Izraelski operator Accel Telecom poszerzył swą ofertę o koszerny smartfon, przeznaczony dla ortodoksyjnych Żydów. Menu urządzenia zostało przetłumaczone na jidysz, a dzwonki i tapety nawiązują do kultury chasydzkiej. Operator postarał się nawet, by wierni nie dzwonili w soboty.
Słuchawka nie posiada aparatu, a użytkownik nie może z telefonu wysłać SMSa, czy posurfować z jego pomocą po sieci. Co prawda, sprzęt nie jest blokowany w sobotę, ale operator postarał się, by szóstego dnia tygodnia nie kusić swych klientów. Jedna minuta rozmowy kosztuje tego dnia 3 dolary (prawie 9 PLN). Takie stawki chyba skutecznie odstraszą klientów od pokusy dzwonienia w szabas.
Twórcy słuchawki zapewniają, iż trudno było stworzyć smartfon, którego „grzesznych” funkcji nie mógłby odblokować użytkownik obeznany w temacie. Twardy orzech do zgryzienia mieli także tłumacze – musieli oni stworzyć odpowiedniki dla wielu słów, które nie występują w jidysz. Co ciekawe, w Izraelu są już sprzedawane koszerne telefony. Jednak nie są to smartfony i nie gwarantują menu w jidysz. Niestety nie wiadomo jeszcze z jakim systemem operacyjnym będzie współpracować nowe urządzenie. I co powiecie na taki sprzęt? Jak wyobrażacie sobie smartfony dla wiernych innych wyznań?
Źródło: AFP
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…