, Apple Artykuły Ciekawostki Google HTC LG Motorola Newsy Nokia Samsung Telefony

21 urządzeń, które zrewolucjonizowały telefonię komórkową. Część II

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://www.pozyczkanadowod.net.pl/ Patrycjusz

  Nokia N-Gage… prawdziwa rewolucja. Konsolo telefon, który okazał się spektakularną porażką.

 • curlsky

  @Jaro, sorry, powyższe miało być do @bleze, nie do Ciebie. 😉

 • curlsky

  @Jaro, @Marcin, @jozin itp. – to jest zestawienie „telefonów przełomowych” a nie „telefonów, którymi się w dzieciństwie jaraliśmy”… :/ (choć czasem jedno z drugim się pokrywa ;))

 • jozin

  Według mnie zabrakło telefonów SPV

 • Marcin

  W zestawieniu brakuje mi oczywiścIe takich modeli jak: Samsung I900 Omnia, Sony Ericsson K800i. Omnia dla mnie to jeden z przełomów w smartphonach biznesowych, terminal wręcz doskonały – solidny i niezawodny a K800i to jeden z najlepszych telefonów fotograficznych z doskonałym jak na swoje czasy aparatem foto i dobrym wyposażeniem. Szkoda, że Redakcja nie zamieściła tych modeli w swoim zestawieniu. Cieszy mnie za to obecność znakomitej Noki N95 – modelu, który był przez jakiś czas moim marzeniem dopóki nie kupiłem wspomnianej Omni I900, terminalu od którego zaczęła się moja przygoda i miłość do smartphone z ekranami dotykowymi. W zestawieniu powinien pojawić się także znamienity Samsung Galaxy S, telefon już w tej chwili uchodzący za nie mniej kultowy niż sam iPhone.

 • Jaro

  Czekam aż któraś polska sieć ogłosi, że w jej ofercie pojawi się LG P990. Nie mogę się doczekać

 • bleze

  Brakuje tutaj HTC HERO

 • curlsky

  @Adrian, nie będę się tym razem bardziej rozpisywał bo za dużo by było, postaram się w skrócie:
  1) Nokia 7650 to nie „urządzenie przypominające dzisiejsze smartphony” tylko pierwszy pełnowartościowy smartphone na rynek masowy, naturalnie słabszy hardwarowo od dzisiejszych smartphonów. Jej miejsce w zestawieniu w pełni zasłużone.
  2) Nokii 7280 daleko do „jednego z pierwszych” telefonów dla kobiet, ja pamiętam choćby Samsunga A 400 (miał np. kalendarz cyklu miesiączkowego) a i tak wątpię czy to początki telefonów dla kobiet. 7280 odpada też jako telefon „przełomowy bo designerski” – tu trzeba sięgnąć po Nokię 8910 i 8850. 7280 była eksperymentem, podobnie jak Siemensowska seria Xelibri i obu daleko do urządzeń epokowych.
  3) Motorola E398 jest jak najbardziej słusznie w zestawieniu ale E1 już nie, to tylko kontynuacja, kolejny model; podobnie z N-Gage i N-Gage QD.
  4) Piszesz, że w N-Gage QD poprawiono umieszczenie głośnika a na zdjęciu gość rozmawia właśnie przez QD – patent pozostał.
  5) Brakuje SE K750i, Motoroli V3, smartphonów HTC z Windows Mobile (np. HTC 9500)…
  6) Jak poprzednio, to nie wszystko… ;-P

 • ćśog

  Trochę zbyt wiele tu Nokii.Czy inne firmy nie miały „rewolucyjnych” pomysłów? Np. Sony , Ericsson , Siemens.

 • xd

  Przepraszam bardzo! A gdzie jest kultowy SE K750 lub K800, czyli pierwsza namiastka aparatu cyfrowego w telefonie? Przecież to modele kultowe, najbardziej popularne telefony w Polsce ostatnich kilku lat.

 • http://www.gsmManiaK.pl Adrian

  @Galomaniak
  Wygodna klawiatura to nie rewolucja, a z HD2 faktycznie masz troche racje 🙂 rzeczywiscie ten telefon moglby tu sie znalesc

  @DrateK
  Alcatel w erze telefonow z kolorowym wyswietlaczem? Ja szczerze powiedziawszy nie znam zadnego rewolucyjnego Alcatela jeszcze za czasow wyswietlaczy monochromatycznych, a co dopiero kolorowych

  @Piotr
  Jeden z najlepszych palmtopow? Pozwole sobie sie z tym nie zgodzic. Nie dlatego, ze uwazam, ze TyTN II byl slaby, ale Twoja opinia jest az przesadnie subiektywna ;p

 • Piotr

  Wg. mnie zabrakło jeszcze htc np. tytn 2 który był najlepszy z palmtopów i protoplasta dzisiejszych smartfonow.

 • DrateK

  Jak już pisałem w poprzedniej części. Zabrakło alcatela

 • Galomaniak

  Fajne podsumowanie, jednak według mnie zabrakło kilku telefonów z windowsem mobile. HTC Touch Pro 2 z według mnie najlepszą klawiaturą qwerty w telefonie jaka dotąd powstała, oraz HTC HD2, który był chyba zapoczątkował erę czterocalowców.


reklama