, Nokia Telefony Windows Phone

Nokia Lumia Black po dwóch miesiącach. Które smartfony Nokia już ją mają?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • vonski

  W 1320 też już jest Black…

 • http://gravatar.com/papiak Kacper Mazur

  Chcieli wdrożyć do końca stycznia, taa z operatorami na pewno im się to uda, co innego jakby to był Symbian.

 • Darks

  Nie, nie robi wrażenia. Większość słuchawek Nokii z WP8 posiada takie same bebechy, więc dostosowanie systemu rozbija się o dodatkowe peryferia, które jak domniemam działają na zasadzie dołączanych modułów.

  Czekam na aktualizację do 8.1 – dopiero tutaj zestaw obiecanych zmian spowoduje, że WP8 wyraźnie zbliży się do funkcjonalności znanej z symbiana. Wtedy też zamierzam nabyć jakiś tani model, aby na spokojnie, w dłuższym okresie czasu, potestować.

  • m

   Możesz podać zmiany, które Twoim zdaniem zbliżają do symbiana?

   • Darks

    Centrum powiadomień, niezależne ustawianie głośności, wyłączone ograniczenie maksymalnie 6 otwartych kart w przeglądarce – to tak na szybko. O ile brak dostępu do systemu plików tłumaczyć mogą określone założenia, to powyższe przykłady są ewidentnymi niedoróbkami, czy jak kto woli – chorobami wieku dziecięcego.

    Chciałbym również zobaczyć i dłużej przetestować jak wygląda odpalanie aplikacji w WP8. Ludzie piszą, że wszystko leci płynnie, ale jak testowałem w sklepie różne modele (od 520 do 925), to średnio co 2-3cie odpalenie apki typu Nokia Muzyka powodowało pokazanie się 2-3 sekundowej animiacji ładowania. Na 520tce bym to umiał wyjaśnić, ale 925 ? Może miałem pecha do egzemplarzy, może coś dziwnego na nie wgrano, ale po tym doświadczeniu wolę zacząć od jakiegoś tańszego modelu posiadającego jak najnowszy soft.

    • Taurusileo

     Rzeczywiście tak jest jak piszesz. Mam Nokię 500 z Symbianem Belle i Lumię 925
     z czystym i najnowszym softem. Według mnie Symbian ma więcej funkcjonalności niż
     na dzisiejszy dzień, najnowszy wp8. Prawdą też jest, że otwierając aplikacje, czeka się na ich załadowanie.
     Dodam też, że Nokia w swoich telefonach (tych co ja mam), ma ekrany jakieś niedorobione.
     Kiedy w jakimkolwiek celu dotkniesz ekran, czy to pisząc sms-a, czy to wpisując adres
     strony internetowej, czy to otwierając jakąś aplikację, czujesz pod palcami drgnięcia
     ekranu.
     Dla mnie jest to bardzo dziwne zachowanie ekranu, mam bowiem iPhone z roku 2008
     jeszcze pierwszej generacji i tam nie ma czegoś takiego.
     W iPhone ekran w dotyku działa, bez żadnych drgań, dlatego w telefonach Nokii,
     dla mnie jest to nieprzyjemne wrażenie.

     • Darks

      Te drgnięcia, to akurat cecha nokii. Mają tak od dawna. Prawdę mówiąc lubiłem tą opcję. Nie wiem, czy da się to wyłączyć – prawdopodobnie tak (tzn. w symbianach).

    • Johny

     nie musisz sprawdzac tak własnie jest, wp jest tak szybki…ze nawet przy wejsci w galerie sie pokazuje ,,ładowanie ” 😀 ale wystarczyło dac napis ładowanie a dzieciarnia ci powie ze to nie sa lagi to jest najszybszy system na swiecie taaa najszybszy tylko nie wiadom ow czym skoro po 4 latach w koncu mozna zablokowac rotacje ekranu…a pod koniec 2014 bedzie mozna ustawic osobna glosnosc dzwonkow woooow

     • Jhony

      Oczywiście w ręku nie miał, gdzieś tam widział, coś tam słyszał.
      A to ładowanie to w androidzie oczywiście

