, Android HTC Testy

HTC Desire – test i recenzja maniaKa

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Stan

  Mam zapytanie:w jaki sposób zmienić czcionkę w telefonie komórkowym -HTC Desire.Dziękuję za informację.

  • qwerty

   Z pozycji ustawień nie ma takiej opcji.
   Trzeba zmienić pliki w samym systemie, lub chociaż mieć ROOT.
   Tu masz instrukcję jak to zrobić:
   http://foru…p?t=897191

 • Aga

  nie wiem jaki mam wybrać telefon po w maju będę mieć nowy tylko nie mogę się zdecydować na jaki;( ! nie wiem czy warta htc ?? pomóżcie mi się zdecydować 😉
  proszę!! a może znacie jakiś inny dobry model obojętne jakiego telefonu??!! z góry dziękuje za odpowiedzi ;***

 • ogiemus

  Mam telefon od końca kwietnia.
  System Android jest bardzo dobry. Mam okazję „przesiadać się” na E72 z Symbianem który ewidentnie pokazuje jaki jest stary. A przesiadam się bo po raz kolejny Desire trafi do serwisu. We wrześniu zaczął się sam wyłączać i „zapętlał się” na restarcie (ciągle restartował). Z serwisu otrzymałem go po miesiącu czasu oczekiwania (wymieniono płytę główną). Teraz telefon padł, znowu straciłem wszystkie dane potrzebne do pracy i … znowu jestem zmuszony korzystać z Nokii. Czas rozmów jest za krótki jak na tego rodzaju telefon (ja zapłaciłem 2000zł). Klawiatura ekranowa mogłaby być trochę większa. Nie ma dobrej aplikacji do nagrywania rozmów telefonicznych (rozmówcy prawie nie słychać). Ekran jest ok (jeżeli nie ma słońca). Super jako prezent dla nastolatka. Do pracy ten telefon się nie nadaje (zbyt krótko trzyma bateria i 2-krotna utrata cennych danych powoduje brak zaufania). Spodziewałem się czegoś lepszego po HTC (a może mam pecha)

 • kris

  Mam ten telefon tydzień , zastosowanie biznesowe. Mam kilka uwag.
  1. Tylnia klapka to hmmm słabe rozwiązanie. Zatrzaski po kilku wymianach simki robią się luźne pomimo najwyższej ostrożności w ściąganiu.
  2. Bateria – totalna klapka. Siedząc na na jakimkolwiek komunikatorze za wczasu trzeba sie uzbroić w ładowarkę. Godzina-półtorej i klapa. W ciągu dnia poi 4-5 rozmowach kilkuminutowych połowa baterii wyssana.
  3. Moduł radiowy GSM – dotychczasowa komórka w „stałym miejscu” w domu 3 kreski zasięgu. Desire 0 , brak zasięgu. Słaba antena wewnętrzna lub cały moduł radiowy.

  Co do możliwości -za mało czasu z telefonem ale generalnie opinia -6 🙂

 • janko

  na androidzie htc bardzo fajnie chodza, dobry system + dobry procek = sukces htc desire. ostatnio mialem przyjemnosc pobawic sie tym modelem, posiada poza tym bardzo rozbudowane aplikacje do komunikowania sie, wigdety itd.

