).

 • Master

  Ile autorze używałeś Galaxy S5 piszac że zamula?! Z jednej strony czytamy o touchwizz że jest ok (J5) a później taka bomba o S5. Powielanie takich stereotypów powoduje, że nie chce się dalej czytać artukułu. Wystarczy każdy smartfon odpowiednio zoptymalizować i będzie działał jak należy a „czyste” andki nie wymagają wyrzucania połowy aplikacji tych których można i optymalizowania tych których nie można wyrzucić

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  A ja nie lubię nakładek producentów i zdecydowanie wystarcza mi Google Now a jak mi jest za mało to albo z Google pobieram Arrow lub Smart Launcher 3Pro i mam tak jak ja chcę a nie producent. Uważąm, żę Google powinno zabronić stosowania nakłądek producenckich i ułatwić tym samym nawet samym producentom aktualizacje do nowszych wersji Androida. Nakładka powinno być elementem alternatywnym a nie obligatoryjnym i to użytkownik sobie sam powinien zadecydować czy ją chce mieć czy też nie i w razie potrzeby pobrać ze sklepu Google. Jestem przeciwnikiem nakładek producenckich i zwolennikiem czystego, eleganckiego i dobrze zoptymalizowanego Androida.

 • Mr X

  miui the best.

 • Jachoo

  Najbardziej przyjazną nakładkę posiada od lat Sony. Każda inna nakładka wyowłoje niesmak. Nie znam nikogo kto ma smartfon Sony i używa dodatkowej nakładki. Fakt, czysty android wręcz woła o instalację nakładki, ale to z regóły domena chinczyków.

 • stasiuk@wp.pl

  wyjasni mi ktos? co to te nakladki ?
  czy jak telefon jest fajny ladny a paskudne nakladki brzydkie ostre kolory – to mozna to wywalic zmienic kolor rodzaj tego ? jest wiele do wyboru czy dany telefon musi miec takie menu czy mozna zmieniac

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   Android powinien mieć możliwość całkowitego odinstalowania nakładki producenta i pozostawienia oryginalnego googlowskiego Google Now.

 • Mefis

  Nova dla mnie najlepsza…i tyle w temacie

 • http://m ja

  Nakładki to bardzo dobra rzecz. Dzięki nim telefony są funkcjonalniejsze. Warto z nich korzystać.

 • Mee

  Ja tam na swoją UX4.0 od LG nie narzekam ale to jak przy wyborze smartfona kwestia gustu, u mnie górę wzięło przyzwyczajenie do przycisków LG i samej nakladki

 • FireFrost

  nakładka Samsunga zawiera profile kolorystyczne.

 • AW

  Każde pytanie STASIUKA poprawia mi humor na cały dzień. To troll, gimbus, lekko cofnięty, czy o co biega…?

  • Diabeł

   Nieważne kim on jest,ważne jest to ,że faktycznie rozwesela.Hehe.

 • stasiuk@wp.pl

  mam pytanie – jak telefon fajny ladny ma androida np taki galaxy a 3 samsunga
  ale koszmarna nakladka takie ostre brzydkie kolory
  czy to mozna zmieniac? wyglad nakladki ?
  np. dolne foto srodkowe takie ostre kolory itp taka nakladka
  a ja chcialbym delikatne menu – kolor jasny niebieski itp.
  lagodny dla oczu – co zrobic? to mozna wywalic taka nakladke czy mozna zmienic uklad grafike kolory dopasowac smialo ?

 • CiemnaStronaMocy

  Chyba jestem zbyt wygodnicki i dlatego wolę nakładki. Mam to czego potrzebuje, a jak nie to zawsze mogę coś zmienić/dodać. Po za tym jak napisał autor, często aplikacje od producenta są o wiele lepsze od tych w Google Play np. Walkman od Sony. Zaczynanie od zera nie jest dla każdego.

 • FireFrost

  Czysty android jest ekstremalnie ubogi. Żeby mieć sensowny soft pozostaje więc solidna nakładka lub chociażby launcher (np. płatna wersja Noba Launcher). Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie nie mieć w telefonie obsługi gestów (chodzi tu przede wszystkim o możliwość błyskawicznego otworzenia gestem wcześniej przypisanej do gestu aplikacji). Z tego co widzę soft od chinczyków jest z reguły najciekawszy, a natywną obsługę gestami mają min. ColorOS od OPPO i FlymeOS od Meizu.

 • pracos1

  Jedną z najlepszych nakładek jest Miui, intuicyjna, płynna, nieprzeładowana, polecam wszystkim.
  Nie laguje,płynność na najwyższym poziomie, aktualizacje co tydzień,jest perfekcyjnie dopracowana, a najważniejsze, że nie ma znaczenia na jakiej wersji androida jest zainstalowana.
  To po prostu odrębny system.

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

   Celowo nie wspominałem o wszystkich możliwych nakładkach, by zostawić pola naszym czytelnikom 😉
   Dzięki za cenny głos

  • http://gravatar.com/xymox4ad xymox4ad

   @pracos1. Dokładnie, NIEPRZEŁADOWANA to jest piękne w MIUI. Uruchamiamy telefon i nie widzimy nachalności która się pcha ze wszystkich stron. Wygląda z wierzchu na skromną, subtelną i spokojną nakładkę. Ale jeśli życzymy sobie zaawansowanych ustawień i funkcji to wszystko jest w drugiej warstwie. A tam jest „na bogato” 😀

   • Marek

    A’propos MIUI…Są gesty? Wsparcie dla „ok google”? ( tak jak w Nova)? Można dowolnie zagęszczać siatkę ikon? Da się to „nałożyć” na system jak Nova, czy trzeba flashować?


reklama