, Longform Technologie

Rozmiar (ekranu) ma znaczenie!

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Wrb

  Mialem 5″ w samsungu S4 i o ile sprawdzalo sie to w pracy/pociagu/grania to o tyle byl strasznie klopotliwy w uzytkowaniu podczas jazdy na rowerze/biegania czy jakiego kolwiek innego sportu. Zmienilem na iphona 5S i 4″ sa dla mnie idealne.Obserwujac dzisiejszy rynek wiem,ze musze dbac o mojego iphona ,bo modele z taka wielkoscia ekranu sa na wymarciu.A szkoda…

 • moondrala

  Mam z ultra i używam go jako tabletu dla którego nie musiałem doszywac specjalnej kieszeni w marynarce czy kurtce. Otwieram go w sytuacjach kiedy duży ekran jest mi potrzebny. Na codzień dzwonie z 4s. I przyznam że jest trochę mały nawet jak na telefon. Przymierzam się do iphone . Uważam że to rozmiar idealny. Nadal pozostaje to telefonem. 6+ to już jak ultra. Nie pobiegasz, nie ponosisz w dżinach.

 • lukin

  Tylko rozmiar do 4,7 (mając na uwadze cienkie ramki) i nie więcej pozwala na wygodne noszenie i korzystanie z telefonu a przy okazji jest to absolutnie wystarczający rozmiar ekranu do komfortowego korzystania z internetu.

 • FireFrost

  w najbliższym czasie będzie tak jak jest, ewentualnie zwiększy się jeszcze dostęność większych urządzeń w niskich segmentach cenowych. Fukcjonują obecnie 3 rozmiary telefonów: nieco poniżej 5″ przeznaczone w zasadzie niemalże tylko i wyłącznie dla niewymagających klientów z segmentu średniego lub niskiego z małym, kiepsko sprzedającym się wyjątkiem w postaci Xperii Compact, od 5 do 5,5″ jako rozmiar standardowy, i nieco powyżej standardu czyli 5,7 i więcej.

 • ja

  Między 4.6 a 4.9 rozmiar idealny.

  • https://plus.google.com/112374269737545247799 Aleksander Bednarek

   5.2 od LG idealny rozmiar 🙂

 • Kuba123

  Artykuł beznadziejny – koszmarny. Typowe lanie wody jak w szkole sredniej na języku polskim. A gdzie porównanie ekranów dużych z małymi? Poza tym opinia że phablet jest nieporęczny nie jest obiektywna. Sony Xperia Z Ultra z ekranem ok 6,5″ przeważnie obsługuję jedną ręką – choć wymaga to trochę wprawy.

 • DeKo

  Ja osobiście uważam, że telefon ma być telefonem. Ma być mały i mieścić się w kieszeni. To jest sprzęt który zawsze mamy przy sobie więc nie możemy czuć się nie komfortowo z nim. Z telefonem biegam, chodze do pracy czy na randkę i nie lubię nosić kloca ze sobą. Miałem note 3, Note 4, xperie z1 czy OPO i wszystkie telefony są w super ale dla maniaka multimediów. Dla kogoś dla kogo telefon jest narzędziem, a funkcje smart dodatkiem to wyświetlacz 4,7 czy 5 cali są najlepsze.

 • Padalec

  Dla mnie, miłośnika internetu mobilnego 6 cali to absolutna granica dla smartfonów. A co do zwijania, nawijania, kurczenia czy skręcania to technologiczna melodia przyszłości. Za wiele, wiele lat. A więc kochajmy duże smartfony (s6,z3,note4) bo duże jest piękne i ponętne.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ damiank

  5 cali to i dla mnie optymalny rozmiar wyświetlacza.
  Przynajmniej bez wzięcia poprawki na różny rozmiar ramek wokół wyświetlacza i ergonomii urządzenia. Każdy producent ma inną filozofię i każdy użytkownik ma różne preferencje.


reklama