Jeżeli interesuje Was, kto posiada największy procent rynku GSM i jak wygląda TOP5 producentów, koniecznie powinniście popatrzeć na poniższe dane. Największe koncerny podsumowały już pierwszy kwartał 2010 roku. W pierwszej piątce pojawiły się nieoczekiwane zmiany.
Pierwsze miejsce należy oczywiście do Nokii. 107,8 miliona sprzedanych telefonów mówi samo za siebie. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z wynikiem 64,3 mln. Koreańczycy nie odpuszczają, robią coraz lepsze, aczkolwiek również coraz więcej tanich i dotykowych telefonów, co prowadzi na drugi szczebelek drabiny. Za Samsungiem uplasowało się LG – 27,1 mln.
Co ciekawe, czwarte miejsce należy do RIM, które po raz pierwszy trafiło do TOP5. Jeżynki stają się coraz bardziej popularne i to nie tylko w Stanach. Wprowadzenie nowego systemu operacyjnego i kolejnej porcji słuchawek, z pewnością umocni Research In Motion na tak doskonałej pozycji. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż kanadyjska firma specjalizuje się w produkcji wyłącznie smartfonów!
Na ostanie miejsce wskoczył szwedzko-japoński Sony Ericsson. Pozwoliło mu na to 10,5 miliona sprzedanych telefonów. Zauważcie, że w pierwszej piątce zabrakło amerykańskiej Motoroli.
Podsumowując – w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedało się 294,9 miliona telefonów, co stanowi wynik lepszy o 21,7% w stosunku do tego z roku 2009.
źródło: unwiredview
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…