>
Kategorie: Android HTC Newsy Telefony

HTC pierwszym producentem 64-bitowego smartfonu z Androidem

Nie da się ukryć, że tajwański koncern HTC zapisał się na kartach historii systemu Google Android oraz smartfonów pracujących pod jego kontrolą. Zaprezentował przecież pierwszy na świecie (komercyjny) smartfon pracujący pod kontrolą zielonego robocika – było to w 2008 roku. Cztery lata później oficjalnej prezentacji doczekał się pierwszy na świecie smartfon wykorzystujący wyświetlacz o rozdzielczości Ful HD (1920 x 1080 pikseli) – HTC Droid DNA. Ten rok będzie również ekscytujący dla HTC i da mu palmę pierwszeństwa.

Rok 2014 przyniesie nam od HTC pierwszy na świecie smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android, którego moc obliczeniową dostarczy 64-bitowy procesor. Spodziewamy się wykorzystania 8-rdzeniowego procesora Snapdragon 615, wyposażonego w cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o maksymalnej częstotliwości taktowania 1.7 GHz i cztery pomocnicze o taktowaniu 1.0 GHz (ARM Cortex-A53). Jednostka centralna posiada zintegrowany układ graficzny Adreno 405 oraz wsparcie dla szybkiej transmisji danych w standardzie LTE (cat.4) do 150 Mbps.

Procesor będzie sercem HTC Desire 820, którego premiera odbędzie się podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie. Warto dodać, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, że konferencja rozpocznie się o godzinie ósmej rano, a zatem na siedem godzin przed eventem zorganizowanym przez firmę Samsung, gdzie ujawnione zostanie drugie urządzenie z Androidem i 64-bitowym SoC, o ile wierzyć wcześniejszym doniesieniom.

źródło: weibo

IFA 2014 Berlin - oKiem maniaKa

Po raz kolejny, drodzy maniaKalni czytelnicy - wybieramy się na Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2014 do Berlina

Podsumowanie relacji - techManiaK na IFA 2014.
Zapraszamy!

Partnerem technologicznym relacji jest ASUS
Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Przy takiej specyfikacji dostarczy atrakcji. Znam datę premiery i większość wyposażenia nowego kozaka z baterią 10080 mAh

Honor Win Turbo oficjalnie zapowiedziany przez producenta na 29 maja. Dzięki przeciekowi z Chin znamy…

21 maja 2026
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Samsung Galaxy S27 Pro ujawnia najważniejszy element specyfikacji. Mini-Ultra bez S Pen to przedziwny pomysł

Samsung Galaxy S27 Pro otrzyma ekran o przekątnej zaledwie 6,47 cala, ale mimo tego ma…

21 maja 2026
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Stój, pokażę Ci mój przyszły telefon, a być może także Twój

Już niedługo odbędzie się premiera najnowszej serii OPPO Reno 16. Niemniej wiemy, czego możemy się…

21 maja 2026
  • HMD
  • Newsy
  • Telefony

Designem przypomina złote czasy Nokii, ale w specyfikacji jest zbyt wiele porażek. Moim zdaniem jest bez sensu

HMD Vibe 2 zgodnie z zapowiedziami zadebiutował, ale w Europie nie ma dla niego miejsca.…

21 maja 2026
  • Promocje

Epic Games rozdaje jak szalony. Udostępniono za 0 zł cztery hity

Mega petardy pojawiły się Epic Games. Cotygodniowe rozdawnictwo jest jeszcze lepsze niż ostatnio. Chętni przez…

21 maja 2026
  • Promocje

Ja zawsze mam rację! Byłem pewny, że ten telefon stanieje w Polsce: o 22,5% w 1,5 miesiąca

Wiedziałem, że tak będzie. vivo V70 5G staniał w Polsce brawurowo: aż o 22,5% i…

21 maja 2026