, Android LG Nokia Orange Promocje Samsung Sony Telefony Windows Phone

Na tych smartfonach zarobisz | Orange (lipiec 2014)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Komorkomaniak

  W Play przez kilka dni były iPhone 5s 64 Gb w cenie 730 dla mnie była to okazja do zarobku :))

 • bodek

  Piekło zamarzło, nie myślałem że to kiedyś nastąpi ale zgadzam sie z Nazirem. Styl wypowiedzi oczywiście niezawodnie na poziomie ale racje chlopina ma.

 • Darks

  Z Orange warto podpisać umowę tylko wtedy, gdy w grę wchodzą dodatkowe rabaty, a oferta telefonów w danym momencie akurat jest ciekawa. Jeśli mamy np. neostradę, to od razu -15 zł do rachunku. Jeśli chwycimy jakiś rabat typu -30% przez cały okres umowy, to jeszcze lepiej. Mi się tak trafiło z S3 w abo 89,9 zł, za którego dałem 99 zł startowo. Sprzedałem za 900 zł, więc 800 zł zostało na pokrywanie rachunków. W efekcie abonament wynosi mnie realnie około 20 zł (rozmowy i smsy bez limitu, 1,5GB pakiet).

  Podsumowując – można dobrze wyjść na ich promocjach, ale jedynie z dodatkowymi rabatami.

 • Justyna

  Taurusileo mówisz ze stary abo masz za 40 nowy za 90 więc dodatkowo wyjdzie Ci 10 zł x 24 hmmm ciekaw 🙂 panie Pawle , pana założenie jest absurdalne więc to pana problem skoro już tyle osób panu zwraca uwagę !! Nie będę doblowac komentarzy w których koledzy tłumaczą panu kiedy mamy do czynienia z zyskiem , ale idąc tym tokiem rozumowania można powiedzieć ze kupując np lumie 925 w MM na raty bez gotowki, sprzedaje ją ( bo wymarzony tel już mam ) za 900zl uzyskuje 900 zł zarobku , no proszę samemu przyznać ze to absurd !!

 • Taurusileo

  Tak na marginesie, ja się nie dziwię wyliczeniom Gajkowskiego, bo on zawsze ma problemy,
  jak nie z pisownią języka polskiego, to z matematyką. I to na poziomie szkoły podstawowej…

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Ja rozumiem, że oceniasz ludzi po sobie, ale przeczytaj może najpierw tekst, zaczynając od wstępu, a następnie kieruj do mnie swoje pretensje. Jeżeli nie zrozumiałeś mojego założenia, to wybacz, ale nie jest to mój problem.

   • Gregrin

    Ale to założenie nie ma sensu… Juz lepiej założyć sobie ze weżniemy większy abonament a wtedy wymienione telefony dostaniemy w jeszcze niższej cenie albo dostaniemy droższe modele w atrakcyjnej cenie i sprzedamy je za jeszcze większe pieniądze a dodatkowo więcej minut/internetu itp. Sam zysk prawda ?? Niestety sytuacja jest bardziej złożona i jeśli naprawdę nie chce się jej rozpatrywać to proszę sie nie ratować założeniami tylko w ogóle nie marnować sobie czasu.

    Artykuł jak dla mnie w stylu „Ktory telefon drożej sprzedam” raczej nie potrzebny ludziom którzy potrafią sobie sprawdzić cenę w necie i zrobić różnicę. A dodatkowe opisywanie funkcji telefonu którego bierzemy tylko po to żeby jak najszybciej spieniężyć to już KOMPLETNY absurd i pisanie „na sile”….

 • Taurusileo

  Rację ma Speicher, mój przykład: mam abo za 39,90, przedłużam z Lumią 925 za 69,00 w abo 89,98.
  Więc nowy abo kosztuje mnie dodatkowo 10,18 x 24 = 244,32, plus 69,00 za telefon = 313,32 zł
  Jest to koszt całkowity przedłużenia umowy z telefonem Lumia 925, który sprzedaję za 900,00 zł.
  Mój zysk to 900,00 – 313,32 = 586,68 zł. Nawet gdybym miał już abo za 89,98, to po przedłużeniu
  umowy w tym samym abonamencie z Lumią 925 za 69,00 i sprzedaży za 900,00, mój zysk może wynieść najwyżej 831,00 zł. I tyle w temacie p.Gajkowski.

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @Taurusileo,
   Nie ma żadnego zysku realnie ale strata !!!

   Czy ty sądzisz że dopłacają do samrtfona abyś przedłużył umowę na 24 m-c.

