>
Kategorie: LG Newsy Telefony

Wytrzymałość LG G Flex 2 i Galaxy S6 Edge przetestowana

LG G Flex 2 oraz Samsung Galaxy S6 Edge to dwa najnowsze urządzenia południowokoreańskich koncernów. Pierwszy z nich może poszczycić się tylnym panelem zdolnym do samoregeneracji i wygiętym wyświetlaczem, zaś drugi ekranem wywiniętym na obie krawędzie oraz szklano-metalową obudową. Oba urządzenia zostały poddane testom wytrzymałościowym, a efekty końcowe możecie zobaczyć sami.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 5.1″ wykonany w technologii Super AMOLED. Obraz prezentowany jest w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Moc obliczeniową oraz sprawną pracę systemu Google Android w wersji 5.0.2 Lollipop zapewnić ma 8-rdzeniowy procesor Samsung Exynos (wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym) złożony z czterech rdzeni o częstotliwości taktowania 2.1 GHz oraz czterech pomocniczych o taktowaniu 1.5 GHz. Procesor otrzymał wsparcie ze strony 3-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4

LG G Flex 2

Obraz w LG G Flex 2 prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) na wyświetlaczu o przekątnej 5.5”. Takie połączenie przełożyło się na około 401 pikseli na cal. Ekran wykonany jest w technologii P-OLED i został wyprodukowany przez LG Display. Wyświetlacz został pokryty szkłem poddanym specjalnej obróbce przez chemików w południowokoreańskim koncernie, aby wzmocnić wytrzymałość na uszkodzenia oraz idealnie dopasować je do krzywizny wyświetlacza.

źródło: gsmarena, phonearena

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025