, Newsy Nokia Promocje Telefony Windows Phone

Promocja | Nokia Lumia 1020 taniej o 400 złotych

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

  Po co płacić 1899 zł za całkowity brak wsparcia ? Nie dziękuję, to już lepiej kupić LG G2, który robi naprawdę świetne zdjęcia, a nie przepłacać i nie dostać w zamian nawet jednej aktualizacji.

 • marek

  Nie stety lumia nie sprawdza się jako aparat foto , rekordowo długi czas robienia zdjęć , w dzień wiele wad , jedynie przy świetle pokojowym widzę przewagę nad s4 czy aplee i4 s w dzień to poziom galaxy s3 przy nie porwnalnie długim czasie robienia zdjęć , w8 także przegrywa z androidem , żeby nie było że się na czytałem to pół roku Użytkuje lumię 925

 • uriuri

  Ma ten telefon od tygodnia -przesiadłem się z Androida i o ile WP nie jest taki zły (rewelacji też nie ma), o tyle aparat w Nokii 1020 mocno mnie rozczarował.
  W porównaniu do Nokii 808, która miała wbudowany filtr ND, Lumia 1020 słabo radzi sobie przy kontrastowych scenach, ustawianie ostrości przy słabszym oświetleniu trwa długo i często aparat nie trafia ” w punkt” (oczywiście z włączonym wspomaganiem led), zapis zdjęć trwa długo, nawet gdy mam ustawione tylko 5Mpx.
  Zresztą – kupuję aparat, który na obudowie ma jak byk napisane 41Mpx, a zdjęcia zapisuję w 4Mpx+38Mpx. Po pierwsze gdzie te 41Mpx, a po drugie, dlaczego nie ma wyboru tylko 38MPx, bo w galerii widzę tylko te 5Mpx,ale w kompie mam wszystko w dwóch plikach (lekki bałagan).
  Szczerze, to użytkowałem S4 Zooma i teraz Lumię 1020 i oceniając całościowo – jednak Zoom robi lepsze fotki, daje więcej możliwości (zmiana przysłon, w L1020 tylko czas), mocniejsza lampa, mocowanie statywu, ręczny pomiar WB, zoom optyczny, Android-znacznie więcej, bardziej rozbudowanych edytorów zdjęć i filmów.

  • Ewka

   Z tego co czytam u Ciebie wychodzi, że Noki 808 póki co nic nie pobije 🙂

  • asdert

   Matryca ma 41MP fizycznie tak jak jest napisane, efektywnie są wykorzystywane 38MP. 808 szybciej zapisywała zdjęcia w wysokiej rozdzielczości?

   • uriuri

    Nie pamiętam jak szybko zapisywała zdjęcia Nokia 808, bo nie używam jej już od prawie roku, ale fotki robiła znacznie lepsze.
    Szybkość wykonywania(włączenia programu aparatu, ustawienie ostrości, zapis zdjęć) porównuję do S4 Zoom, który jest nieco szybszy.
    Przy słabym oświetleniu na wyświetlaczu, przed zrobieniem zdjęć jest bardzo dużo szumów, to samo w czasie filmowania- filmy są mocno zaszumione, tryb makro (właściwie takiego nie znalazłem) działa z dość dużej odległości – 30-40cm, często przy tej ogniskowej gubi ostrość.
    Sa tylko trzy tryby ostrości – nieskończoność, manual i auto.Nie ma czegoś takiego jak makro.
    Mało trybów tematycznych. Po aktualizacji do Nokia Black program Nokia Camera Pro teraz nazywa się Nokia Camera i ma mniej ustawień, może zmniejszyli też ilość programów- teraz jest tylko auto, noc i sport.
    We wcześniejszej wersji tego programu mogłem przyciskiem lampy wyłączyć/włączyć lampę oraz wyłączyć/włączyć wspomaganie autofocusa, teraz jest to ze sobą połączone, aby coś pozmieniać, muszę wchodzić specjalnie w ustawienia

    • asdert

     No jeśli tak to faktycznie okroili Nokia Camera, mam tą wcześniejszą Pro na lumi 820 (oszukańczo zainstalowana 🙂 i jest super. Zachowam po aktualizacji do Black.

    • Taki ktoś

     Nie wiem od czego zacząć…
     Internet jest dość bogaty w porównania zdjęć z 808 i 1020, gdzie 1020 po Black jakościowo wypada bardzo blisko 808. Fakt – brak filtra ND daje w kość, to największa wada. Zgodzę się również z długim czasem zapisu fotki, ale od tego masz appkę ProShot.
     Kupujesz telefon dla entuzjastów fotografii i narzekasz na brak „trybu makro”? Od tego masz manualne ostrzenie (w ogóle rozumiesz pojęcie „trybu makro”?. W żadnym telefonie nie sprawia on, że nagle osiągasz nadzwyczajnie lepsze efekty jakbyś robił to na zwykłym AF), gdy gałkę przesuniesz maksymalnie w dół (dokładnie przed zmianą na auto) – osiągasz najbliższy punkt ostrzenia czyli makro. Rly. I nie, nie działa z 30-40 cm a z 15 co było bardzo wiele razy wspominane. Jeśli Tobie działa z 40 masz prawdopodobnie wadliwy egzemplarz.
     Cały czas mam wrażenie, że kupiłeś zły telefon dla siebie. To telefon dla ludzi, którzy wiedzą coś więcej o fotografowaniu i potrafią dzięki ustawieniom dostosować aparat do danej sceny – stąd też brak potrzeby trybu tematycznego. Dla trybów tematycznych możesz kupić sobie Z1 albo jakiegokolwiek samsunga, który ma tego tyle, że nawet nie da się przez to przebrnąć a jakakolwiek manualna ingerencja w ustawienia aparatu jest niemożliwa. Jeśli nie orientujesz się w ustawieniach aparatu i chcesz, żeby zrobił to za Ciebie, to chyba powinieneś wybrać jakiś tani kompakt – sprawdziłby się znacznie lepiej.
     Nokia Camera w żadnym wypadku nie została okrojona z funkcjonalności. Wszystkie opcje są i były. Została połączona z aplikacją Nokia Smart Camera, regulację lampy i wspomaganie masz teraz w ustawieniach tej aplikacji.
     Zoom jakościowo robi gorsze fotki niż 1020 – przewagę daje mu zoom optyczny. Ale jeśli chcesz to coś nazywać telefonem, to proszę bardzo.
     Podsumowując – chyba nie trafiłeś z wyborem. Lumia 1020 jest dla odrobinę bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy są w stanie sami poradzić sobie z dobraniem ustawień do odpowiedniej sceny bez pomocy trybów tematycznych.

     Do postu Marka nie będę się chyba odnosił, bo stwierdzenie, że 41 mpix i znacznie większy rozmiar samej matrycy przynosi gorsze efekty od dużo mniejszej matrycy s4 i ip4s chyba mówi sam za siebie. To nawet dziecko wie, że większa matryca = lepsze zdjęcia (w bardzo ogólnym uproszczeniu), no ale chyba mamy tutaj jakąś rewolucję w fotografii, którą przespałem. Użytkuj sobie i pełnokrwistego DSLRa, dobry aparat nie odwali za Ciebie całej roboty 😉

 • Ewka

  Dobra zniżka, co nie zmienia jednak faktu, że cena nadal wysoka (choć pewnie adekwatna do tego modelu), tak 1500zł było by idealnie 🙂


reklama