, HTC Newsy

HTC odwróciło złe karty i notuje zyski

HTC M9 / fot. Flickr by TechStage CC 2.0

HTC M9 / fot. Flickr by TechStage CC 2.0

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jakub

  dlatego niby coś robią i zmienili CEO i gościa od designu :D,k ciekawe czy coś to zmieni, najwięszy mankament to ten pasek pod ekranem z logiem HTC nikomu niepotrzebny

 • Linek

  BlackBerry ma swoją niszę i po 3cim kwartale na +, ich ogólny bilans wynosi +28 mln, zarabiają! Pisałem w komentarzach, że można o tym napisać, ale nie zauważyliście chyba. Może nie jest to już „Latający Holender”, ale ten okręt nie przecieka. Może jeszcze kiedyś będą na szczycie, ale na razie niech robią swoje i zarabiają.
  www.bbnews.pl/2015/…nego-2015/

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Arek Morawski

   Widziałem ten komentarz.
   Prawdę mówiąć – BB nigdy nie robiło na mnie wrażenia, nie robi ich teraz – a powiedzieć o tej firmie, że zarobiła 28 milionów dolarów i uznać to za sukces to nadużycie. Takie zyski – podobnie jak w przypadku HTC, osiągają firmy zatrudniające 100 pracowników i działające w jednym kraju, nie na całym świecie…

   • Linek

    Przed John Chenem w końcówce 2013 firma była na skraju upadku, mieli koło miliarda długów! Z ‚Jackie Chenem’ 3 kwartały temu ponad 320mln na -, 2 kwartały temu ponad 140 mln na -, ostatni kwartał w końcu +, a więc wspomniane 28mln. W tym czasie przeprowadzono bardzo szeroką restrukturyzację. To już za nimi. Usługi są coraz szerzej dostępne i dają coraz to więcej. Plan działa, czego chcieć więcej? Ja wiem, że ty tydzień po -1mld miałbyś +20mldi 1309%(mogę trochę zaniżać) udziałów na rynku, ale nie wszyscy są tacy super. BlackBerry radzi sobie dobrze i mimo chęci wielu, to oni szybko nie upadną. A patrząc na działania Sony i HTC, to BlackBerry ich przeżyje. Ten dawny kolos nie ma już glinianych nóg.

    • http://www.gsmmaniak.pl/ Arek Morawski

     Nie, nic takiego nie powiedziałem, ironię możesz sobie darować. Moja ocena firmy wynika nie tylko z analizy finansów, ale całości działań firmy. Fajnie, że zarabiają i nie mają długów, ale co z tego?

     Nie ma już mody na BlackBerry, na której oparli swój sukces kilka lat temu. Żaden z ich telefonów nie sprawia, że patrząc na niego chcę go mieć. Telefony te nie są przedmiotem pożądania w naszym kraju. Usług oprócz BB Messenger – żadnych. BBX stoi w miejscu. Szanse na wygranie jakiegokolwiek masowego kontraktu – niewielkie.

     To jak tu wejść na tron? HTC już chociaż raz na nim było…

    • Linek

     P.s. QNX kosztowało 200$. Nie tys, nie mln, a po prostu 200$. Wiesz, gdzie jest stosowane? Najnowsze i mega skomplikowane sprzęty medyczne(ciekawe, czemu nie android? Chyba wiem… prze e esz przesz yyy przeszczep ud d udda….. reset systemu), Apple Car, urządzenia BlackBerry, w końcu QNX jest ich. Jądro, które jest na początku swej drogi i spokojnie przegoni z czasem innych. Będzie za x czasu na pewnym etapie rozwoju, a reszta dopiero będzie startować. Sammy już sięga po zabezpieczenia od kanadyjczyków, google ponoć też to niedługo zrobi. 16(17?) państw G20 korzysta z BlackBerry, w Rzeszy podsłuchiwano Merkelową i co? iPhone już tam nie ma, jest za to BlackBerry. Spójrz w przyszłość i nie zdziw się, jak zabraknie tam Nokii, HTC, Sony i miliarda(0.5% wszystkich) chińskich firm, a BlackBerry może jako potęga, może znów, jak dziś, czyli wąchając spaliny rywali, ale będzie tam.

     • http://www.gsmmaniak.pl/ Arek Morawski

      Patrzę i nie widzę tam silnej pozycji Blackberry – nie z takimi produktami jakie teraz mają – sam zresztą piszesz o samochodach, sprzetach medycznych itd. A telefony? Gdzie? Nigdzie.

      Reszta Twojej wypowiedzi to gdybanie – w identycznym stylu są wypowiedzi pozostałych producentów na temat ich sukcesów w przyszłości. O wielkim, zbliżającym się sukcesie BlackBerry słyszę od lat, ale jakoś go nie widzę.

      Żebyś mnie źle nie zrozumiał – nie mam nic do tej firmy, nie faworyzuje innych systemów czy marek. Po prostu nigdy nie przekonywała mnie ich filozofia, a przynajmniej nigdy nie widziałem ich jako lidera rynku jak Samsunga czy Apple. Zresztą – zauważ, że BlackBerry zaczęło zaliczać zyski, w momencie gdy zdało sobie sprawę z tego, że ich szansą na sukces jest nisza (BB Classic czyli powrót do korzeni czy Passport), nie międzynarodowa dominacja. I ja też uważam, że tam ich miejsce.


reklama