, Android Gry i aplikacje HTC iOS Newsy Nokia Windows Phone

WP7: 1,6 mln sprzedanych telefonów w pierwszym kwartale 2011

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • T

  Gartner to firma konsultingowa a nie ankieterska. Raczej zapłacił im Microsoft za pochlebny raport niż konsumenci za raport uczciwy.

  Mowa jest o sprzedaży Microsoftu a ta firma sprzedaje licencje na oprogramowanie i producencie sprzętu muszą kupić licencję zanim zainstalują Windows Phone na swoim sprzęcie. I już w tym momęcie Microsoft księguje tranzakcję i nie obchodzi ich czy dana licencję używa klient czy jest na telefonie, który lezy w magazynie.

  A co do liczb to nie mam danych i posłużłem się tyi z artykułu. Tyle, że Gartner podał dane dostarczone rzez Microsoft, a Murtazin podał dane szacunkowe na temat odbiorców końcowych.

  Sam jestem zainteresowany sukcesem tej platformy bo jestem .NEt developerem i jak platforma się rozwinie to zacznę na nią pisać oprogramowaanie i mam nadzieję zarobić. Ale narazie się to nie opłaca.

 • http://bada-os.info Matej

  No, ale Microsoft ostatnio także podał dane na temat słuchawek, które niekoniecznie zostały sprzedane – a po prostu trafiły na półki sklepowe.

 • http://www.gsmManiaK.pl bartek

  @RBuzz to było zwykłe zgubienie przecinka. Dziękuję za zwrócenie uwagi, mogłeś jednak zrobić to w trochę bardziej miły sposób 😉 Gdyby to był świadomy błąd (albo problemy z liczeniem) to w tekście również pojawiłoby się 16 mln, a nie 1.6
  @T Zgadzam się z Galomaniakiem. To nie jest tak jak z nakładem gazet. Firmy ankieterskie przeprowadzają raczej badania na klientach, a nie na sprzedawcach czy samych producentach. Inaczej wystarczyło by zapytać samego Microsoftu o te dane i wtedy to by nie były żadne badania 😛

 • Galomaniak

  @T – po pierwsze Microsoft nie sprzedał. Mógł co najwyżej zebrać dane od producentów. Po drugie zazwyczaj pokazuje się dane dotyczące sprzedaży już do klienta docelowego, a nie do sklepów (Samsung wprowadził swego czasu zamieszanie podając taką „sprzedaż” Galaxy Taba). A po trzecie – skąd masz dane o takich ilościach dokładnych?

 • T

  Microsoft sprzedał 1.6 miliona a klienci kupili 700tyś… 900tyś zalega magazyny sklepów.

 • RBuzz

  Proponuję nauczyć się liczenia 1.600.000 to 1,6mln a nie szesnaście milionów.


reklama