, Apple HTC Newsy Smartfony Telefony

Porównanie szybkości HTC One M8 i iPhone 6 [wideo]

HTC One M8 i iPhone 6 / fot. TrustedReviews

HTC One M8 i iPhone 6 / fot. TrustedReviews

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Marek

  Wszystko ładnie pięknie. Tylko iphone chodzi plynnie caly czas. A android spowalnia po zapelnieniu pamieci grami, aplikacjami, i cira bardziej sie wiesza

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Cezary Kozioł

   Za wieszanie Androida odpowiada zapychanie RAMu aplikacjami działającymi w tle. Jeśli ktoś dba o telefon i używa go w sposób rozsądny, to płynność nie będzie mniejsza niż na początku. Problem ten na iPhonie nie występuje, bo on nie tyle przechowuje aplikacje w tle, co je „zamraża” na czas, kiedy nie są wykorzystywane – stąd też częste ironiczne docinki dotyczące pozornej wielozadaniowości.

 • jakubbb

  Tylko że HTC z porównaniem do iphona nie pluje w twarz swoim klientom ceną produktu

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Cezary Kozioł

   Apple wykreował się na markę luksusową, a popyt na niego wskazuje, że na produkty luksusowe jest zapotrzebowanie. Nie twierdze przy tym, że jest to telefon zły – jest przemyślany, a z uwagi na płynność działania z pewnością trafia w określoną grupę docelową, podobnie jak Windows Phone. Niestety faktem jest, że wiele ludzi kupuje produkty luksusowe tylko dlatego, że są luksusowe.

   • jakubbb

    Za taką cenę mam 2 HTC ONE M8 które moim zdaniem zasługują na większe uznanie niż jakaś zburaczała marka która pluje w twarz swoim klientom poprzez cenę

    • http://www.gsmmaniak.pl/ Cezary Kozioł

     Jakubie, to cecha produktów luksusowych. Zegarki Rolexa też kosztują kilkanaście tysięcy, a pokazują godzinę dokładnie tak samo, jak zegarek za sto złotych. Nikt Ci na szczęście pieniędzy z portfela nie wyjmuje, jeśli uważasz, że HTC One M8 to lepsza inwestycja, to możesz swobodnie go zakupić. Nie ma najmniejszego powodu, żeby kłócić się o takie błahostki. Zawsze możesz się w myślach uśmiechnąć, widząc kogoś z iPhonem, że lepiej wydałeś swoje pieniądze. A posiadacz iPhona może pomyśleć dokładnie to samo o sobie.

     Pozdrawiam serdecznie. 🙂

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Cezary Kozioł

  Esselite, powiedziane jest wprost, że iPhone wygrał w stosunku punktów 9 do 7, a całość czasu potrzebnego na uruchomienie wszystkich aplikacji była o 13 sekund mniejsza niż w M8. Podkreślam natomiast, że w części sytuacji poziom był bardzo wyrównany, a w kilku wręcz na korzyść HTC, co zaskakuje z uwagi na optymalizację Androida. Dodałem także, że gdyby bootowanie było uwzględnione w ogólnym czasie, wynik (czasowy, nie punktowy) byłby jednakowy. Więc wnioski jak najbardziej na miejscu.

  Zo1ty, owszem, systemy różne, ale nie rozpatrujemy tu różnic w mechanice działania czy ilości funkcji, a jedynie szybkość uruchamiania – takie porownianie jest uzasadnione i pozwala na określenie, który system lepiej radzi sobie z określonymi zadaniami.

 • http://gravatar.com/zo1ty zo1ty

  To sa dwa różne urządzenia oraz dwa różne systemu więc nie ma co patrzeć na takie materiały.

 • esselite

  Ale chore wnioski z tego porównania. IPhone wypadł łatwiej i tyle. Nie robi się restartu pzed korzystaniem z telefonu. I najczęściej używa się właśnie zewnętrznych aplikacji


reklama