, Newsy Samsung Smartfony Telefony Tizen

Smartfony Samsunga z Tizen OS ukrywają się pod nazwami SM-Z500, SM-Z700, SM-Z900 oraz SM-Z910

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Fobs

  Jeśli Tizen będzie miał dostęp do google play i uprawniał tamtejsze aplikacje na dostęp do sms, mms, kontaktów, uwierzytelniania kont, wysyłanie wiadomości premium i kilku innych jak to czyni android, to nie warto się pakować w taką alternatywę która jest tak samo niebezpieczna i tylko inaczej wygląda.

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  A ja wolę kupić kolejny smartfon z WP8.1 lun Nexus .
  Za kolejny plastikowy Samsung z Tizen OS podziękuję

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Tu się zgadzam ponieważ wykonanie i wykończenie roziny Wave modeli droższych jak i tańszego 723 było zdecydowanie lepsze niż smartphonów z rodziny Galaxy.
  Jednak Galaxy S I9000 okazał się ogromnym sukcesem to Samsung poszedł w stronę rodziny androidowej Galaxy pozostawiając linię Wave opartą o system Bada. W przypadku Tizena jes wielce prawdopodobne, że i tak też będzie gdyż seria Galaxy przynosi ogromne zyski więc Tizen również stanie się poboczną działalnością Samsunga.

 • Juhas

  Mam samsunga z badą model wave723 (model ze średniej półki cenowej) i powiem wam że zasuwa o wiele wydajniej w podstawowych zastosowaniach niż android z tej samej półki. Wszystko otwiera się błyskawicznie i działa bez zacięć. Zresztą telefony z badą od właśnie tego wave w górę naprawdę samsungowi wyszły. Dla przykładu 723 ma aluminiowe plecki, zasuwkę na port usb, matowe wykończenie, 5 Mx aparat z diodą, skórzaną klapkę na ekran w zestawie, gps, HSPA. I to wszystko w rozsadnej cenie. Żaden android samsunga z tej półki nie miał takich bajerów. O aluminium to nawet flagowce mogą pomarzyć 😉

 • http://gravatar.com/wania1 wania

  Czekam co pokaże „sobą” Tizen, nie lubię Samsunga, ale ten system wydaje się być interesujący…niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko (może) zakończyć swój żywot 🙁 tal jak Bada.

 • black banan

  Nic z tego nie wyjdzie, sams ma to głęboko w doopie i dalej będzie się koncentrował na androitach

 • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

  Mimo, że do Tizena podchodzę bardzo sceptycznie (posunięcia Samsunga w tej kwestii mi się zwyczajnie nie podobają) to jestem bardzo ciekaw premiery pierwszych tzienphonów. Być może będzie to coś nowego i ciekawego a być może taki sam kicz jak Bada 2 (Bada 1/1,2 posiadała ciekawy i dość intrygujący interfejs i Samsung powinien iść w tym kierunku zamiast pchać parszywego TouchWiza z Galaxy S2). Póki co obserwuje rozwój sytuacji i rozwój interfejsu Tizena i niestety nie nastraja mnie optymistycznie bo znów zbyt mocno przypomina Androida i interfejs smartphonów z rodziny Galaxy. To powinien być zupełnie nowy i różne GUI odcinające Tizena od Androia. Owszem podobny inerfejs powoli na szybsze przejście użytkownika z Androida na nowy system ale sam interfejs nie wniesie niczego nowego, bedzie zachowawczy i wtórny i nie wywoła w żaden sposób efektu WOW! A przecież efekt WOW przyczynia się do zwiekszenia sprzedaży oraz pożądania wśród klientów. Szkoda, że Samsung zamiast iść z powiewem świeżości idzie w ciężkiego TouchWiza…

  • http://www.facebook.com/paulyne4ever Paulina M. Wlck

   Co racja to racja Azawakh. Ale na szczęście jest konkurencja która daje lekkość (Sony, HTC) 🙂

 • Artok♂

  @Azawakh – również mam tablet z Intel Atom i działa on nieporównywalnie szybciej, niż inne dwurdzeniowe Androidy. Wypróbuj Puffin Browser + flash z nieoficjalnych źródeł dla innych przeglądarek

 • JustChillin

  Nic ciekawego to to na pewno nie będzie. Android ma dużo minusów jak np. zwiechy i lagi, czy nie raz się restartuje po jakimś czasie, ale ma też bardzo dużo plusów jak Google Play, otwartość systemu i możliwość dużej go modyfikacji.

