Coraz popularniejsze stają się wyświetlacze prezentujące obraz w rozdzielczości WQHD, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że Alcatel również planuje prezentację phabletu oferującego tak wysoką rozdzielczość. W bazie danych GFXBench pojawił się OneTouch D820 – warto przyjrzeć się bliżej specyfikacji.
Podczas testów Alcatel OneTouch D820 pracował pod kontrolą systemu Google Android w wersji 4.4.2 KitKat, zaś jego sprawną pracę zapewniał procesor MediaTek MT6595, o maksymalnej częstotliwości taktowania 1.9 GHz z układem graficznym PowerVR Rogue Han, który otrzymał wsparcie ze strony 3-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM.
MediaTek MT6595 został wyposażony w cztery rdzenie główne zbudowane na architekturze ARM Cortex-A17, o częstotliwości taktowania od 2.2 GHz do maksymalnie 2.5 GHz oraz cztery pomocnicze opierające się o architekturę ARM Cortex-A7. Układy wykorzystują technologię big.LITLLE, która zapewnia inteligentne przełączanie się pomiędzy nimi – podstawowe rdzenie aktywowane są do bardziej zaawansowanych zadań, natomiast rdzenie pomocnicze zostały zarezerwowane do korzystania z podstawowych funkcji telefonu, oferując w dalszym ciągu wysoką wydajność w działaniu przy zmniejszonym zużyciu energii. Dzięki wykorzystaniu technologii Heterogeneous Multi-Processing (HMP) możliwe jest, aby wszystkie rdzenie pracowały jednocześnie, o ile zajdzie potrzeba.
Specyfikacja techniczna obejmuje również 16-gigabajtową pamięć wbudowaną (12 GB dla użytkownika), kamerę dedykowaną wideo połączeniom o matrycy 8 Mpx, 8-megapikselowy przetwornik główny z diodą doświetlającą LED i detekcją twarzy, rejestrujący materiały wideo w jakości UHD (4K), odbiornik GPS, Bluetooth, pojedynczy slot kart SIM, kompas cyfrowy, a także kartę sieciową.
Na koniec warto wspomnieć, że według bazy danych przekątna matrycy ma wynosić zaledwie 4.6”, co przy wspomnianej rozdzielczości, przełożyłoby się na 639 pikseli na cal. Najprawdopodobniej nastąpiła pomyłka, dlatego też spodziewamy się, że Alcatel OneTouch D820 zaoferuje potencjalnemu nabywcy wyświetlacz o przekątnej sześciu cali, a może nawet 6.4″.
źródło: gfxbench via tabtech
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Wygląda na to, że YouTube niedługo zarzuci Was nowymi, niepomijalnymi reklamami. Google testuje właśnie funkcję,…
OPPO szykuje się do globalnej premiery aż kilku urządzeń. Poza słuchawkami Enco Buds 3, smartwatchem…
Nothing Phone 3a Pro to moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych telefonów do 2000 złotych.…
Sker Ritual – to bez wątpienia FPS, który można określić mianem niedocenionego. Teraz każdy z…
Wydany swego czasu komunikat przez Santander może zaskoczyć wielu klientów. Popularny bank poinformował użytkowników o…
Być może nie najlepszy na rynku i być może nie najwydajniejszy. Ale na pewno bardzo…