Nokia N8 trafiła do przedsprzedaży już pewien czas temu, lecz biorąc pod uwagę ilość zamówień, ciężko dziwić się, że nie znalazła się jeszcze w ofertach polskich operatorów. Ta sytuacja w końcu uległa jednak zmianie i od początku grudnia, flagowy model fińskiego producenta trafi do Orange.
Jak wspominałem wczoraj, N8 otrzymała największą w historii firmy liczbę zamówień. Wygląda więc na to, że słuchawka odniesie sukces pomimo sprzecznych opinii na jej temat.
Smartfon został wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 3.5-cala i rozdzielczości 640 x 360 pikseli, procesor 680MHz, system operacyjny Symbian^3 oraz charakterystyczny dla tego modelu aparat 12Mpix z optyką Carl Zeiss. Więcej o telefonie możecie dowiedzieć się dzięki recenzji maniaKa.
Głównym mankamentem Nokii N8 wydawał się być Symbian^3, który nie jest tak atrakcyjną platformą jak chociażby Android czy Windows Phone 7. Jak jednak widać po ilości zamówień, przypuszczenia mówiące o tym, że system może odbić się na sprzedaży smartfona okazały się błędne.
Słuchawka oferuje swoim klientom jakość wykonania, która w starych modelach, była cechą charakterystyczną dla Nokii. Niestety w ostatnim czasie brakowało tego w telefonach fińskiego producenta, jednak miejmy nadzieję, że N8 zapoczątkuje powrót do tych tradycji.
Niestety nie wiemy jeszcze jaka będzie cena słuchawki w Orange, więc na tą informację musimy jeszcze trochę poczekać.
źródło: blog Orange
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
HONOR szykuje dużą premierę. Nowy HONOR GT 2 Pro może mocno zaskoczyć specyfikacją na czele…
Command & Conquer to niekwestionowany król RTS. Seria zadebiutowała w 1998 roku i od tego…
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…