  • http://gravatar.com/tttttttttesttttttttttttttttttttttt tttttttttesttttttttttttttttttttttt

   A Tizen ma to samo prócz zwiech i lagów czy Google Play 😉

 • Artok♂

  Coś czuję, że bez dobrego zaplecza podzieli los bady

 • http://gravatar.com/tttttttttesttttttttttttttttttttttt tttttttttesttttttttttttttttttttttt

  Napiszcie o BB10, w wersji 10.3 będzie sporo większych zmian 🙂

  • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

   Popieram i chętnie poczytam o BB10.3. Zapowiada się ciekawie.

 • LB197

  Zdechnie w męczarniach jak Bada, odradzam już przed premierą 😉

  • Nie

   Nie wydaje mi się. O ile plotki co do tego, jakoby Samsung Galaxy S3 z 1GB RAM miał dostać właśnie Tizena zamiast KitKata jeszcze bardziej utwierdziłby mnie w fakcie, że Tizen bedzie bardziej popularny niż iOS (a może nawet Windows Phone). Już sam fakt, że mimo tego, że nie jest oparty o Androida, aczkolwiek będzie wykorzystywał aplikacje tego systemu sporo daje mu na starcie. Wszystko zależy też od tego, czy dostanie dostęp do Google Play. Poza tym Tizen jest bardziej oszczędny, jeśli chodzi o zasoby podzespołów. Jeśli również będzie ładny (byleby nie przepisanie TouchWiza na inny system) i wygodny, sukces murowany. Chociaż Androida nigdy nie przegoni.

   • LB197

    Mam Badę więc wiem jak jest, w miarę płynna na jednym rdzeniu i 0,5gb ramu [ma jakieś odyeby ale nie wiem czy to nie przez aplikacje z samsung appsa]. Jakoś jak bada zaczęła padać to ją dobili a nie ratowali :/

   • zxzxzxzxz

    Zgadzam się – Tizen w przyszłości może być bardzo groźnym konkurentem dla Androida i iOS (WP pomijam ;). Jednak sukces Tizena będzie zależał głównie od Intela, bo Samsung jak trzeba to będzie produkował nawet urządzenia z 5 różnymi systemami na raz, oni się dostosują do dostawców podzespołów, klientów i rynku.

    Natomiast sytuacja Intela staje się coraz mniej ciekawa, oczywiście na PC jest prawie monopolistą ale w przypadku rynku tabletów są wciąż niszą a w przypadku smartfonów praktycznie nie istnieją. Intel się miota i to coraz bardziej
    Z jednej strony powstał Android na x86, ale to nie jest sukces, to jest porażka – bo klienci nie chcą tabletów ani smartfonów na Intelach.
    Z drugiej strony Windows a tutaj wciąż sukces nie nadchodzi.
    Właściwym posunięciem mógłby być właśnie Tizen. System tak zrobiony, jak i aplikacje do niego, że działają na dowolnej platformie sprzętowej – dzięki temu Intel mógłby wreszcie zaatakować poważnie rynek smartfonów a także umocnić się na tabletach.
    Czas pokaże jakie ruchy wykona wspomniany Intel ale także i inni wielcy producenci tacy jak Samsung czy Chińczycy którzy mogą być bardzo zainteresowani nowym systemem.

    • http://gravatar.com/lordazawakh Azawakh

     Akurat korzystam z tabletu na procesorze Intel Atom i sobie bardzo chwalę. Całość poza brakiem wsparcia dla Flasha w przeglądarkach (poważny bardzo minus 🙁 ) działa tak samo sdzybko i płynnie jak iOS na iPadzie Mini. Nie mam zastrzeżeń co do działania tabletu na procesorze Intela. Tym samym nie jest to aż tak wielka porażka bo widać pewne zalety w porównaniu do proceorów opartych o archotekturę ARM.

     • zxzxzxzxz

      może i rzeczywiście x86 może mieć jakąś przewage nad ARM, nie wiem jaką ale niech Ci będzie, ja tego nie neguje
      – ale cóż z tego jak klienci wybierają i tak urządzenia właśnie z ARM….
      – przewaga sprzedaży ARM w stosunku x86 w rynku mobile jest gigantyczna.

     • dfhfhf

      Poważnym problemem jest brak kompatybilności z aplikacjami pisanymi na procesory ARM, a nikt specjalnie się nie kwapi, żeby przerabiać wszystkie aplikacje na procesory x86. Dodatkowo procesory x86 nie są demonami wydajności (w urządzeniach przenośnych) w porównaniu z nowymi ARMami, więc nikt nie ma motywacji żeby męczyć się z tą architekturą.


reklama