Dyskusje, dotyczące wpływu telefonów komórkowych na zdrowie człowieka trwają od czasu ich powstania. Raz mówi się o tym głośniej, potem temat traci na sile – nigdy jednak nie zanika na dobre. Ostatnio kilka grup naukowców postanowiło przeprowadzić nowe badania w tej materii. Jesteście ciekawi do jakich doszli wniosków?
Według badania przeprowadzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia USA, promieniowanie którego źródłem są telefony komórkowe, przyspiesza o 7% metabolizm glukozy w mózgu na obszarze znajdującym się najbliżej anteny. Uczeni zapewniają, iż zwiększenie aktywności mózgu nastąpiło u 47 ochotników po 50 minutach rozmowy telefonicznej. Jednocześnie badacze jakoś nie garną się do udzielania odpowiedzi na pytania związane z wpływem promieniowania elektromagnetycznego telefonu komórkowego na ryzyko wystąpienia raka mózgu. Uczeni podkreślili, iż podobny rodzaj aktywności mózgu zwiększa się dużo bardziej, gdy człowiek się koncentruje.
Warto wspomnieć także o rozterkach brytyjskich uczonych, którzy kilka dni temu wyrazili swą wątpliwość w istnienie związku między korzystaniem z telefonu komórkowego, a chorobami mózgu. Uczeni ci twierdzą, iż dowodów na negatywny wpływ komórek na zdrowie po prostu nie ma. Krótko mówiąc – według najświeższej wersji, możecie korzystać ze swoich słuchawek na całego, a przy tym nie martwcie się o ewentualnego raka 😉
Źródło: Reuters
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…