>
Kategorie: Android Gry i aplikacje Newsy Samsung Telefony

Samsung Continuum – poznajmy go bliżej [wideo]

Pomimo, że Samsung Continuum jest kolejnym smartfonem z doskonale znanej KomókoManiaKom serii Galaxy S, dodatkowy wyświetlacz udostępnia zupełnie nowy sposób korzystania z interfejsu, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Continuum podobnie jak recenzowany przez maniaKa pewien czas temu Galaxy S i9000, działa pod kontrolą Androida 2.1. Na system Google został nałożony interfejs użytkownika TouchWiz, który ma chyba tylu zwolenników co przeciwników, jednak Samsung najwyraźniej nie zamierza z niego zrezygnować, więc musimy się do tego po prostu przyzwyczaić.

Najbardziej charakterystyczną cechą smartfona jest oczywiście wspomniany wyświetlacz nazywany „ticker„. Właśnie na jego potrzeby, Samsung zaopatrzył model Continuum w czujnik nacisku i gdy tylko weźmiemy słuchawkę do ręki, powoduje on włączenie się dodatkowego ekranu.

Ticker najwyraźniej ma jednak pewne ograniczenia co do możliwości wyświetlania aplikacji. Dla przykładu, w tej chwili skrót do poczty internetowej umieszczony na dodatkowym wyświetlaczu, nie współpracuje z klientem poczty Gmail, co jednak powinno być możliwe do naprawienia przy najbliższej aktualizacji.

Samsung prawdopodobnie planuje też wypuścić pewien rodzaj stacji dokującej dla Continuum, ponieważ wejście micro USB jest na bocznej ścianie telefonu oraz na pokładzie słuchawki znajdują się dwie aplikacje sugerujące możliwość korzystania z takiego rozszerzenia.

Zapraszam do obejrzenia wideo zamieszczonego poniżej, na którym redaktor serwisu pocketnow.com przedstawia omówione cechy Samsunga Continuum.

Gdy już zapoznacie się lepiej ze słuchawką, dajcie nam znać w komentarzach czy podoba się Wam pomysł wprowadzenia tego typu wyświetlacza do większej ilości smartfonów.

źródło: pocketnow

Karol

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Wygląda jak flagowiec za 6000 zł, kosztuje ułamek tego. Test telefonu, który w promocjach będzie hitem

Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

mObywatel padł ofiarą hakerów. Zmasowany atak na rządową aplikację

Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Jeszcze poczekasz na ważną aktualizację Galaxy S25, ale użytkownicy starszych Samsungów nie mają się czym przejmować

Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

OnePlus oficjalnie potwierdza, że ich najlepszy telefon w historii nigdy nie trafi do Polski

To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…

30 kwietnia 2025
  • Newsy

Sprawdź, jak wypada RTX 5060 w laptopach. Czy warto będzie kupić nowy sprzęt z kartą Nvidii?

Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Longform
  • Newsy

Ten RTS garściami czerpie z legendarnego Command and Conquer. Sprawdziłem Tempest Rising

Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…

30 kwietnia 2025