   Żaden operator nie prowadzi charytatywnej sprzedaży i promocji …. smartfon jest brany w cenie producenta i muszą za niego zapłacić 100% ceny i jeszcze sami zarobić na jeleniach co nie potrafią liczyć .
   Od dawna wiadomo że się bardziej opłaca kupić smartfon w market bez brand za gotówkę lub na raty a tylko korzystać z usług gsm operatora .

   Ty dostajesz go drożej o 30% w abonamencie jako kredyt i płacisz 2 lata lub rodzice 😀 😀 😀
   Tylko 13 latki myślą że mają zysk jak opylą flagowca komuś a rodzice spłacą abonament za cwaniaka przez 24 m-c
   To faktycznie jest biznes , dostać coś za free i opylić na allegro lub komisie gsm a ktoś inny spłaci za ten smartfon około 2500 zł. przez 2 lata gdy nowy w market za gotówkę można kupić za 1100 zł.

 • Justyna

  „Kłania się czytanie ze zrozumieniem …” Pisząc to panie Pawle stwierdziles ze przedmowca nie ma racji a ewidetnie ją ma !! Sposób ” zarobku ” podany przez pana daje zarobek ale tylko i wyłącznie operatorowi 🙂

 • Marcin Mierzejewski

  Pawle, osoba, która się z Tobą sprzecza ma obiektywnie rację. Jeśli chcemy korzystać z usług danego operatora w dalszym ciągu, a mamy juz terminal (jak sugerujesz) to przedłużamy umowę na najniższych możliwych kwotach abonamentu przy zachowaniu własnych potrzeb. Wynika z tego, że najlepiej brać umowę bez urządzenia i płacić za usługę. Jeśli zaś celem jest zarobek to bierzemy pod uwagę kwotę urządzenia na wolnym rynku, kwotę terminala u operatora oraz kwotę abonamentu pomniejszoną o kwotę bez terminala (bo na taką umowę decydują się osoby, które mają smartfon, telefon i nie potrzebują nowego). Tego typu dane nie są uwzględnione w artykule, a być powinny
  powinny. Nie od dziś wiadomo, że operator podbija wysokość abonamentu tylko dlatego, że bierzemy urządzenie i dodatkowo każde sobotę płacić krocie za sam terminal. To ukryte koszty, których zabrakło w wpisie. Pozdrawiam.

  • Mierzej

   Wybaczcie za błędy stylistyczne. Swype w Andku czasem źle rozpoznaje słowa.

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Nie twierdzę, że nie ma racji, jednak moim założeniem było pozostanie przy obecnych opłatach miesięcznych + zysk ze sprzedaży smartfonu. Oczywiście, że lepiej jest obniżyć koszty abonamentu, jednak nie każdy się na to decyduje. Wiesz, jak jest…

   • Gregrin

    No właśnie wiemy. I pozostaniesz w tym samym abonamencie po 2 latach gdzie przy obecnej konkurencji po takim okresie wiele się zmienia i powinno się dostać lepsza ofertę. Juz nie wspominam ze po przedłużeniu obudzisz się mając warunki sprzed 4 lat gdzie ludzie będą taniej za granice dzwonić niż ty w kraju…

 • wania

  Zastanawiałem się nad Lumią 925 i wyliczyłem to tak:
  abonament 89,98 x 24 m-ce = 2159zł + aktywacja 50zł + 69 zł koszt telefonu. Razem daje nam to 2278,52 zł za telefon +rozmowy, sms-y i 2GB pakiet internetu…hym, trochę dużo. Sprzedając Lumię za 900zł (niestety te z Orange są tańsze przez paskudny pomarańczowy znaczek na tylnej klapce- kiedy wreszcie Orange zmądrzeje i przestanie go dawać?!) pozostaje nam do płacenia przez okres 24 m-cy 1378,52 zł abonamentu, czyli miesięcznie 57zł (1378 : 24=57 zł). Więc póki co wolę Nju Mobile bez „cyrografu” na 24 m-ce, a telefon kupić z wolnej sprzedażny na raty, bez brzydkiego logo Orange i bez „syfów” operatorskich w sofcie.
  Takie moje zdanie 🙂

 • Za dużo tekstu za mało liczb.

  Wystarczyłaby:

  wartość telefonu – całkowity koszt abonamentu = xxx zł .

  Chyba że chodzi o szybki zastrzyk gotówki na raty.

