, Operatorzy Poradniki

SMS Premium – nowa forma naciągania. Uważaj!

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Ja

  @nazir, ja raczej nie jestem nabity w butelkę. Zresztą umiem się bronić. Już miałem przykład jak walczyć z Orange, UKE pomogło. W roamingu, jak przeszedłem z Heyah do Orange na abo, wysyłało mi 3 sms-y dziennie o stałej porze. Napisałem do UKE, połowicznie pomogli, wymiana karty była za free. I problem minął. Ale także żony numer ( abo Orange ) ma 400 minut w roamingu na odebranie i wykonanie połączenia, nie naliczał dobrze, raz pobierało z kasy raz z pakietu, interwencja UKE i moja i po sprawie, kasę oddali itp.
  Ale już nigdy więcej Orange, teraz jak coś, za rok ,,dziewica”.

 • http://tom tom

  A dlaczego operator ma ponosić winę jak ktoś jest nieodpowiedzialny i klika w co popadnie. Przecież np. w nielegalnych serwisach z filmami mnóstwo ludzi podaje swoje numery i myślą, że to za free?? Za głupotę się płaci a poza tym dlaczego operator ma coś ułatwiać jak są tacy, którzy chcą zamawiać płatne usługi.

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @tom,
   Każda sieć od nabitych w butelkę za podwyższone opłaty ma prowizję i dlatego biorą w tym czynny udział jak się abonent nie połapie to kasa wpada dodatkowa

   Pytanie dlaczego nie blokują z automatu i nie zabezpieczają klienta sieci a no dlatego bo mają z tego zyski

 • Ja

  @Bartolinio możesz być szczery, aż do bólu. Gościa nie znałem, tylko trochę mu pomogłem. Jeszcze taka ciekawostka, gość myślał że ma unlimitet i to znaczy, że dzwoni, odbiera i chyba dane ma jak w Polsce. Jak mu powiedziałem, że ma jakieś 1000 minut ( z tego co pamiętam Play zmienił ,,bez limitu” odbierane w roamingu ) to dopiero ludzie do niego zaczęli dzwonić. Wysłał w ciągu 4 tyg jakieś 300 sms-ów i na dzwonił na 120zł.

  • http://gravatar.com/bartolinio bartolinio

   tacy klienci są idealnymi typami dla operatorów
   idealni do strzyżenia 🙂

  • https://plus.google.com/u/0/111974265879804048646 Jarosław Boroński

   @Ja: Współczuję Twojemu znajomemu. Inna sprawa, że sam był sobie (niestety) winien… Pozdrawiam.

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @Ja
   Jak się ma Play i Orange to dziadostwo to się płaci i płacze , 99% ludzi w tych sieciach jest nagminnie nabitych w butelkę i ty również ale o tym może nie wiesz

 • Ja

  Ciekawy artykuł. A teraz dam przykład 🙂

  Poznałem 2 miesiące temu gościa, pracował ze mną za granicą. I dostał do zapłaty za abonament aż 719zł, pytam za co, a on mówi, że nie wie.
  Mówię mu, daj wgląd do konta online w Play, a on, że nie ma hasła, ale sobie przypomniał po kilku dniach. Wszedłem na to konto a tam masakra, 719zł do zapłaty za jeden miesiąć, ale to nie wszystko. Sprawdzam poprzednie miesiące ( przedłużył w Play rok temu, tak samo jak ja w Orange) a pracował w Polsce, i do zapłaty miał od 250zł do 400zł, a abonament ogólnie miał 190zł.
  Sprawdzam, dlaczego taki wysoki abonament ( 190zł ) a tam, 80zł za europa unlimitet, plus 2 GB internetu za 70zł ( co dziwne tego nie można wyłączyć, bo jak podpisywał umowę to musiało być razem z abo ) plus do tego ,,wimp;; z którego nie korzystał 20zł, i LTE z którego także nie korzystał 20zł
  Powyłączałem mu to, ale tylko tego 2GB neta nie da się,więc teraz ma 150zł do zapłaty.
  Ale to nie koniec.Jak sprawdziłem dokładniej billing, to okazało się, że ma do zapłaty, 190zł abo, a reszta czyli 530zł to jest sms premium, oraz dane, i zakupy w sklepie play.
  Gość nie wiedząc grał sobie w jakąś gierkę a dane automatycznie w roamingu mu się włączały, do tego w trakcie gry coś kupował i taka kwota mu narosła, ale to nie wszystko, to było za kwiecień i jakieś 6 dni, gdzie był za granicą, bo do około 20 maja grał dalej zanim się zorientowałem, i nabiło już mu do 20 maja 800zł, bo jak przyszedł u sms że przekroczył w abo 255zł ( taki miał limit ) to wysyłał sms-a żeby podnieść limit, i tak chyba 4 albo 5 razy, aż doszedł do 1500zł i już go zablokowali. Ale dlatego, do 1500zł, bo te 719 zł nie miał zapłacone i to też policzyli razem, czyli jakieś 800zł za maj i 719zł za kwiecień dało mu 1500zł limitu. Dokupił także 2-3 razy po 29zł po 100MB danych,nie wiedział po co mu to potrzebne, a wołała mu to gra jak chciała się połączyć z danymi.
  W Polsce także miał abo wysoki, od 250zł do 400zł, i właśnie to były sms-y premium, gdzie jeden rachunek widziałem na jakieś 200zł,plus zakupy w sklepie Play.

  Podsumowując, niektórzy nie powinni wyjeżdżać za granicę, albo telefony zabierać, albo SIM-y.

  • http://gravatar.com/bartolinio bartolinio

   wybacz za szczerość, ale jak się nie ma mózgu, albo ma zamiast niego galaretę, to trzeba płacić frycowe 🙂

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Popieram , jakoś nigdy nie zapłaciłem więcej niż mam do zapłacenia zgodnie z moimi usługami u każdego operatora .

    Tak to jest jak dają smartfon łosiom to niech płacą za własne klikanie

   • bongolina

    czekam na to, az ciebie ktos zrobi na kilka klockow, zobaczymy wtedy co powiesz. kazdy w tym postkomunistycznym kraju jest cwaniaczkiem i chojrakiem dopoki sam nie dostanie po czterech literach. i to jest najgorsze. przyzwolenie ze strony spoleczenstwa na okradanie innych obywateli. ZYCZE CI OBY CI z KONTA zniklo kompletnie wszystko, a najlepiej abys skonczyl na minusie cvaniaczkooooo. 😀

    • http://gravatar.com/bartolinio bartolinio

     a ja Tobie życzę miłego następnego tygodnia 🙂


reklama