, Play Plus

Czy warto przedłużyć umowę z Plus GSM?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://www Maria

  już mam dość tego PLUSA. nigdy nie dostałam telefonu. 12 lat ciągle w PLUSIE. za telefon płaciłam 300 zł. jak wykorzystam kasę 90 zł. zostało do 15 maja. to idę do ORANGE. moja siostra z rodziną tam jest, i bez przerwy mają jakieś udogodnienia. fajne aparaty telefon, jeżeli jakieś z górnej półki to też po preferencyjnej cenie. a tu za zwykły telefon 300 zł. to nie mało tylko zdzierstwo. pa.

 • krzysiek

  ale na PLAYa udeżacie, a jaki operator ma w dupie do kogo dzwonicie. A tak to wygląda ze orang plus i era KARAJĄ SWOICH KLIENTOW ZA TO ZE NIESWIADOMIE DZWONIA DO KOGOS KTO MA PLAY !

 • kaka

  Cóż, nie zamierzam bronić niczym niepodległości oferty Plusa, bo to nie ma większego sensu. Tym bardziej, że operator ten daje tylko tyle, ile wymusi rynek czy raczej oferty konkurencji. Sam zaś potrafi powalić wszystkich „umową minutową” – szkoda to nawet komentować. Natomiast co do artykułu to delikatnie zwróciłem uwagę, że przedstawione dysproporcje są nienaturalnie duże, ponieważ nie uwzględniają najnowszych propozycji operatora. Jeśli takie weźmiemy na „warsztat”, to różnice się zacierają. Dodatkowo na wstępie porównania jest info o kilku telefonach w redakcji, co z całą pewnością miało wpływ na uzyskane warunki. Tymczasem moje wyliczenia dotyczą klasycznej oferty z punktu sprzedaży, dostępnej dla każdego kto dysponuje regonem. Zapewne handlowcy obsługujący firmy (w Plusie to bodaj od 5 sim taki gość cię przejmuje) mogą zaproponować jeszcze coś ekstra. Z kolei info o abo w granicach 150 zł dotyczy komentarza INOXA, a nie porównania przedstawionego w tekście. Na koniec życzę wszystkim wyjątkowego roku 2011 – oby każdy z nas za dokładnie 12 miesięcy mile go wspominał 🙂

 • maniaK

  Hej @kaka. Autor nie tylko się „zabezpieczył” co _już_ przeszedł na Play’a z Plus’a. Nie chcę tutaj faworyzować żadnego z operatorów, bo piszemy obiektywnie (oczywiście zapraszamy Operatorów do finansowania naszych wpisów…).

  Ale fakty są takie. Za 60 zł netto (75 zł – 20% stały rabat na cały okres Umowy) autor ma 540 min do wszystkich. Dodatkowo rabat 50% na okres n-miesięcy (ile dokładnie tajemnica ale więcej niż 6 miesięcy i średnio wychodzi mniej niż 50 zł netto abonament miesięcznie). Dodatkowo telefon np. Wildfire za 1 zł (na Allegro idzie od ręki za więcej niż 600 zł). I autor nie musi DOPŁACAĆ za „promocje” jak dopłacał w Plusie (za N zł „darmowe” rozmowy z wybranym numerem, „darmowe” minuty itp….). Dodatkowo w cenie już rozmowy na Play (mniej ważne) i na wszystkie stacjonarne są za darmo.

  Artykuł miał na celu analizę ofert w granicach 50-60 zł a nie 100-200 zł. Przy abonamencie 200 zł i kilku kartach Operator (a w zasadzie jego handlowiec) idzie na duże ustępstwa. Za każdym razem inne. Bo jak wszyscy wiemy, lepiej dopłacać sporadycznie za dodatkowe minuty niż płacić co miesiąc za nie wygadane.

