, Android Elephone Newsy Telefony

Elephone P5000 – czytnik linii papilarnych i kolosalna bateria

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Kreese

  Co jeszcze? Dedykowana ładowarka 2V nie mieści się w polskich gniazdach – końcówka nie ma spłaszczenia, a kołnierz jest prostokątny i nie wejdzie nawet do gniazdka bez bolca, jeśli gniazdko posiada choćby minimalną okrągłą cembrowinę. Ja znalazłem w rupieciach starą ‚złodziejkę’ z gniazdem płaskim i bez bolca – działa bez zarzutu. Bateria ładuje się 2,5 godziny. Przez USB też daje radę – tylko ciut dłużej. Telefon grzeje się mocno podczas ładowania.

  Bateria wspomniana jest ogromna, zajmuje 3/4 powierzchni telefonu. Plastikowa klapka tylna nie skrzypi, ale zatrzaski nie wyglądają zbyt solidnie – nie zalecam zbyt częstego jej otwierania i zamykania. Matowy tył zbiera łatwo odciski, ale poza tym mi się podoba, srebrne liternictwo takoż.

  Głośniki muzyczne na spodzie, ciche, ale czyste. Jakość rozmów bez zarzutu.

  Czytnik linii papilarnych w przycisku Home działa, ale jak dla mnie mogłoby go nie być – tak se podoba mi się taka samsungoza, no ale cóż robić.

  Aktywacja gestami działa bez zarzutu.

  Ekran znakomity (acz nie mam porównania do absolutnie topowych modeli, bo nie miałem żadnego w ręku), minimalna jasność absolutnie wystarcza do codziennego użytku.

 • Kreese

  No i ucichło o tym telefonie, bo i długo trzeba było na niego czekać. W końcu do mnie dotarł. Wygląda trochę inaczej niż na renderach (głośność i wyłącznik na prawym boku, a nie głośnik na prawym / wyłącznik na lewym), waży dużo (202 g), bateria przychodzi absolutnie niesformatowana (trzeba go parę razy pogonić 100-0-100%), tapeta ekranu blokady jest niewymienna i wygląda jak wymiociny, góra telefonu okrutnie się grzeje podczas internetowania, domyślna aplikacja aparatu okrutnie długo ustawia ostrość, ale po sformatowaniu jedno trzeba przyznać – bateria trzyma długo, nawet jeśli nie tyle, na ile można by liczyć biorąc pod uwagę jej wielkość. 4 dni z bardzo umiarkowanym internetem i dwoma krótkimi sesjami foto udało mi się osiągnąć bez trudu. Bez tykania netu tydzień działania p5000 wykręciłby z palcem w nosie.

 • Azi

  Ta bateria podchodzi pod niektóre chińskie powerbanki, równie małe i równie pojemne. Dodatkową rzeczą jest szybkie ładowanie. 3700 mAh w pół godziny, to mniej więcej wychodzi prąd ładowania 6A. O ile wiem oppo w swoim Find 7 zastosowało specjalną budowę baterie, dodatkowo ją powiększającą aby wytrzymała 4A. czyli albo Elephone posiada dostęp do rewelacyjnej technologi albo kolejna ściema..

 • Adamo1139

  Zużywasz te 200gb?

 • Joe black

  Lte dla mnie chociażby jest ważne z tego względu ze korzystam z oferty red bull mobile gdzie dostaje 200gb transferu co miesiąc pod dwoma warunkami: mam minimum 30zl na koncie i zasięg lte. .. teraz ta promocja ma się skończyć ostatniego dnia grudnia i wchodzi nowa w play mianowicie za 45 zł mamy nielimitowany internet w lte i HSDPA+…
  dlatego lte jest priorytetem przy pewnych usługach sieci

 • Uzytkownik

  Dzisiaj brak LTE, Dual Sim czy też min. 2GB Ramu dyskwalifikuje „dobry” smartfon. Tu mamy do czynienia z pierwszym przypadkiem

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Cezary Kozioł

   Sądzę, że dla wielu użytkowników LTE nie jest elementem priorytetowym. Zważywszy na fakt, że cena opisywanego smartfona prawdopodobnie będzie na poziomie konkurencji z Chin, to bateria, dual sim, dobry aparat, świeży system i całkiem wydajna konfiguracja spokojnie zrekompensują brak modułu odpowiedzialnego za łączność 4G. 🙂

  • nitro

   To kup Elephone P3000S ma dual sim LTE i AERO2, jest do kupienia w dobrej cenie (555zł w zakupie grupowym na forum o chinskich telefonach)

 • MarioBros

  Brak LTE jak dla mnie go dyskwalifikuje

 • ja

  Jakiś Ginoee też miał baterie 5000 przy 10,4mm.grubości ale niemoge sobie przypomnieć

 • Lukasz P.

  Po prostu nie wierze.

 • ja

  Da się? Przy 9.3 bateria 5350 i do tego nie największe ramki. A inni producenci śpią! Taką baterię jak by popracował to w iphonie 6 plus by się zmieściła. Tylko wtedy iphon miałby 8,5 mm ale trzymał by 5 dni. Nie tylko apple,inne firmy też dają ciała.

 • Adamo1139

  Nie wydaje mi się, że taką baterię da się tak upchnąć, mogli by też dać już nowszego mediateka 64 bitowego, ale cóż, i tak go nie kupię

 • Kuba

  Nawet ładny, na papierze wygląda nienajgorzej, bateria fajna sprawa. Jeżeli cena będzie ‚chińska’ to będzie bardzo dobra propozycja. No chyba, że ktoś nie wyrobi bez LTE


reklama