, Gry i aplikacje Newsy Windows Phone

Asystent Cortana z Windows Phone 8.1 w akcji (wideo)


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • silpdog

  Bo IPhone’a ma niewiele osób a na androida nie ma wcale 😛

 • Fobs

  Zobaczymy jak to będzie działało w praktyce. Niby na innych systemach mają asystenta, ale nie widzi się zbyt często żeby ktoś korzystał.

 • silpdog

  W internecie mozna znaleźć wiele ciekawych informacji na ten temat. Szkoda, ze autor nie zadał sobie trudu…

  W momencie premiery Cortana ma „obsługiwać” 15 języków i 900 tzw. półelastycznych komend, co oznacza, że system będzie starał się zrozumieć nasz zamiar i czynność, którą chcemy wykonać nawet jeśli nie podamy mu dokładnej komendy.
  Cortana nie będzie domyślna nazwą asystenta głosowego – w każdym kraju dostępne będą inne imiona, które dodatkowo będziemy mogli sami zmienić. Te domyślne dla Polski to Paulina i Adam. Cortana to po prostu nazwa systemu sztucznej inteligencji.
  Naszego asystenta/asystentkę będziemy mogli uruchomić bez dotykania telefonu za pomocą odpowiedniej komendy, która sami wybierzemy. ”Say {def=hello} to activate {def=Cortana}”

 • silpdog

  W WP ma być pełnowartościowy asystent w jężyku polskim, który WIĘKSZOŚĆ zapytań bedzie rozpoznawał offline. Pytania z którymi będzie miał problemy wymagały będą połaczenia z internetem.
  Pierwsze zrzuty i filmiki mogą sugerować, że będzie równie dobry jak nie lepszy od siri.
  O androidzie nawet nie ma co wspominać, bo tam asystenta głosowego nie ma, co najwyżej marnej jakości apki ze sklepu, które można spytać o pogodę co najwyżej.

 • MG

  Jestem skłony kupić telefon z WP tylko dlatego, że to będzie to pierwszy system, w którym działa asystent głosowy (czyli kluczowa funkcja) w j. polskim.
  Nie ważne z jakich pobudek Microsoft dodał nasz język, ważne, że ktoś potraktował nas poważnie. Czego nie można powiedzieć o Apple i Google.

  • slipdog

   jesli nie wiesz ze google now obsluguje jezyk polski od ponad roku to wspolczuje przespania zycia w jaskini….ale mowisz ze cortana ktora bedzie na poczatku znala ile to tam mialo byc ze 20 podstawowych funkcji jest lepsza? no spoko 😀

   • silpdog

    Tak, tak, menu masz po polsku. Tyle wiemy. Mówimy o asystencie głosowym. W gimnazjum może to cięzko zrozumieć, ale to nie to samo

    • slipdog

     to mowisz ze menu znalazles w asystencie glosowym aha aha…znaczy zauwazyles nutki unoszace sie powietrzu tak? 😀

  • Jack

   Mam tak samo. Swoją drogą autorze artykułu zatrudniony jesteś w Onecie??? W tytule „Cortana w akcji” a w treści „Niestety nie zobaczycie jak się sprawuje” – przerzucam się na spidersweb i wpworld, tam nie ma tak kiepskich zagrywek rodem z pudelka!

   • Taurusileo

    Odradzam spidersweb. Tam to dopiero jest kaszana, rodem z magla. Podobnie dzieje się na telepolis…

    • Jack

     może masz rację, ale przynajmniej nie mają tak infantylnych zagrywek licząc na kliknięcia.


reklama