  Prawda, minuty w Play nie przechodzą. Serce boli. Ale co zrobić, nie da się wygadać tych minut za cholerę i jeszcze nie przechodzą… a tak autor mógłby nie wygadać jeszcze więcej minut…

 • kaka

  Mało rzetelny artykuł, nie wart uwagi. Autor zabezpieczył się jednak informując, że dane posiada ze stron operatorów, a strona Plusa to rzeczywiście istna kopalnia zamętu i chaosu. W rzeczywistości oferta jest tego operatora jest znacznie korzystniejsza, np przy taryfie TanioRozmownej za 65 zł netto można otrzymać 440 min do wszystkich sieci (śr. 15gr). Za kolejne 5 zł można otrzymać dodatkowo 120 min do wszystkich (70 zł = 440 + 120 = 560 min – śr. 0,125 gr). Oczywiście zamiast wybierać minuty do wszystkich można skorzystać za znacznie większych pakietów do sieci własnej lub cytowanych innych propozycji. Wówczas liczba minut jest jeszcze większa, a średnia zdecydowanie spada. Co do przywołanej oferty Orange, w Plusie za 132 zł netto mam 900 min do wszystkich, 600min do Plusa, zatrzymywanie rozmów po 1. minucie w sieci i na stacjonarne i stały dostęp do internetu (po przekroczeniu 0,5 GB transfer może być spowolniony – jak dotąd jeszcze nie przekroczyłem tego progu). Myślę, że to całkiem sporo, a przy opcji bez telefonu byłoby 5 godzin do wszystkich więcej. I co najważniejsze, a czego nie zauważyłem w artykule mimo troski autora o martwe okresy w biznesie – w Plusie minuty z abo przechodzą na kolejne miesiące, w Play niestety nie. Pozdrawiam i zachęcam, by jak najrzadziej zaglądać na stronę plus.pl, trudno tam znaleźć cokolwiek, a już na pewno odpowiednią dla siebie ofertę. Zachęcam do wizyt w punktach sprzedaży – tak jest znacznie rozsądniej i taniej 🙂

 • boomer

  To jest analiza papierkowa. W rzeczywistosci w przypadku nowego telefonu po krotkich negocjacjach mozna zbic naprawde niezle cene. Ja po 8 latach w plusie z rachunkami na poziomie max 150-200zl (chociaz kiedys byly duuuuzo wieksze) kupilem hd2 za …. 400zl bruto 🙂 🙂 🙂

 • INOX

  Szanowni redaktorzy! Polecam zapoznać się z ofertą ORANGE dla Firm, Korzyści Optymalne lub Rozmowy do Wszystkich… Byłoby bardzo fajnie gdybyście porównali ofertę biznesową wszystkich Czterech Operatorów… Sam mam słuchawkę w ORANGE płacę 134 zł netto ( Taryfa Korzyści Optymalne – do wszystkich w Orange i na stacjonarne za darmo i 500 minut do ERY i PLUSA + internet w telefonie 2 GB na miesiąc )… Przyznam szczerze, rozważałem przejście do PLAY’a, dużo korzystam z internetu w telefonie, ale jak zapytałem jak jest z tym internetem ( zadzwoniłem do BOK ), gdy jestem poza nadajnikiem PLAY, powiedziano mi, że nalicza mi się wg.. taryfikatora PLUS’a, to się zniechęciłem, i internet w telefonie kosztuje 40 zł, i jak jestem poza zasięgiem nadajnika płacę PLUSowi…. Gdyby nie nowy abonament w Orange, zaryzykowałbym z PLAY… Play, chce zgarnąć jak najwięcej klientów, dlatego „rozpieszcza” telefonami i abonamentem, tak jest zawsze, jak się walczy o rynek, po tym jak się rozwiną będzie to samo co u reszty… Czy jesteś nowym czy dotychczasowym dostaniesz to samo, PLAY dając telefony w promocji zarabia mniej, oni potrzebują kasy na rozwój… Też się zrobią chytrzy, jak ERA, PLUS i ORANGE i skończy się „rozdawanie” drogich telefonów, klienci się zdenerwują i znowu będą zmieniać sieć na inną i tak koło się samo zatoczy…

 • darek

  max: ale to wiesz jak jest z playem. raz jest zasieg, raz nie ma. jezeli chodzi o taki net mobilny, to nawet nie ma co sobie nimi glowy zawracac. orange free cyz nawet iplus maja ciekawsza oferte. minusem iplusa jest to, ze poza miastami ma tyko edge, przy cdma w pomaranczowej.

