, Android Newsy Oppo Telefony

Oppo Find 7 z ekranem 5.5″ WQHD zadebiutuje na MWC 2014

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • LB197

  Jakie Ultra HD?

 • adamo1139

  czyli to nie ekrany 2k są prądożerne, tylko podzespoły które renderują dla nich obraz

 • Darks

  Obecne topowe urządzenia zabija właśnie rozdzielczość. O ile w 5,5″-6″ urządzeniu rozdzielczość fullHD może mieć uzasadnienie (przy naprawdę mocnych bebechach i dużej baterii), to modele 4,5 – 5″ nie powinny wychodzić poza rozdzielczość HD. Jakoś w laptopach mających 15″ nie przeszkadzało HD Ready, zaś full HD w 17″ uznawano za naprawdę konkretną matrycę. Jakoś w 20-30″ ekranach nie stosuje się większej rozdzielczości niż full HD. Nie spotkałem się też, aby ktokolwiek mówił o swoim monitorze LCD, że „widzi pojedyncze piksele”. Nie wiem jak używacie smartfonów, ale siedząc na krześle, mając komórkę oddaloną jakieś 30 cm od twarzy nie jestem w stanie dostrzec pojedynczych pikseli. Dopiero przystawienie ekranu na odległość maksymalnie 10 cm pozwala zobaczyć, że elementy interfejsu zbudowane są z „kwadracików”. Rozdzielczość mojego smartfona, to qHD przy 4,5″.

  Co do wydajności baterii… Oczywistym jest, że nie tylko podświetlanie zużywa energię. Większe znaczenie niż powierzchnia ekranu ma jego rozdzielczość. Układ graficzny musi nieustannie przetwarzać znacznie większą ilość pikseli, w efekcie rośnie jego obciążenie. Dobrze zoptymalizowany system, bateria 2500 mAh, rozdzielczość HD i 4,5″ ekran = lekko 2 dni działania przy intensywnym użytkowaniu, a do 5ciu przy użytkowaniu sporadycznym.

  • Michu

   Kwadraciki, które widzisz z bliska na matrycach LCD to nie piksele tylko tranzystorki.

 • WujekYahoo

  ” Trzeba przyznać, że specyfikacja techniczna jest konkretna” ja się pytam CO jest konkretne? skoro to tylko spekulacje i domysły?
  ” Pozostała specyfikacja techniczna to wyłącznie spekulacje…”
  a może będzie tam SNAP 805 albo 810 a może Snapdragon 999???

 • Michu

  Producenci naprawdę przeginają z walką na liczby. Po co komu Ultra HD na 5″ ekranie skoro już przy rozdzielczości HD bardzo ciężko doszukać się pojedynczych pikseli na takim wyświetlaczu?!
  Nie wspominając już o tym, że ekran pracujący w rozdzielczości Ultra HD będzie zużywał mnóstwo energii.

  • Jakub

   przy rozdzielczości HD baterie w dzisiejszych telefonach wytrzymywały by dłużej, ale po co skoro lepiej dać Ultra HD i niech poziom baterii znika …

 • adamo1139

  zastanawia mnie jedna rzecz, czy wyświetlacze FHD i HD (oba w technologii IPS) o przekątnej 5 cali będą zużywały tyle samo energii? Oba przecież mają taką samą powierzchnie do podświetlenia? I czy tak jest tylko w IPS czy w każdej technologii ekranu?

 • Jakub

  jakby były głośniki zbliżone do HTC One byłoby super, a ta rozdzielczość to będzie połykać tą baterie

 • https://www.facebook.com/wierzbicki.marek Marek Wierzbicki

  Cło ? Nawet sprzedawane na terenie europy ( oppostyle ) ?

 • anonim

  wielka szkoda, ze doliczajac clo itp cena u nas wyniesie ponad 2k pln 🙁

 • just4fun

  telefon idealny jeśli optyka będzie równie dobra jak PureView i głośniki zbliżone chociaż w 80% do tych z HTC One


reklama