W marcu pierwsi właściciele Sony Xperii Z3 i Z3 Compact otrzymali upragnioną aktualizację do Androida 5.0.2 Lollipop. Później nowe oprogramowanie trafiało na kolejne urządzenia z serii Z, w tym Z1 i Z1 Compact, a już wkrótce trafi do pierwszej Xperii Z. Wydawać by się mogło, że te ostatnie są już na tyle leciwe (najmłodsza Z1 Compact okres 18-miesięcznego wsparcia już wkrótce będzie miała za sobą), że na tym się skończy. Nic bardziej mylnego.
Jeden z australijskich operatorów opublikował listę wg której Sony Xperia Z, Z1 i Z1 Compact mają w sierpniu otrzymać aktualizację do Androida 5.1 Lollipop. Oznacza to, że urządzenia te pochodzące z wolnego rynku najpewniej będą mogły cieszyć się nowym oprogramowaniem wcześniej. Nieznana jest jeszcze dokładniejsza data takiej aktualizacji, ale raczej nie będzie ona miała miejsca przed lipcem. Oczywiście nowa wersja oprogramowania prędzej czy później trafi także na inne ,,Zetki”.
Tak czy inaczej użytkownicy wymienionych smartfonów powinni cieszyć się z dalszego wsparcia producenta, szczególnie uwzględniając fakt, że urządzenia te doczekały się swoich następców. Marketingowo Sony zdobywa mały plus, ale wątpię czy niweluje on parę ostatnich minusów.
źródło: xperiablog.net
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…
Aż 6 lat prawdziwego spokoju w zamian za 1200 złotych? To, a nawet znacznie więcej…
Pierwszy składany iPhone od Apple to urządzenie, na które fani czekają od lat. Choć premiera…
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…