, Gry i aplikacje Newsy Nokia Smartfony Telefony Windows Phone

Nokia wyjaśnia, dlaczego Lumie są najbezpieczniejszymi smartfonami

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • PWN

  @punk – może ktoś Cie przekona do zakupu słownika ortograficznego.

  btw dla mnie nokia na wp dużo bardziej bezpieczna jeśli chodzi o inne platformy dzięki szyfrowaniu SSL

 • punk

  Mnie Nokia ani WP od Ms nie przekonuje do zakupu, wole Android’a z opcja modyfikacji kturych nie ma w WP

 • awol

  Wszak Microsoft udostępnia odpłatnie dane z telefonów w tym książki telefoniczne i bilingi połączeń
  www.polskieradio.pl/5/3/A…specjalnym

 • domann

  @Nazir

  Widzę że napiwki na sylwestrze były spore że n5 i lumia 1520. Bo z gazety ich przecież nie wyciąłeś, prawda? 😀

  Aplikacje jak najbardziej można blokować. Droidwall i po problemie. Oczywiście wymaga roota, jednak ja nie wyobrażam sobie używać androida bez tego 🙂

 • Tirinti

  Zamiast tłumaczyć niech zrobią coś równie dobrego jak Samsung Ativ S z micro SD i ekranem HD OLED za to bez hipsterskich cudaków.

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @Tirinti,
   Moja nowa Lumia 1520 WP8 ma slot kart SD i mocna specyfikację 🙂

 • Tester

  W WP8 jaki ma Nokia Lumia 920 i 925 rozbudowane są funkcje inwigilacyjne użytkownika, które prawdopodobnie odpowiadają za szybsze wyładowanie akumulatora. Bez wiedzy użytkownika przekazywane są na serwery Microsoftu, np. dane z kalendarza, kontakty. Co najgorsze po zrealizowaniu zakupu aplikacji na stronie www.windowsephone.com poprzez komputer a nie telefon, dane karty bez zgody użytkownika są przesyłane do portfela telefonu. Dopiero przypadkowo je odkryłem. To duże naruszenie zasad bezpieczeństwa. Użytkownik nieustannie musi kontrolować pracę telefonu pod kątem zapobiegania zbierania i przesyłania własnych prywatnych danych.

 • Mlaskacz

  Zresztą uważam, że przecież po to uśmiercili Symbiana (bo nie szpiegował) aby teraz mieć nas jak na dłoni i szpiegować na WP.

 • Mlaskacz

  Mam Lumie i co do wysyłania danych w świat, wyłączyłem transfer danych i skończyło się… ale wysyłanie zaczyna się np. podczas wysyłania mms-a (lub odbierania) bo wtedy trzeba włączyć z powrotem transfer danych. Wtedy coś się wysyła nie wiadomo dokąd! Pomimo zablokowanych aktualizacji gier i aplikacji natychmiast coś się uruchamia. Operator nawet ujmuje to w rachunku, ale niestety nie podaje do kogo poszły Mb danych. I płacisz za mms-a i za dane!!! Coś tu jest nie tak!!! Nie lubię być szpiegowany bez mojej wiedzy!

 • przemo

  A dopiero co czytałem wyniki analizy bezpieczeństwa systemów operacyjnych mobilnych i PC, w których na mobilnych okienkach nie zostawiono suchej nitki. WP wpadł najgorzej.

  • Kacper Mazur

   Daj link jak mozesz.

 • Finito

  Ta MS nie szpieguje, a jako pierwszy do PRISM przystąpił. 5 GB system zajmuje, tylko co tam tyle zajmuje. Kolejna kwestia to upraenienia, Google Play wyswietla wszystkie, za to WP jest ich mniej za to wszystko i tak dostanie NSA. Dalej pójdę na Androidzie da się wykluczyć te usługi i wyłączać je, na WP nie ma takiej opcji. Czyli kto tu gada o bezpieczeństwie i prywatności?

  • qwerty

   system nie zajmuje 5 GB tylko 1,9 GB Lepiej sprawdź ponownie…
   Google tak samo jak wszyscy szpieguje i sprzedaje info o nas podmiotom trzecim. Każdy tak robi. W Androidzie nie masz możliwości zabezpieczyć się od tego – opowiadasz jakieś bajki.

 • Zaquencony

  Cóż z jednej strony wp jest mniej szpiegowany niż android i nie ma wgranych tych wszystkich zbędnych usług google’a z drugiej strony bardziej ufam google niż microsoft’owi i dodatkowo nie muszę zakładać zbędnego konta microsoft z którego korzystam jedynie w store… Także zależy od osoby 🙂

  • lubietelefony

   Konto Microsoft nie służy tylko do sklepu, lecz też: Skype, synchronizacja notatek w OneNote i Ofiice, chmura SkyDrive itd.


reklama