>
Kategorie: Apple iOS Newsy Telefony

Właściciele iPhone’ów 4s, wstrzymajcie się z instalacją iOS 8

Udostępnienie iOS-a 8 użytkownikom iPhone’a 4s jest miłym gestem ze strony Apple’a, pokazującym, że koncern w pewien sposób dba nawet o tych, którzy kupili jego urządzenie trzy lata temu. Jednak jeżeli posiadasz akurat tego iPhone’a i rozważasz instalacje iOS-a 8, to radzę dwa razy się zastanowić zanim naciśniesz Aktualizuj.

Serwis ArsTechnica postanowił sprawdzić jak to jest z wydajnością iOS-a 8 na iPhonie 4s. Wyniki są rozczarowujące. Na przykład przeglądarka Safari uruchamia się na tym sofcie 2,16 sekundy, podczas kiedy na iOS 7.1.2 zajmuje jej to tylko 1,25 sekundy. Niestety, przypadek przeglądarki nie jest odosobniony – praktycznie większość aplikacji uruchamia się wolniej.

Czas uruchamiania aplikacji to jednak nie wszystkie wady iOS-a 8 dla iPhone’a 4s – instalując to oprogramowanie nie będzie można skorzystać z funkcji AirDrop, Handoff, OpenGL ES 3.0, API Metal oraz aplikacji przeznaczonych dla 64-bitowych procesorów.

Spowolnienie iPhone’a 4s po instalacji iOS-a 8 jest niejako uzasadnione – jest to dosyć stary sprzęt, u którego moc CPU stanowi 25% mocy procesora z iPhone’a 5s. Ma więc prawo działać wolniej. Poza tym Apple już nieraz dał się poznać jako producent, który „spowalnia” swoje najnowsze wersje oprogramowania na kilkuletnim sprzęcie, nakłaniając niejako użytkowników do przesiadki na nowszego iPhone’a czy iPada.

Czy warto więc instalować iOS 8 na iPhonie 4s? W celach edukacyjnych – nie widzę przeszkód. Jednak jeżeli jest to twój jedyny telefon, instalacja tego oprogramowania będzie wymagała od ciebie nie lada cierpliwości. Warto jest poczekać przynajmniej do pierwszej aktualizacji iOS-a 8 – być może w jakiś sposób przyspieszy ona pracę systemu na iPhonie 4s.

źródło: ArsTechnica

Krystian Bezdzietny

Najnowsze artykuły

  • Newsy

Sprawdź, jak wypada RTX 5060 w laptopach. Czy warto będzie kupić nowy sprzęt z kartą Nvidii?

Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Longform
  • Newsy

Ten RTS garściami czerpie z legendarnego Command and Conquer. Sprawdziłem Tempest Rising

Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Sony
  • Telefony

Następca średniaka Sony z rewelacyjną baterią pojawi się później. Warto czekać, bo Xperia 10 VII zaoferuje wyczekiwaną zmianę

Po zapowiedzi flagowca Sony Xperia 1 VII, fani oczekiwali kilku słów na temat Sony Xperia…

30 kwietnia 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

iPhone 17 Pro rezygnuje z tej jednej rzeczy, za którą kochałem Samsunga Galaxy S24 Ultra

iPhone 17 Pro miał oferować warstwę antyrefleksyjną podobną do tej z Galaxy Ultra. Nowy przeciek…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Pojazdy elektryczne
  • Xiaomi

Ten Xiaomi kosztuje połowę ceny Tesli Model Y, masakruje ją zasięgiem i jest dużo ładniejszy

Xiaomi YU7 zdradził wszystkie szczegóły specyfikacji przed premierą. Jest ładny, ma potężny zasięg i będzie…

30 kwietnia 2025
  • Promocje

Jaki telefon kupić do 2000 złotych? Powiem Ci szczerze – poza tą promocją niczego innego bym dzisiaj nie rozważył

POCO F7 Pro to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów nawet bez żadnej obniżki. W promocji…

30 kwietnia 2025