Spis treści
W testowanym przeze mnie egzemplarzu nie było ich przesadnie wiele, ale ich kolekcja będzie z pewnością szybko się rozrastać. Wśród nich znajduje się na przykład Google, czyli sympatyczne pole z wyszukiwarką oraz dwoma skrótami – do poczty i Google Maps. Jest to bardzo przydatne ustrojstwo.
Jest także Feeds and update, czyli coś na kształt znanego z HTC Sense Friend Streama. Jest to więc okienko zsynchronizowane z Facebookiem, w obrębie którego pojawiają się najnowsze wpisy zamieszczane przez naszych przyjaciół. Możemy dowolnie ustalić częstotliwość takich aktualizacji.
Do innych możemy zaliczyć Internet – czyli male okienko z najczęściej odwiedzanymi stronami, widżet z pocztą i przyciskami do pobierania nowych maili, Kalendarz czy Daily Briefing. Ten ostatni stanowi kompilację widżetu pogodowego z finansami oraz serwisem informacyjnym.
Na szczególną uwagę zasługuje również oprogramowanie, które znaleźć można w menu. Na początek zacznę od aplikacji Moje konta. Skupia ona w jednym miejscu wszystkie internetowe konta. Może być to poczta lub portale społecznościowe – Facebook czy Twitter. Z tego miejsca możemy pobrać pocztę lub zsynchronizować kontakty z kontaktami ze wspomnianych portali społecznościowych.
Kolej na Social Hub, czyli miejsce podobne do Moje konta. Tam również najdziemy pocztę oraz portale nasze portale społecznościowe. Tutaj pojawiają się jednak powiadomienia o nowych mailach, wydarzeniach, wiadomościach. Bardzo szybkie i przyjazne.
Nie zabraknie również komunikatora Parlingo. Możemy zsynchronizować go z kontem Gmail i rozmawiać ze znajomymi za pośrednictwem GTalk i AIM.
Do standardów możemy zaliczyć aplikacje Facebook, Twitter czy YouTube. Spisują się świetnie i korzystanie z nich z pewnością będzie należeć do przyjemności. Oferują bowiem praktycznie to samo co wersje znane z przeglądarki. Pod tym względem nowe smartfony są dopieszczone na przysłowiowego maxa i nie pozostawią nas bez kontaktu ze znajomymi.
Dla Waszej wygody postanowiłem opisać ten element w osobnym, mniejszym rozdziale. Z poczty możemy korzystać w sumie na dwa sposoby. Jednym z nich jest aplikacja do poczty, którą znajdziemy w menu. Możemy skonfigurować ją z naszym kontem mailowym. Drugi sposób to korzystanie ze skrzynki poprzez przeglądarkę. Poniżej pokrótce scharakteryzuje obie możliwości.
Aplikacja pocztowa jest bardzo wygodna w użyciu i posiada wszystkie najważniejsze opcje, które to użytkowanie ułatwiają. Przy tym ma przejrzysty wygląd i utrzymana jest w charakterystycznej dla Samsunga czarnej kolorystyce. Jedyną wadą jest to, iż maile dochodzą w postaci nagłówków, bez treści wiadomości. Aby się z nią zapoznać, należy rozwinąć opcje i pobrać wiadomość – możemy wybrać czy z załącznikami czy też bez.
Alternatywnym sposobem na odbieranie maili jest wspomniane korzystanie z konta Gmail (lub innego) z poziomu przeglądarki, jeżeli oczywiście takowe posiadacie. Gmail jest tutaj w pewien sposób faworyzowany, gdyż skrót do niego znajdziecie w jednym z widżetów. Moim zdaniem rozwiązanie to jest lepsze niż aplikacja pocztowa znajdująca się w telefonie. Lepsze w tym przypadku znaczy wygodniejsze, bardziej intuicyjne i przejrzyste. Jest to jednak kwestia przyzwyczajenia i korzystania z usług Google.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…