, Android Newsy Sony Telefony

Jak Sony Xperia Z3+ radzi sobie w benchmarkach?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • wupeta

  Wydajność SD 810 wygląda bardzo słabo. Obecnie Xperia Z3 na SD 801 + Lizak ma 44-45tys punktów w Antutu … a SD 810 ma 50.000?? …. różnica 10% między prockiem z 2012, a nowością z 2015?

 • ja

  Antyapple@ święta prawda. Apple stosuje podzespoły warte bardzo mało i dokłada do nich optymalizacje i nagle cena rośnie. Co z tego że android potrzebuje 4 rdzeni a ios 2 skoro androidy są tańsze a chodzą podobnie. Tak samo z windows phon choć on wcale nie jest taki szybki jak opowiadają w recenzjach (wiem bo korzystałem). Co do snapa 810 tragedia powinni się wstydzić wydając gorszy procesor niż snap 805. Tyle było zapowiedzi że nowy snap obsłuży 4k a się okazuje że przy fhd się grzeje i ma problemy.

 • Piotr

  Dziwi mnie w ogóle klasyfikowanie smartphone’ów jako fantastycznych lub nic nie wartych na podstawie ilości punktów uzyskanych w jakichś benchmarkach. Z pewnością niesamowitym doznaniem jest „wykręcić” w Antutu więcej niż 60 tysięcy punktów, ale w sumie na co to komu? Wiadomo przecież, że ten czy inny producent będzie oszukiwał chcąc uzyskać jak najlepszy wynik, a poza tym nie trzeba się posiłkować tego typu „źródłami” wiedzy by mieć pewność, że telefon spełni swoją rolę w codziennym użytkowaniu. Czy ktoś wykorzystuje codziennie moc obliczeniową drzemiącą np. Snapdragonie 800? Szczerze wątpię. Skoro już Snap 600, a nawet 400 wystarczy do codziennego użytkowania to po co się bawić w te benchmarki? Dla satysfakcji? Prestiżu?

 • Adamo1139

  Wnoszą, mocniejsze GPU 😉 nawet, jeżeli tylko 2 rdzenie główne są aktywne.

 • FireFrost

  Dodatkową wydajność względem Snapdragona 801 mogą dać dwie rzeczy: zmniejszenie procesu technologicznego, albo inne, wydajniejsze rdzenie. Telefonów na Snaprdagronach 808 i 810 należy unikać, bo niczego nie wnoszą

 • antyapple

  Co z tego ze android musi mieć więcej mocy obliczeniowej od Apple czy Windows Phone ?
  Skoro taniej kosztują …. lub tyle samo możecie płakać ze android tyle wymaga a my i tak taniej zaplacimy

 • jotek44

  Jeśli Samsung od początku sceptycznie oceniał Snapdragona 810 a LG też w końcu z niego zrezygnowało, to znaczy, że coś jest na rzeczy ! Dziwi zatem decyzja Sony, bo klienci zrażeni negatywnymi opiniami o „810” raczej nie będą chcieli ryzykować.

 • Rozz

  O kant pupy te punkty rozbic. Mam służbowego s5 i ma niby 45tsd punktow a chodzi w normalnym trybie gorzej niż moj fonepad note 6 od asusa ktory ma 22tsd

 • Adamo1139

  Ale jakoś nikt przy takim jechaniu po androidzie nie wspomina, że IPhony mają bardzo mocne GPU i niższą rozdzielczość.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Damian Kucharski

  @Aaa
  Procesor Apple jest inaczej zbudowany niż Snapdragon. Nie da się ich bezpośrednio porównać, choćby przez budowę rdzeni.
  I oczywiście system jest zoptymalizowany pod ten jeden, konkretny procesor, a smartfonów z Adkiem jest za to od groma.

 • Aaa

  Iphone 6 plus 2 rdzenie 1 gb ramu i ma 49000 w antutu hahhaha xperia z3 4 rdzenie 2.5ghz 3 gb ramu i 40000 antutu wtf?

 • beaviss

  Mój s6 w antutu 5.7.1 uzyskuje 71 tys. punktow w 64 bit i 64 tys w 32 bit

 • boost3r

  Może ktoś napisać czemu jest taka różnica między s6 i s6 EDGE w antutu?

 • FireFrost

  HTC M9 obecnie poza benchmarkami w ogóle nie włącza mocniejszych rdzeni. W zasadzie jeśliby porównywać wydajność telefonów po kilkunastominutowym obciążeniu, to okaże się, że znajdzie się kilka telefonów na Snapdragonie 801, które osiągają wyniki minimalnie lepsze od telefonów na Snapdragonie 810. Żałosne… Wynika z tego tyle, że lepiej zainwestować w modele z 2014 roku, które są obecnie znacznie tańsze, a nie odbiegają w żaden sposób realną wydajnością.

 • Adamo1139

  Sony po prostu nie oszukuje w benchmarkach tak, jak HTC. Wyniki są bardzo podobne do tych z g4, wiec pewnie 2 rdzenie są stale wyłączone (BTW, na one m9 2 rdzenie a57 są zawsze wyłączone, oprócz benchmarków….), a mocniejsze GPU zostaje. I tak oto xperia z3+ ma lepsze GPU od g4 (pewnie jest underclockowane, przez co ma lepszą podobną wydajność i podobne zapotrzebowanie na prąd), mniejsze grzanie od one m9, jest uczciwe, jest wystarczająco szybkie dzięki fhd. Ja po zobaczeniu tych benchmarków bardzo chwalę Sony.


reklama