Niecałe dwa tygodnie temu pisałem, że Apple osiągnęło niebotyczną wartość rynkową 663.2 miliarda dolarów (więcej informacji w dalszej części wpisu). Jednak na tym się nie skończyło i gigant z Cupertino jest jeszcze droższy.
Apple poinformowało, że ich wartość rynkowa na dzień dzisiejszy wynosi 700 miliardów dolarów. Jest to niebotyczna suma, i dla porównania drugą firmą w kolejce jest Exxon Mobil Corp wart „zaledwie” 405 miliardów. Zbliżające się święta mogą jedynie jeszcze bardziej podkręcić wynik, bo nie ukrywajmy, sporo urządzeń z nadgryzionym jabłkiem wyląduje pod choinką.
Good Job(s) Apple.
źródło: geeky-gadgets
Firma Apple osiągnęła najlepszy wynik wartości rynkowej w swojej historii.
Zainteresowanie produktami z Cupertino jest z każdym nowym modelem iPhona lub iPada coraz większe. Ludzie zaczynają traktować urządzenia z nadgryzionym jabłkiem jako oznakę prestiżu, a to przenosi się na 663.2 miliarda dolarów, które warta w tym momencie jest cała firma.
Wynik ten znacznie poprawia 658 miliardów z września 2012 roku, a przełożyła się na to sprzedaż najnowszych iPhonów 6 i 6 Plus, które dały przychód w wysokości 27 miliardów. Nie podano dokładnych informacji na temat iPada Air 2, ale na pewno są również wysokie. W stosunku do poprzedniego roku, wartość Apple wzrosła aż o 21%.
Apetyt giganta z Cupertino rośnie coraz bardziej i według wstępnego oszacowania, liczy on na wzrost o kolejne 15% wartości. Czy ten bardzo optymistyczny plan ma szansę powodzenia? Konkurencja wypuszcza coraz to lepsze smartfony i tablety, ale większość ludzi na tyle przywiązała się do marki, że prezenty świąteczne najpewniej będą świeciły nadgryzionym jabłkiem.
źródło: gsmdome
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…