, Android NavRoad Pierwsze wrażenia Telefony

NavRoad NEXO iZi – zaczynamy testy smartfona dla seniora

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Mario

  Polecam darmową nakładkę na system Android o nazwie „Grand Launcher”. Wtedy używanie smartfona przez seniora będzie możliwe, ponieważ nakładka bardzo upraszcza interfejs do granic możliwości.

  https://play…ncher.free

 • eliza

  U mnie nie działa szybkie wybieranie numeru z pulpitu oraz przy zakończeniu rozmowy gaśnie główna strona. Trzeba wyłączyć i dopiero powraca. Czy to wada telefonu czy trzeba aktualizować oprogramowanie?

 • emil

  Telefon ok.Instrukcja obsługi to jest porażka,parę obrazków z strzałkami-masakra.

 • EdmundS

  Już nie umiem się doczekać testu, bo z tego co widać, wreszcie ktoś przygotował prawdziwego smartfona dla starszych ludzi.
  @matik – jak napisał Antoni na wstępie – podzespoły nie mają wiele wspólnego z ideą tego telefonu. Widziałem go w sklepie E…, bardzo czytelny, kafelkowy interfejs i nawet w sklepie udało mi się rozklikać go bez problemu. W zwykłym telefonie za 200zł nie znajdziesz fizycznego przycisku SOS (jak uruchomiłem go w sklepie, to od razu przyleciała obsługa, bo włączyła się syrena). Czekam na test, bo mam babcie i dziadka, którzy pewnie byliby szczesliwi, gdyby dostali taki telefon.

 • matik

  tylko czemu taki drogi wiele innych z podobnymi parametrami sa tansze i nie robione specjalnie dla starszych osob to powinno kosztowac niecale 200zl

 • tomizary

  dla każdego super , masa ludzi woli takie proste telefony , i dla młodych także fajny ,
  a senior to woli nokia za 60 złotych nokia 106 , nokia 130 i podobne klasyczne z klawiszami seniorzy nie znoszą dotykowych wolą klasyczne proste nokie z klawiszami wygodne

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Do gimnazjum i podstawówki też idealny smartfon i nic lepszego nie potrzeba dawać

 • wania

  Całkiem przyjemny jak dla starszej osoby. Pytanie, jak jest ze „słyszalnością”, bo podobno osoba po drugiej stronie linii strasznie słabo słyszy rozmówce?

  • baca 56

   Smartfon używam od grudnia .Mogę zapewnić ze używanie tego urządzenia jest bardzo wygodne
   i nie ma żadnych problemów ze słyszeniem w obie strony , dodatkowo głośnik jest bardzo dobry więc nie ma również problemu ze słyszeniem. Smartfon dobrze współpracuje z aparatami słuchowymi
   i bez problemu łączy się przez bluetooth oraz sieć wi -fi.Jedyny minus to kiepska instrukcja obsługi.

   • http://www.gsmmaniak.pl/ Antoni Zaborski

    Potwierdzam, telefon nie ma problemów ze słyszalnością w obie strony.

 • Adamo1139

  *nie „da się go nagrać?” tylko ” da się go nagrzać(przez intensywne użytkowanie)? Do tego, jak trzyma bateria? Czy główny głośnik gra dobrze i jest głośny? Czy dobrze leży w dłoni?

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Antoni Zaborski

   Raczej ciężko będzie go nagrzać 😉 Jak korzysta się tylko z podstawowych funkcji jak dzwonienie i okazyjnie SMS to 3/4 dni. Z internetem koło 2 dni. Głośnik jest baardzo głośny. Telefon przyjemnie leży w dłoni.

 • Adamo1139

  Czy nagrywanie tylnym aparatem jest płynne? Jakie kąty widzenia ma ekran? Jest dobrze wywarzony? Dobrze działa ze słuchawkami Bluetooth? Da się go nagrać? 😉 jest tryb rękawiczek? Dotyk dobrze działa? Jak wyglądają „ustawienia”? Jak wygląda dialer? Jak wygląda panel ostatnich aplikacji? Jak wygląda sklep play? Jak wygląda aplikacja aparatu?

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Antoni Zaborski

   Nagrywanie tylnym aparatem jest bardzo słabe. Powiedzmy, że można go nazwać w miarę płynnym, ale ostrość jest tragiczna. Współpracuje ze słuchawką Bluetooth, tyle mogę powiedzieć, czy dobrze to nie miałem okazji sprawdzić. Nie ma trybu rękawiczek. Dotyk działa bez zarzutu. Ustawienia wyglądają tak jak w klasycznym Androidzie tylko jest trochę mniej kategorii i czcionka jest powiększona kilkukrotnie. Zarówno jak wyglądają ustawienia jak i dialer będziesz mógł zobaczyć w teście, który już za chwilę. Nie ma panelu ostatnich akcji. Sklep Play wygląda standardowo, tylko czcionki są większe. Aplikacja aparatu to po prostu podgląd i trzy duże przyciski: Zdjęcia, nagrywania wideo i dioda doświetlająca on/off.

   • seniorka 65

    Mam aparat dwa tygodnie i stwierdzam: cyfry są powiększone, ale czcionki do SMS bardzo małe! Czy można jakoś je powiększyć? Podobno jak ekran jest poziomo to wygodniej pisać SMS, u mnie ekran nie działa poziomo w tej funkcji. Głośność super.


reklama