 • Gamgam

  do ‚more pro needed’:
  – przycisk fizyczny aparatu jest, chodzi natomiast o to, że aby wykonać zdjęcie należy nacisnąć głębiej przycisk track pad (ten który normalnie wykrywa przesunięcie palcem nad sobą i steruje ruchem kursora zamiast ruchów palce po ekranie). Jest to nie wygodne, bo w typowej sytuacji w ten sposób wykonuje się ruch wypychający naprzód, co nie pomaga w utrzymaniu stabilizacji przy robieniu zdjęcia i dlatego zdjęcia mogą wyjść nieostre, o czym pisął recenzent
  – mnie brak divx nie boli, bardziej boli brak odtwarzania avi, mkv; plików w formacie rtf
  – następnie kwestii dźwięku, a właściwie jakości brzęczyka, bo ciężko to nazwać głośnikiem. Po prostu dźwięk jest za cichy i dlatego domyślnie ustawia się głośność wysoko, co niestety powoduje przesterowanie (obudowa tudzię głośnik się wzbudza)
  – wg mnie klawisze służace do sterowania mogły być ciut węższe, dla mnie są ciut za blisko górnej krawędzi (nie mieści sie palec trzymajćy telefon) – często są naciskane przypadkiem
  – bolą błedy w aplikacji HTC Sync do wymiany danych pomiędzy telefonem i komputerem (po cięzkich walkach udało się przesłać całą listę kontaktów z MS Outlooka do telefonu, ale wcześniej w telefonie trzeba wyciąć wcześniejsze wpisy i wyłączyć podgląd kontaków z karty. Następnie RĘCZNIE trzeba poprawić każdy wpis w kontaktach tak, aby sortowanie było typu Nazwisko, Imie (czyli po nazwisku), a nie jak to jest domyślnie typu Imie Nazwisko. Nie da siętego inaczej ustawić niezależnie od ustawień w MS Outllook i HTC Sync (który inforuje o wykonanych zmianach, natomiast efektywnie czasem ich nie wykonuje)
  – poza tym to co powyżej to generalnie czepianie się 🙂 – same plusy: super ekran, jakość wykonania; wifi, vpn , bt – wszystko prawie jednym kliknięciem; poczta, sms, widget pogody wszystko działa szybko i płynnie i przede wszystkim jest łatwo dostępne.

 • more pro needed

  witam,

  Zdecydowanie czegoś w tym typie potrzebowałem.
  Test naprawdę wyczerpujący. Zarówno legend jak i desire.

  Proponowałbym jeszcze kosmetykę typu w Podsumowaniu poza opinią w puntach zaznaczyć plusy i minusy.
  Można rozważać oceny procentowe poszczególnych elementów i na koniec średnia/suma i ocena końcowa. Takie przyzwyczajenie z innej branży (fotopolis, optyczne, dcview itp ;))
  Dodać posumowanie analizę i wnioski po testach benchamark, nie każdy się na tym zna, a wyniki są miejscami co najmniej dyskusyjne.
  Brakuje mi także szybkości ładowania stron np strony http://www.komórkomaniak.pl, ładowania całego filmiku z youtube czy ściągania plików np RS.

  Z wad telefonów zaliczyłbym:
  -brak usb hosta
  -routera wi-fi – wzorem hd2
  -fm transmitera
  -tunera dvb (w końcu to ma być flagowy smartfon HTC, a co?:)
  -słaby odtwarzacz i przeciętna jakość odtwarzania
  -nieergonomiczny aparat – brak klawisza fizycznego
  -brak możliwości instalacji programów na karcie sd bez rzeźby, czy pełnego dostępu do sklepu

  W prywatnym odczuciu system ma potężne możliwości i widzę, że klawisze staną się zbędne i nie mam na myśli konieczności sterowania gestem, głosem czy ruchem tylko dotykiem samego ekranu i dalszy rozwój interfejsu:)

  aha, nie wiem dalej jak ten sprzęt kreci – nagrywanie/odtwarzanie filmów i w grach.
  Gdzieś wpadłem w sieci jak milestone (dokładnie droid) testowany był programikiem do ściągnięcia jak wpływa sam upgrade z 2.0.1 na 2.1.
  Co do lagowania to sprawa jest prosta, odpowiedz brzmi w tym ile masz dostępnej pamięci, a nie fizycznej. Może jednak nie tak dużo, a i grafika nie jest taka łał.

  Warto z niego korzystać przy takim review.

  Nice work!
  życzę dalszych takich progresów!


reklama