  • http://www.marketingnaczasie.pl Speicher – marketing na czasie

   Takie obliczenie ma sens jeśli bierzemy abo TYLKO dla zysku, a nie dla zysku + usługi. Bo pamiętaj, że za usługę też się płaci, więc jedyne słuszne obliczenie to:

   kwota ze sprzedaży – [(abonament z tel – taki sam abonament bez tel) * 24 miesiące + cena początkowa za urządzenie] = zysk

 • http://www.marketingnaczasie.pl Speicher – marketing na czasie

  Zysk to zysk i go nie oszukasz. Masz zysk albo go nie masz. Podpisując umowę na 24 miesiące za 150zł miesięcznie i sprzedając telefon nie masz zysku, a jedynie pożyczkę bez odsetek. Po takich tekstach jak Twój potem w salonach sieci pojawiają się barany, które kupują telefon, sprzedają go i nie płacą abonamentu, bo nagle ich olśniło, że to jednak nie zysk. Gdy piszesz o zysku to bądź konsekwenty, a nie rozlazły na „Decydując się” i „jednak wiąże się to z”. Piszesz świetne newsy, fajne teksty, ale każdy tekst porównawczy ceny w sieciach jest o kant rozbić. Jak już pisałem – jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz, a z tych tekstów nie dowiedziałem się niczego o tym ile mogę zarobić na sprzedaży telefonu, bo tak naprawdę nic nie mogę zarobić. Jeśli miałem abonament w Orange na kwotę 30zł to decydując się na abonament 149,99 i sprzedaż Z1 Compact mam nie lada stratę zamiast zysku. To co według Ciebie „zarobiłem” nawet nie spłaci mi tej różnicy abonamentu.

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Generalnie z Twojego komentarza wynika, że podpisujemy kontrakt tylko w celu nabycia smartfonu do dalszej odsprzedaży i pozostaje nam abonament. Twoje wyliczenia mają sens, ale tylko kiedy faktycznie bierzemy nową umowę i chcemy coś „zarobić”.

   Ja natomiast założyłem, że posiadasz smartfon a nowe urządzenie, które należy Ci się przy przedłużeniu umowy sprzedajesz w celach zarobkowych. Wtedy też cena abonamentu nie jest brana pod uwagę, gdyż w dalszym ciągu korzystasz z usług operatora.

   • A czy posiadając „smartfon” nie korzystniej brać umowę bez telefonu ? W czasach dual sim można dobrać chyba osobno ofertę rozmów jak i internetu ;]

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    @Paweł Gajkowski,
    Żaden operator gsm nie jest naiwny aby sponsorował i dopłacał do biznesu .

    Kto ma kasę i rozum to kupuje słuchawkę w market bez brand za gotówkę i korzysta się tylko z usług sieci gsm

    Każdy smartfon brany na abonament 12/24m-c to nic innego jak kredytowa sprzedaż z dodatkowym zyskiem a Ty spłacasz jak jesteś naiwny lub biedak aby kupić telefon w sklepie .

    Reasumując to żaden zysk ale realna strata z perspektywy 2 lat płacenia abonamentu bo operator musi też zarobić a ty się cieszysz że dostałeś nowy smartfon

    Jednym słowem biznes to ma producent smartfona bo sprzedał kolejny model którego wcale nie potrzebowałeś jak masz inny a i na tobie zrobił biznes operator gsm
    Ty zostałeś wydymany na własne życzenie bo za wszystko zapłacisz jak nie myślisz 😀 😀 😀

    Wiesz jak to działa , idioci się nie rodzą tylko się ich zbiera i łowi na wędkę pokazując nowy smartfon

    • Ewka

     Ha, o dziwo zgadzam się z Tobą 🙂

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

  Kłania się czytanie ze zrozumieniem i tyle w kwestii Twoich wywodów.

 • http://www.marketingnaczasie.pl Speicher – marketing na czasie

  Jak tyś to liczył? Z której strony na Z1 Compact można zarobić 1300zł? Biorąc abonament za 150zł musisz jeszcze odliczyć ile więcej płacisz w porównaniu z ofertą bez telefonu.

  Do 7 lipca Z1 Compact kosztuje 69zł przy zobowiązaniu na 130zł. Zaokrąglam grosze oczywiście. Umowa bez telefonu na zbliżonych warunkach kosztuje 70zł miesięcznie. Różnica to 50zł. 50×24=1200zł. Doliczmy cenę telefonu na starcie to mamy te 1270zł. Z1 compact na Allegro chodzi od 1300 do 1500zł średnio, a doliczmy do tego fakt, że dostajemy z Orange telefon z simlockiem i najpewniej wielkim logotypem ORANGE na plecach, co zaniża cenę do magicznych 1200-1300zł. Ile zarobiłem? 😉

  Jak redaktor portalu może tak wprowadzać w błąd czytelnika? Nauczta się, że „uzt – ubt + cena = całkowita cena tel”, a nie „cena telefonu to to co zapłaciłem na starcie” albo jeszcze gorzej „cena telefonu to cały abonament x24 miesiące”.

  Zresztą – zamówiłem towaru za 1500zł, sprzedałem go za 2000zł. Ile zarobiłem? 500zł czy 2000zł? No kurde. Nasz kraj taki piękny.


reklama