Ostatnio sporo uwagi poświęciliśmy na naszym blogu dwurdzeniowym procesorom dla urządzeń mobilnych. Najczęściej wspominany był układ Tegra 2, ale nie zabrakło miejsca dla platform innych firm – przykładem niech będzie OMAP 5 ze stajni Texas Instruments. Teraz przyszedł czas na konstrukcję Samsunga. Według doniesień, południowokoreański producent wypuści niedługo na rynek procesory Exynos.
Chipy mają trafić do tabletów i mocnych smartfonów. Masowa produkcja dwurdzeniowej platformy Exynos 4210 ma wystartować na początku marca. Wcześniej układ znany był pod nazwą kodową Orion. A skąd nazwa Exynos? Z odpowiedzią śpieszą pracownicy Samsunga. Exynos wywodzi się od dwóch greckich słów: exypnos (mądry) oraz prasinos (zielony). Nie jest to wybór przypadkowy – wynika on ze strategii, którą nazwano Smart and Green. W ramach tego programu południowokoreański gigant pracuje nad półprzewodnikami.
Według części ekspertów, pierwszymi produktami na bazie układu Exynos 4210 będzie tablet Galaxy Tab oraz smartfon Galaxy S nowej generacji. Ciekawe czego należy się spodziewać po tej konstrukcji – jak widać wyścig zbrojeń w sferze produkcji platform dwurdzeniowych dla urządzeń mobilnych szybko nabiera tempa. Pewnie już niedługo przekonamy się do czego doprowadzi ta rywalizacja.
Źródło: samsunghub
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…
Fani strategii mogą czuć się kokietowani. Epic Games w ramach rozdawnictwa postanowił udostępnić graczom dwa…
Tanich smartwatchy o designie G-Shocka jest wiele, ale to BlitzWolf BW-AT7 robi największe wrażenie -…
W ostatnich miesiącach zadebiutowało parę pancernych smartfonów polskiego HAMMER-a, ale żaden z nich nie jest…
Do sieci trafiła specyfikacja maluszka dopełniającego serię Honor Magic8. Model Mini przenika się z wersją…
Roborock Saros 10R ma system nawigacji nawet 21 razy dokładniejszy od klasycznego LiDARu i mierzy…