Spis treści
Nokia E52 jest telefonem biznesowym, a nie multimedialnym. To stwierdzenie w zasadzie się sprawdza, ale z jednym małym wyjątkiem. Jest nim odtwarzacz, a raczej jakość odtwarzanej muzyki. Ten element zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Otóż jakość dźwięku stoi na dość wysokim poziomie. Nie jest stłumiony, brzmi przyzwoicie. Dodatkowym plusem, dużym plusem, jest możliwość zmiany brzmienia. Można to zrobić wybierając któryś z gotowych schematów lub tworząc własny – w equalizerze. Na dokładkę mamy jeszcze opcję „rozszerzenie stereo„, dzięki której dźwięk staje się bardziej przestrzenny. Wszystkie wymienione elementy chciałbym widzieć w każdym telefonie! Bardzo brakowało mi ich w testowanych ostatnio HTC Legend, HTC Desire oraz Motoroli Milestone. A wydawać by się mogło, że tak high-endowe smartfony z dźwiękiem radzą sobie znakomicie. Jak się pewnie domyślacie – niestety tak nie jest.
Sam odtwarzacz jest typowy i nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Zresztą, dobrze widać to na poniższym zdjęciu. Muzyczne zasoby sortujemy według albumów, wykonawców itd. – standard.
Oprócz tego dostajemy całkiem nieźle prezentującą się przeglądarkę zdjęć i plików graficznych.
Fani mobilnego mini-kina znajdą odtwarzacz RealPlayer, dzięki któremu można oglądać wideo w formatach mp4 lub AVC/H.264, .wmv, RV, Flash Video, H.263/3GPP.
Nokia E52 została wyposażona w aparat o matrycy 3,2Mpix wspierany przez lampę błyskową. Zdjęcia wychodzą niezbyt dobre. Przy większym rozmiarze i dokładnemu przypatrzeniu widać mnóstwo niedoskonałości. Z drugiej jednak strony – mówimy o telefonie biznesowym, a taki nie potrzebuje rewelacyjnego aparatu.
Interfejs oferuje kilka dodatkowych opcji ustawień. Mamy również możliwość nagrywania wideo VGA przy 15 klatkach na sekundę.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Command & Conquer to niekwestionowany król RTS. Seria zadebiutowała w 1998 roku i od tego…
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…