, Newsy Nokia Telefony Windows Phone

Nokia Lumia 630 bez diody LED i spustu migawki

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Darks

  Czyli to 625 z zabraną lampa i spustem migawki, a dodanymi 512mb ramu. No super, rozwiązanie genialne… Zwłaszcza w obliczu ilości sprzedanych Lumii 520 z 512mb ramu – przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie nagle robił programów / gier, których nie odpali większość użytkowników systemu. Recepta na idealne lumie jest banalnie prosta:

  – 1 GB ramu
  – aparat 5-8 mpix z diodą – jakość tego, co jest w Lumii 720 spokojnie wystarcza
  – 2 mocne rdzenie krait po 1,2-1,5 ghz, układ adreno 305-320 , względnie 4 słabsze rdzenie budżetowych snapdragonów
  – 8gb pamięci masowej + slot micro sd + przenoszenie apek na kartę
  – ekran 4″ – 800×480, 4,5″ – 960×540 lub HD, powyżej 5,5″ – full hd
  – baterie nieco większe niż ma to miejsce obecnie (spokojnie byłoby na nie miejsce)

  Jak widać opis nie odbiega specjalnie od tego, co już mamy na rynku. Lumia 920 posiada optymalny konfig i dobrą cenę. 520tka, to model budżetowy, ale sprawny – gdyby tylko miała lampę błyskową byłaby wręcz ideałem low-endów. 720 zasługiwałaby na pełne uznanie, ale identyczna ilość pamięci RAM co w modelu 520 burzy ten obraz. 1520 z kolei jest za droga – fakt, że to mocarny flagowiec nie uzasadnia dlaczego jest wyraźnie droższy od konkurencji. Nexus o identycznych wręcz bebechach może kosztować 1500-1600 zł. Do tego wysokie ceny u operatorów.

  Nie rozumiem tej koalicji producentów w kwestii nieprodukowania modeli złożonych idealnie w ramach danej ceny. Jak widać trzyma się tego praktycznie każdy gracz rynku smartfonów. Wyłamuje się Apple i część mniejszych chińskich firm. Realnie rzecz ujmując każdy z firm typu Sony/Samsung/LG/Nokia/HTC mógłby się wybić na niekwestiowanego lidera gdyby tylko skupił się na poprawie bolączek modeli poprzedniej generacji.

 • Artok

  Promieniejesz inteligencją. Co co telefonu – kolejna udana Lumia. Tylko tak dalej MS, na pewno brak diody i niska rozdzielczość świetny sposób na zachętę do WP

  • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

   MS ze swoim WP ma tylko dwa wybory, albo klientom z rozumem dopłacać po jakieś 1000 Euro za używanie tego co miesiąc lub szukanie ciemnej masy która kupi wszystko. W Polsce widać znalazło dużo tej masy.

   • http://twitter.com/moziila007 moziila007 (@moziila007)

    Sorki, to oczywiście o androidzie bylo. Napchali tego do Biedronek i szukaja naiwnych

 • http://gravatar.com/wania1 wania

  Brak LED-a i fizycznego spustu migawki aparatu dyskwalifikuje od razu ten telefon w moich oczach. Robienie zdjęć przyciskiem ekranowym niestety nie jest komfortowe (wiem to z doświadczenia w używaniu Noki N9). Zaś brak diody, to niemożliwości zrobienia nocnych zdjęć, oraz wykorzystanie telefonu jako latarki (przydaje się ta funkcja bardzo często).

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Z pewnością kolejny model z WP8 kogoś ucieszy , zawsze to lepsze będzie od Nokia X 🙂

 • Mr Hooker

  ale żal, bez led to se mogą wsadzić…

 • http://twitter.com/moziila007 moziila007 (@moziila007)

  Bedzie działał szybciej niz trzy androidy razem wziętę 🙂


reklama