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @Darks,
   Jak masz farmazony pisać które inny kretyn hejter napisał o WP8 to się wcale nie wypowiadaj …

   Twój Symbian już dawno leży w koszu historii i daleko mu do WP8
   Jak nie masz żadnego smartfona to się nie wypowiadaj …. bo ja nie widzę specjalnych braków w WP8 z wyjątkiem małych może niedociągnięć albo mam jeszcze stare przyzwyczajenia z 3 letniego korzystania z Android

   • http://gravatar.com/wania1 wania

    Wybacz „Nazir” ale to samo można powiedzieć o Twojej wypowiedzi „…Jak masz farmazony pisać…wcale nie wypowiadaj”, akurat „Darks” prawdę piszę. Dopiero aktualizacja WP8.1 zrobi z tego systemu prawdziwy OS. Na póki co jeszcze mu trochę brakuje do funkcjonalności Symbiana.
    Też czekam z niecierpliwością na WP 8.1, bo dopiero po tej aktualizacji system będzie naprawdę dobry. Oby nie trzeba było długo czekać.

   • Darks

    Jesteś totalnym ignorantem, którego nie wiedzieć czemu administracja jeszcze nie zbanowała permanentnie.

    Smartfona posiadam, z przymusu jest to android. Nie narzekam na płynność, bo akurat mam wersję z niezaśmieconym systemem i poprawnymi bebechami. Jednak jako posiadacz N8 chętnie wskoczyłbym znów na Nokię – świetne mapy, wygodne aplikacje dedykowane, dobre aparaty z optyką Carl Zeiss, odpowiadający mi design.

    Tydzień temu wybieraliśmy niewielki smartfonik dla mojej kobitki. Spodobała się jej wybitnie 620 tka. Już mieliśmy ją kupić godząc się oczywiście na braki typu niemożność pobrania załącznika w niewspieranym formacie, brak dostępu do systemu plików itp. Fajnie działający OneNote, wygodna klawiatura, estetyczny interfejs, który obsługuje się całkiem sprawnie. Ba, nawet przeglądarka działa ok. Niestety przeważyły te upierdliwe braki typu wspólna głośność, brak centrum powiadomień (dłuuugo próbowałem „kliknąć” ikony na ekranie blokady…), maksymalnie 6 kart w przeglądarce (strasznie irytujące przy przeglądaniu np. allegro). Poczytaliśmy i padła decyzja – na razie jakikolwiek android, a z WP8 czekamy na aktualizację do kwietnia-lipca (różne wersje chodzą). Wtedy kupi się jakiś niedrogi model, aby spokojnie, równolegle z Xperią, móc użytkować Lumię. Zostanie ten smartfon, który będzie wygodniejszy w powierzonych mu zadaniach.

    Symbian został uśmiercony, bo Nokia zaspała – Belle mimo świetnej optymalizacji i naprawdę zaskakującej funkcjonalności nie potrafił obsłużyć procesorów 2 i więcej rdzeniowych. Gdyby wcześniej chwycili się za przepisywanie jądra, to taka 808ka mogłaby wskoczyć z naprawdę konkretnymi bebechami. Z drugiej strony – Symbian Anna naszpikowany był błędami, które dopiero po roku udało się usunąć. Wpadka na starcie może być, ale tutaj owy start trwał zbyt długo. Poszli w system M$, bo jakby nie patrząc Windows CE / Mobile były całkiem dobrymi konstrukcjami. Każdy liczył, że teraz będzie „pełen wypas” i powstanie pogromca androida. M$ jednak zaczął chodzić po wodzą zidiociałych marketingowców i efekt mamy. W8 walczy ciągle w temacie kafelków, które od początku powinny być opcjonalne i przełączane w czasie rzeczywistym (na ekranach dotykowych genialna sprawa, na klasycznych – utrudnienie), a kwestia błędów współdzielenia zasobów sprzętowych leży nadal (a przynajmniej leżała – 8.1 nie testowałem).

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Moja Nokia Lumia 1520 ma dodatek Lumia Black wersja (RM-937_eu_poland_1014)


reklama