Pod względem konstrukcyjnym nie zaszły niemal żadne zmiany. Niemal, gdyż chiński wariant ZTE Axon posiada na tylnym panelu czytnik linii papilarnych. Ponadto smartfon został wzbogacony o dodatkowe dwa zabezpieczenia w postaci komend głosowych oraz skaner tęczówki oka. Jest to zatem pierwsze na świecie urządzenie, w którym położono tak duży nacisk na zabezpieczenia, a tym samym bezpieczeństwo. Na tym jednak zmiany się nie kończą.
Podstawowy model ZTE Axon prezentuje oprogramowanie w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) na wyświetlaczu o przekątnej 5.5”. Takie połączenie przełożyło się na około 401 pikseli na cal. Ekran pokryty został szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass. ZTE Axon Lux to natomiast ekran o tej samej przekątnej, ale już z rozdzielczością WQHD (2560 x 1440 pikseli) – 534 PPI.
W dalszym ciągu na tylnym panelu ZTE Axon oraz Axon Lux gości podwójny aparat (13 Mpx i 2Mpx), charakteryzujący się jasnym obiektywem F/1.8. Elektroniczna migawka pracuje z czasami sięgającymi 1/90000. Aparaty występują w towarzystwie podwójnej diody doświetlającej LED. Teoretycznie takie połączenie zagwarantować powinno świetnej jakości fotografie przy słabszych warunkach oświetleniowych. Ponadto możliwe jest zarejestrowanie sekwencji wideo w rozdzielczości 4K. Nie zabrakło także fizycznego spustu migawki, który w dalszym ciągu jest rzadkością w urządzeniach mobilnych.
Wysoką wydajność zagwarantować ma 64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 810 w wersji 2.1, wyposażony w cztery rdzenie główne zbudowane na architekturze ARM Cortex-A57 o częstotliwości taktowania 2.0 GHz oraz cztery pomocnicze opierające się o architekturę ARM Cortex-A53. Za grafikę odpowiada chip graficzny Adreno 430. Do tego dochodzi wsparcie ze strony 4-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM w wersji Lux. Słabszy model może pochwalić się natomiast obecnością 3GB RAM.
Magazyn danych w ZTE Axon stanowi 32 GB wewnętrznej pamięci, którą w dowolnym momencie rozszerzyć można poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 128 GB. Znacznie bardziej interesująco prezentuje się jednak pamięć wbudowana w Axon Lux – 128GB. Oczywiście tutaj także nie zabrakło czytnika. Za wydajność energetyczną odpowiedzialny jest w obu modelach akumulator o pojemności 3000 mAh ze wsparciem dla technologii Quick Charge 2.0.
Tak samo jak w przypadku amerykańskiego modelu, tak i w chińskich propozycjach producent postawił także na jakość dźwięku, tym samym implementując głośniki ulokowane na froncie oraz chip AKM 4961. Całością zarządza Android 5.0 Lollipop z interfejsem MiFavor 3.2.
ZTE Axon Lux wyceniony został na 3888 juanów, co po przeliczeniu oraz opodatkowaniu daje nam około 2901 złotych. Standardowa wersja to natomiast wydatek 2699 juanów (~2020 złotych). Oba modele zakupić można za pośrednictwem serwisu JD.com.
Jak widać ZTE postanowiło wisienkę na torcie w postaci ZTE Axon Lux pozostawić w swoim kraju. I bardzo dobrze. Chińscy producenci w ostatnim czasie dość mocno dają odczuć, że nie są firmami drugiej kategorii, a metka Made in China nie kojarzy się już tylko z tandetą.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…
Po zapowiedzi flagowca Sony Xperia 1 VII, fani oczekiwali kilku słów na temat Sony Xperia…
iPhone 17 Pro miał oferować warstwę antyrefleksyjną podobną do tej z Galaxy Ultra. Nowy przeciek…
Xiaomi YU7 zdradził wszystkie szczegóły specyfikacji przed premierą. Jest ładny, ma potężny zasięg i będzie…
POCO F7 Pro to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów nawet bez żadnej obniżki. W promocji…
Jaki uchwyt samochodowy marki Xblitz warto dzisiaj kupić? Sprawdzam wybrane modele i szukam najciekawszej propozycji…