Na początku tego miesiąca Google zaprezentowało swój najnowszy raport przedstawiający procentowy udział w rynku określonych kompilacji systemu Android. Co dzięki niemu wiemy?
Wersją, która zajęła ostatnie miejsce w zestawieniu jest Android Froyo, który pracuje na 0,3% urządzeń mających dostęp do sklepu Google Play. Jest to wynik mieszczący się w granicy błędu statystycznego i mam wrażenie, że w następnym zestawieniu Froyo nie będzie uwzględnione w raporcie. Znacznie większy udział ma za to nieśmiertelny wręcz Android Gingerbread z wynikiem 4,6%, który wygrywa o pół punktu procentowego ze znacznie młodszym Ice Cream Sandwich.
Podium należy już do względnie najnowszych kompilacji Androida. Na ostatnim szczeblu plasuje się Android Lollipop, czyli najmłodsza wersja systemu operacyjnego od Google z udziałem na poziomie 18,1% (wzrost o 5,7 punktów procentowych w porównaniu z zeszłym miesiącem) – co daje nam do zrozumienia, że producenci aktualizują coraz większą liczbę urządzeń do najnowszych wersji systemu. Tuż przed nim znajduje się Android Jelly Bean (33,6%), a pozycję lidera dzierży oczywiście KitKat, który z udziałem na poziomie 39,3% zapewne jeszcze długo będzie znajdował się na prowadzeniu, a w kolejnych latach zajmie miejsce wiecznie żywego Androida Gingerbread.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…