 • max

  Ja i żona przeszliśmy do Playa z Plusa z dwóch powodów. Po pierwsze żona płaciła za ab. 200zł, teraz płaci 89 zł i tego nie przekracza. Po drugie mamy za prawie darmo świetne telefony 🙂
  W plusie co najwyżej dostalibyśmy Samsunga Galaxy.

 • majkel193

  dobre sobie

 • Twix

  Szanowna redakcja powinna jeszcze wziąć pod uwagę taryfy Biznes w sieci Play, ktore sa od 5 kart SIM. Taryfa Biznes 30 – 30 netto, ktory jest pakietem kwotowym, 150 minut lub inne usługi krajowe do wykorzystania procz usług premium, a pomijajc telefon otrzymałem rabat 50% przez cały okres 12 mies. umowy czyli 18,30 brutto do wykorzystania 36,60, min połączenia do wszystkich sieci 24 gr. brutto a z rabatem wychodzi w zasadzie tylko 12 gr. brutto .
  Procz tego nielimitowane połączenia stacjonarne i do Play.

  Z tych powodów przeniosłem sie do Play i nie załue braki usługi PlusNet.

 • darek

  @sql, tutaj to chyba nie ma madrego. operatorzy to tak duze firmy, ze zawsze sie ktos nadgorliwy albo niedouczony trafi.
  @Muminek25: w kazdej sieci sa takie pakiety. W orange teraz sa te pogaduchy w orange, no i mozna miec numery darmowe z samego delfina.

 • SQL

  Do MIKE … fajnie że polecasz … ja odradzam, powód, jest ich sporo … zacznijmy od tego że szarpię się z Play od początku podpisania umowy tj od maja, nawet doszło do tego że w ingerencję weszło UKE i dzięki nim mam prawie to co chciałem, następna sprawa to beznadziejny zasięg, stoję w centrum miasta i zasięgu brak, podczas rozmowy przerywanie na łączach … itd Jeśli napiszę do nich reklamację albo inne pismo to wydzwaniają do mnie po kilka razy i pytają o co chodzi ? Po co skoro opisałem sprawę w piśmie ? Pytają o hasło, jak im mówię to potem mnie pytają o moje dane … no paranoja, skoro podałem hasło przy podpisaniu umowy to mają moje dane, na początku myślałem że tak ma być więc im podawałem ale potem mnie to zaczęło wk…ać i ich lekko mówiąc styrałem !!! Fakt, jest tanio ale za te nerwy to wolę zapłacić więcej i iść do kogoś gdzie mam ciągle zasięg (Plus) Wszędzie coś się znajdzie ale Play to przegina !!!

 • Muminek25

  Witam

  W promocji Bezlik jedna usługa jest gratis – do wyboru wiem bo mam ze wszyskim w Plusie i na stacjonarne rozmawiam za darmo po pierwszej minucie i tą usługę mam za free a dodatkowo dokupiłem pakiet min do wszykich za 5 zł – sory Play nie ma szans

 • maniaK

  @Adam, co prawda to prawda. Play nie ma jednak swojej własnej infrastruktury w całości, pokrywa 85% populacji Polski. W części korzysta z podpisanej z Polkomtelem umowy o roamingu krajowym, dzięki czemu ma 99% pokrycia. Ma swoje nadajniki przede wszystkim 3G z zasięgiem 61% populacji w Polski. Ale „marketingowo” przykleiło się do Playa „wirtualny” co już nie jest prawdą. Co więcej, Play chce udostępniać MVNO (Mobile Virtual Network Operator) dla innych podmiotów, oczywiście po części w oparciu o infrastrukturę Play. Na ten moment Play rozmawia zapewne z UPC i Vectra, bo MVNO jest, było i będzie modne.

 • Adam

  Play nie jest operatorem wirtualnym(MVNO tylko MNO).

 • Mike

  Ja polecam Wam Play. Macie abonament 12,50 oraz 1000 minut do siebie nawzajem i na stacjonarne:)
  A do innych 70 minut. Przecież to prawie za darmo.

 • darek

  czy mozemy liczyc na podobne artykuly dotyczace np. abonamentow indywidualnych? Np. zestawiajace orange delfina (bo do rozmow), z jakims bezlikiem w plusie indywidualnym?


reklama