, Android BlackBerry BlackBerry OS Nokia Orange Promocje Samsung Sony Telefony Windows Phone

5 dobrych smartfonów – abonament czy karta? | Orange (marzec 2014)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Mid

  Wolę wydać tysiąc złotych na niebrandowany telefon i doładowywać kartę za 30 zł. Mam pełną kontrolę nad wydatkami. Dostaję 6GB na Internet i wystarczającą ilość na rozmowy i smsy (nie wiem dokładnie ile, ale rzadko kiedy wykorzystuję do ostatniego grosza, mimo że używam telefonu do pracy). Z tym że nie wiszę na linii godzinami – od pagaduszek o dupie maryni są skype lub spotkanie w cztery oczy.

 • Bartosz S.

  Z1 compact w Orange w abonamencie 89.9zł kosztuje 629zł, co kształtuje całkowity koszt umowy na poziomie 2786,6zł . Gdy weźmie się pod uwagę to, że Orange przy przeniesieniu numeru z innej sieci daje 3 abonamenty gratis to koszt wynosi 2516,9zł. Warunki umowy pomiędzy 89.9 i 129.9 nie różnią się dużo, bo w obu jest spory pakiet internetowy i nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci.
  Jak dla mnie trochę tendencyjne są porównania redakcji gsmmaniak, ale oczywiście to moje zdanie.
  Pozdrawiam

 • https://plus.google.com/104654743114859481730 Jarosław Sz.

  Zabrakło według mnie Huawei P6, który można aktualnie dostać w promocji za 39zł w abonamencie 89zł, czy też Lumii 625 za 2zł razem z nokią c2 w abonamencie 69zł (w obu przypadkach Smart Plan Multi)

 • giuseppe

  tylko te porównania nie uwzględniają usług które mamy w abonamencie, co z tego ze na kartę będzie w ogólnym rozrachunku taniej o 200-300 zł jak w abonamencie za 129,90 zł posiada się 2 gb oraz nielimitowane rozmowy ze wszystkimi, no chyba większość osób posiada telefon oby posiadać…

 • Taurusileo

  Popieram komentarz Łukasza P. Mój przykład wegetacji: operator oferuje mi telefon za 1349,00 zł
  przy moim abonamencie na 24 miesiące, co daje koszt 96,20 miesięcznie, a razem wynosi 2308,76 zł.
  Ja kupuję telefon nowy bez brandu za 1000,00 zł na raty, co daje mi koszt 66,61 miesięcznie,
  a razem wynosi 1598,64 zł. Mój czysty zysk to 710,12 zł! I co się bardziej opłaca? WEGETACJA!

 • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

  Wg mnie to już lepiej kupić sobie sprzęt na wolnym rynku i zainwestować w abonamenty RBMobile lub NJU. Wtedy się gada i SMSuje ile chce i ma się sprzęt taniej. Średnio na msc by wyszło 30 zł abonamentu, to koszty strasznie w dół jak ktoś dużo gada.

 • Lukasz P.

  Rozmawiam okolo 1000min miesiecznie, uzywam 1 GB internetu a dodatkowo sms za free z ktorych i tak nie korzystam-miesiecznie za telefon place okolo 30zl. Wlasnie sie dowiedzialem ze nie uzywam komorki a „wegetuje”.

  Sprostowanie do artykulu dla WEGETUJACYCH tak jak ja: W wszystkich powyzszych przykladach najbardziej oplaca sie karta+gotowka

  • tadek

   Ło matko ale obrażalski. Pomyśl inaczej zamiast obrażania się , ze po prostu szanujesz swoje pieniądze .

 • Darks

  Hmm, wydaje mi się, że owe 50 zł to rozsądna granica. W tej cenie możemy zwykle zafundować sobie jakieś darmowe rozmowy + 1GB pakietu. nju mobile i zbliżone oferty red bulla dają no-limit za 29 zł, do tego pakiet smsów i netu. Wychodzi coś koło 50-60 zł. Wynika więc jasno, że abonament, przy którym musimy płacić więcej niż owe 55 zł jest abonamentem z kosztami telefonu upchniętymi w ukrytych ratach.

  Dochodzi jeszcze kwestia telefonu. Podane ceny dotyczą ofert sklepowych, czyli modele bez brandu i simlocka. Orange takowych nie oferuje. Słuchawki, które sprzedaje orange możemy kupić później z drugiej ręki – z pełną gwarancją, nieodpakowane. Takowa Xperia SP kosztuje więc około 750 zł, Z1 Compact 1500 zł. Sugeruję zrobić zestawienie ze średnią ceną nieodpakowanej salonowej nówki z Orange dostępnej na aukcjach, a wtedy wyniki dla opcji prepaid wyjdą zupełnie inne. Dla przykładu z Z1 Compact wyszłoby 3436,6 zł w abonamencie vs 2700 zł w ofercie prepaid.

