>
Kategorie: Newsy Nokia Telefony Windows Phone

Nokia Lumia 930 debiutuje oficjalnie

Dzisiaj, podczas konferencji Microsoft Build 2014, Nokia zaprezentowała nowy, flagowy smartfon. Jest to długo wyczekiwana Nokia Lumia 930 z systemem operacyjnym Windows Phone 8.1. Telefon wyróżnia się aparatem fotograficznym PureView 20 Mpix.

Nokia Lumia 930 to jeden z ciekawszych smartfonów ostatnich lat. Optykę dostarczyła firma ZEISS, kamera wyróżnia się dodatkowymi technologiami. Mam tutaj na myśli optyczną stabilizację obrazu, autofokus, wykrywanie twarzy, geo-tagging oraz podwójną diodę LED. Nokia Lumia 930 pozwala na nagrywanie filmów w jakości 1080 z prędkością 30 kl/s.

Treści wyświetlane są na wyświetlaczu AMOLED 5″, o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który wspiera technologię ClearBlack i pokryty jest hartowanym szkłem Gorilla Glass. Stosunek pikseli na cal to aż 441 ppi. Prawidłowe funkcjonowanie smartfona ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Snapdragon o częstotliwości taktowania zegara 2.2 GHz oraz 2 GB RAM. Na dane oraz aplikacje przeznaczono 32 GB.

W aluminiowej obudowie znajdują się Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, microUSB v2.0, GLONASS oraz GPS z A-GPS. Oczywiście nie brakuje wszystkich typowych usług Nokii oraz Microsoftu. Telefon pracuje w sieci 3G oraz 4G.

I co sądzicie o tym produkcie? Może się podobać?

źródło: Nokia

Michał Rogowicz

Najnowsze artykuły

  • Artykuły
  • Na luzie

Stara, ale jara Motorola tańsza dziś o 66%. Nigdy jej nie doceniałeś

Pierwsza Motorola ThinkPhone oferowała w swoim czasie topowe podzespoły, ale niestety w bardzo wysokiej cenie.…

9 lipca 2026
  • Google
  • Newsy
  • Wearables

Nowy zegarek Google zdradzony przed premierą. Tego roku cena będzie wyższa

Google przygotowuje premierę nowego smartwatcha i znamy już pierwsze konkrety. Pixel Watch 5 pojawi się…

9 lipca 2026
  • Promocje

Jedyna w swoim rodzaju Motorola kosztuje dziś 1855 złotych mniej niż na start

Motorola Edge 70 pięknie staniała w Polsce i spokojnie kupisz ją za 47% ceny premierowej.…

9 lipca 2026
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Nowe, tanie Samsungi odkrywają karty. Jest na co czekać?

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o tym, jak będzie wyglądać budżetowy smartfon Koreańczyków, czyli…

9 lipca 2026
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Xiaomi rezygnuje ze swojego najlepszego flagowca? Takiego zwrotu akcji nikt się nie spodziewał

Xiaomi 18 Ultra miał być pokazem możliwości chińskiego producenta. Nowe informacje sugerują jednak, że firma…

9 lipca 2026
  • Artykuły
  • Na luzie

Ten OnePlus ma w sobie coś cudownego. Jednak i tak wybieram starszy model

W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…

9 lipca 2026