>
Kategorie: Android Motorola Testy

Motorola Milestone – test i recenzja ManiaKa

Internet


Przeglądarka internetowa z Milestone spisuje się świetnie. Korzystanie z niej jest bardzo wygodne i nie sprawia najmniejszych problemów. Strony otwierają się szybko (chociaż to jest również zasługą łączności HSPA). Przewijanie nie jest może tak płynne jak w np. HTC Desire, ale nie można mieć większych zastrzeżeń.

Przeglądarka oferuje wszystkie najważniejsze opcje – takie jak otwieranie wielu kart czy dodawanie stron do ulubionych. Wszystko jest wygodne i przyjemnie w użytkowaniu. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się wspomniane zakładki. Widać to na poniższym zdjęciu.


Szczególnie interesująca jest opcja „udostępnij stronę„.  Pozwala nam wysłać link mailem, wstawić na profil Facebook albo wysłać jako SMS czy MMS.

Warto zaznaczyć, chociaż wspominałem już o tym wcześniej, że przeglądarka ma wsparcie dla multidotyku. To oznacza, że powiększanie strony oraz jej oddalanie odbywa się poprzez charakterystyczny gest uszczypnięcia ekranu i jemu przeciwny.

Obsługa portali Facebook oraz YouTube to czysta przyjemność. Robimy to za pośrednictwem typowych androidowych aplikacji, znanych również z innych modeli telefonów. Z ich wyglądem możecie się zapoznać patrząc na poniższe zdjęcia.


Ze strony głównej Facebook’a mamy dostęp do najważniejszych miejsc – przeglądania zdjęć, profili itd. itd. Wszystko jest bardzo wygodne i nie sprawia najmniejszych problemów. Każdy bez trudu się w tym odnajdzie. Podobnie jest z YouTube. Tam również możemy zalogować się na swój profil i mieć praktycznie to samo, co w wersji komputerowej. Mamy również możliwość uploadowania nagranego wideo prosto na swój profil.

Poczta

Pocztę możemy odbierać w dwojaki sposób. Po pierwsze przy pomocy specjalnie stworzonej do tego aplikacji – oczywiście Gmail. Jest to rzecz powszechna w telefonach z systemem Android. W głównym oknie mamy skrzynkę odbiorczą, a z menu opcji dostaniemy się do wszystkich etykiet. Program jest wygodny i dobrze się z nim współpracuje.


Oprócz Gmaila mamy jeszcze inną aplikację do poczty. Różni się tak naprawdę niewiele. Z tego co zauważyłem nie honoruje podziału poczty na etykiety – tak jak to jest w Gmailu. Wszystkie maile są więc w jednym miejscu. Za to ów program możemy skonfigurować z dowolną poczta.

Mapy Google

Cała nawigacja odbywa się na poziomie Google Maps. Aplikacja radzi sobie świetnie i oferuje nam mnóstwo ciekawych rozwiązań.

Motorola oferuje multidotyk również na poziomie map. Przybliżanie oraz oddalanie odbywa się dokładnie w taki sam sposób jak w przeglądarce internetowej. Takie rozwiązanie znacząco poprawia komfort korzystania z aplikacji.

Na „gołą” mapę możemy na nosić różnego rodzaju warstwy – widoczne na poniższym zdjęciu.


Ciekawym rozwiązaniem jest warstwa Wikipedia. Otóż wszystkie ciekawe miejsca zostają wyznakowane malutką ikonką Wikipedii. Po potknięciu pojawi się nazwa obiektu, a po kolejnym – zostaniemy odesłani na stronę encyklopedii z informacjami na temat wybranego miejsca. Jest to proste, pomysłowe i wygodne rozwiązanie.


Dostajemy również możliwość wytyczenia trasy przejazdu lub przemarszu. Wystarczy wpisać punkt początkowy i końcowy, a aplikacja dokładnie poda nam żądaną trasę i to w dwóch wariantach. Pierwszy w formie listy poleceń – gdzie i jak skręcić, drugi w formie linii naniesionej na mapę.

Android Market


Znajdziecie w nim tysiące aplikacji i gier. Wszystkie są darmowe, a wiele z nich jest naprawdę pożyteczna – odtwarzacze filmów i muzyki, narzędzie nawigacyjne, tapety, gry i wiele, wiele innych.

Wszystkie podzielone zostały na gry oraz aplikacje. W każdej z dwóch kategorii znajdziemy dodatkowy podział tematyczny, który znacznie ułatwi poszukiwania. W razie czego, z pomocą przyjdzie wyszukiwarka.

Bateria


Przy włączonych „wszystkich opcjach” (3G +ciągłe monitorowanie poczty itd.) i średnio intensywnym użytkowaniu ( kilkanaście minut rozmów, kilka SMSów, kilkanaście minut w Internecie) telefon powinien pracować około 2 doby. Jeżeli wprowadzimy ograniczenia (wyłączone 3G), rzadsze sprawdzanie poczty, pobawimy się zarządzaniem energią (co daje spore pole do manewru) – czas ten wydłuży się na 3-4 doby. Wszystko w zależności od tego co i w jaki sposób zmienimy. Milestone jest jednak smartfonem, który nie powinien mieć nałożonych tego rodzaju ograniczeń. Bateria ładuje się szybko, więc nawet codzienne podpinanie do zasilania nie stanowi problemu.

kuba

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Operatorzy

Revolut już jest operatorem! Daje dorodną paczkę w roamingu UE i USA

Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…

30 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Wygląda jak flagowiec za 6000 zł, kosztuje ułamek tego. Test telefonu, który w promocjach będzie hitem

Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

mObywatel padł ofiarą hakerów. Zmasowany atak na rządową aplikację

Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Jeszcze poczekasz na ważną aktualizację Galaxy S25, ale użytkownicy starszych Samsungów nie mają się czym przejmować

Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

OnePlus oficjalnie potwierdza, że ich najlepszy telefon w historii nigdy nie trafi do Polski

To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…

30 kwietnia 2025
  • Newsy

Sprawdź, jak wypada RTX 5060 w laptopach. Czy warto będzie kupić nowy sprzęt z kartą Nvidii?

Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…

30 kwietnia 2025