  Gdyby jednak podejść do zestawienie racjonalnie, to zamiast sponsorowanej reklamy wyszłaby antyreklama ofert abonamentowych.

  Pominięty został również fakt, że właśnie mamy drugi w tym roku okres wypuszczania na rynek kodów rabatowych -30%. Kody rozchodzą się w potężnych ilościach, więc celowo podbito ceny telefonów. W abonamencie 89,9 zł (z kodem wychodzi 63 zł) Samsung S3 kosztował w grudniu 1 zł, w styczniu 99 zł, w lutym 199 zł, a teraz ponad 300 zł. Niektóre modele w ogóle straciły opłacalność – np. Xperia S, która w tym samym abo kosztuje ponad 700 zł – tak, to nie pomyłka. Jest droższa niż model Z1 Compact.

  Właśnie zakupuję abonament dla drugiego nr w Orange (obecnie taryfa na kartę). Okazuje się, że kod rabatowy robi mi coś takiego:
  89,9 zł abonament sprowadzamy do 63 zł. Do tego -10 zł za połączenie dwóch usług mobilnych. Miesięczny rachunek 53 zł za nielimitowane rozmowy do wszystkich, 1,5gb netu, 5gb chmura z bezpłatnym transferem i 700 smsów do innych sieci. Wybieram do tego Xperię Z1 Compact za 629 zł, którą sprzedaję w uczciwej, niskiej jak na warunki aukcyjne cenie – 1429 zł. 800 zł daje mi co miesiąc 33 zł, które odejmujemy od rachunku. Wychodzi, że za 20 zł mam taryfę, którą opisałem powyżej. Oczywiście jak ktoś ma jeden nr, to musi dodać 10 zł. Tak czy siak oferta takiego abonamentu za 30 zł jest naprawdę świetna. Telefon kupuję taki, jaki chcę, niezależnie od dostępności w Orange.

  Podsumowując – plany taryfowe w abonamencie Orange są jednymi z najlepszym na rynku w tej chwili, o ile nie absolutnie najlepszymi. Nie ma jednak róży bez kolców. Telefony drogie, wybór nieciekawy, brand operatora dość wyraźny, blokady simlock i bardzo, bardzo marna obsługa salonach + naszpikowana błędami aplikacja online.

 • tadek

  Ja sie właśnie wyprowadziłem z błędu i zrezygnowałem z abonamentu za 145 zł z którego wykorzystywałem około 100 min/mc. 100 min /mc daje 29 zł miesięcznie przy stawce 0.29 gr.
  Czyli na dwa lata w prepaid 29 x24 daje 696 zł . Oczywiście przypadek inny bo telefon juz mam.Może lumia 800 szału nie robi na dzielni ale oszczędności są.

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

  Nie wziąłem pod uwagę osób, które wegetują i doładowują konto, tylko kiedy kończy się okres połączeń wychodzących. Niemniej jednak, jeżeli założymy, że miesięczne wydatki na kartę, to 25 złotych, to wtedy wystarczy odjąć od kwoty 600 złotych.

  • racjonalny

   wegetacja hehe zabawne. Ja mam 2 oferty na kartę – jedną do rozmów, drugą do internetu i łącznie wydaję jeszcze mniej niż 25zł miesięcznie. Nie wiszę na telefonie, korzystam gdy jest potrzebny. Przy tylu opcjach darmowej komunikacji przez internet wydawanie takich kwot jak w umowach 24 mc to bizancjum i rozpusta. Tylko oferta bez umowy na kartę – kontrolujesz ile wydajesz. Fundować wakacji prezesom spółek telekomunikacyjnych nie zamierzam, dla mnie to oni mogą wegetować i płakać nad groszami, które im oddaję :p

  • Kaznodzieja

   Wegetacja, przedłużyłem sobie umowę w play, za 35 zł mam nielimitowane sms i rozmowy do wszystkich sieci + 750 mb internetu. Nie rozumiem jak można wywalać na abonament po 100 zł, skoro już za 30 lub 30 parę złotych można mieć wszystko nielimitowane. Dla tańszego telefonu ? To odliczając 70zł oszczędności przez 24 miesiące jesteśmy w stanie odłożyć na telefon ponad 1500zł i kupujemy jaki chcemy i bez brandu 😉

 • Lukasz P.

  Wydatki na karte 50zl za miesiac? No chyba jest to jakos mocno zawyzona srednia.


reklama