, Poradniki

Jak przenieść numer do innego operatora?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Małgosiak

  Zastanawiam się nad przejściem z T-mobile do Orange. W Orange dowiedziałam się, że z przeniesieniem numeru wiąże się opłata aktywacyjna 25,- zł. Okazuje się więc, że przeniesienie numeru (przynajmniej w przypadku Orange) nie jest bezkosztowe dla abonenta!
  Mam prośbę o informacje, jak wygląda w praktyce przeniesienie numeru z T-mobile do Orange, przede wszystkim, jak to długo trwa.
  Pozdrawiam.

  • FireFrost

   Opłata aktywacyjna jest chyba zawsze i wszędzie i nie jest związana z przeniesieniem numeru (jakbyś poprosił o nowy numer też by ona była).

 • ted

  Mam abonament w T-Mobile od 5 m-cy i byłem zadowolony do czasu jak dostałem od nich list z informacja że od 1 września 2014 roku T- Mobile podnosi koszt abonamentu o 5pln. W związku z tym zrywam umowę i uciekam do innego operatora. Tyle o t- mobile.

 • exe

  Ja po 10 latach przeniosłem nr z Orange do T-Mobile. Nie byłem do końca przekonany, ale w Orange panuje taki burdel, że szkoda gadać, a sama oferta przedłużeniowa to była kpina.
  Faktycznie, w salonie podpisałem wniosek i umowę w 15 min, po 18. O 19 sms o zleceniu przeniesienia numeru, po 23 sms o zgodzie na przeniesienie i data przeniesienia. 3 stycznia po północy karta Orange przestała działać, w ciągu godziny wszystko śmigało tylko w nowej sieci w nowym abo. Polecam niezdecydowanym, bo w przeniesieniu numeru nie ma kompletnie nic trudnego.

 • isaak

  Nie do końca to tak działa, przeniesienie do nju trwało ponad miesiąc i zostałem w Play, co ciekawe kolega dostał starter „fm mobile” został jej abonentem ale po jakimś czasie okazało się że nikt z Play nie może się do niego dodzwonić, niedawno przeniósł numer do Play i już trzy razy wymienił kartę i problem nie znikł, jedyne co mu się teraz poprawiło to że kiedy jest w zasięgu sieci Play to można się do niego dodzwonić, ale że u mnie na wsi jest tylko Plus i T-mobile to w dalszym ciągu nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu.

 • arek

  Moja solucja przeniesienia numeru do innego operatora. Idziesz do salonu. Dzien dobry chcialem przenies ten numer do was. W ciagu 15 minut dostaje ich sima. Po 2h juz lapie nowy zasieg operatora. Dziekuje i do widzenia.

 • brrr

  Dzisiaj odszedłem z Orange, od pół roku duże problemy z zasięgiem. BOK mnie olał twierdząc, że wszystko działa. Robili jakieś prace modernizacyjne. Telefon nowy ze sklepu.

 • biblok

  Jak jest z opłatą za wydanie nowej kart sim? W plusie chyba się za nią płaci coś w okolicach 10 zł a w Play jest za darmo. Jak u innych operatorów?

  • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

   Plus to masz zależnie bo ponoć teraz promocja to chyba 25 zł, a tak to masz 50. W Orange 25 ostatnio było, Play za free, TMobile pewnie też podobnie.

 • kuba

  Nazir, jeszcze parę miesięcy temu na konkurencyjnym portalu psioczyłeś na T-Mobile.

  • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   @kuba,
   Nie wiem kto się podszywał ? ale ja zawsze sobie chwalę T-mobile i dlatego mam u nich 2 numery bo zapewniają mi najlepszy internet i inne usługi a zasięg pierwsza klasa i dlatego to Oni wygrali przetarg na internet w wagonach IC w Polsce bo inne sieci tylko czarna dziura i gruszki na wierzbie 😀

  • slipdog

   jakbyś kłamał tyle co on to też byś już się gubił w tym co mówiłeś tydzień temu

 • Werter

  Paradkoks: nie da się przenieść numeru z Redbull Mobile – marka Play) do Play’a. Jedna firma i żeby migrować trzeba najpierw „tymczasowo” przenieść numer do innego opa i dopiero do Play(!).

 • Jurek

  „Nowy operator wspiera abonenta w procesie przeniesienia numeru i w przypadku jakiegokolwiek konfliktu ze starym operatorem, zawsze stanie po jego stronie.” i teraz skupmy się na tym fragmencie: „…w przypadku jakiegokolwiek konfliktu ze starym operatorem, zawsze stanie po jego stronie.” Znaczy tego starego operatora. Drodzy redaktorzy: nie wnikam w wasze kompetencji kierunkowe tzn. wiedza o sprzęcie, elektronice, mobilach w ogóle ale skoro praktykujecie słowo pisane to albo redakcja wam funduje korektora po polonistyce (dobrego korektora) albo ta redakcja daje wam miejsce na odpowiednich kursach podnoszących wasze kwalifikacje. Zawsze można samemu pracować na poziomem swojego języka albo zrezygnować z tej pracy. Zakłądam że ostatnie nie wchodzi w rachubę. A trzeba dbać o poziom swojego portalu zwłaszcza wobec konkurencji ale nie tylko. Pozdrowienia.

 • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Hahaha , jak się z głową wybiera operatora i usługi na wysokim poziomie to nie ma potrzeby przenosić numeru .
  Mam 2 numery w T-mobile od bardzo dawna i nie widzę potrzeby się przenosić na żadne inne gruszki na wierzbie w Play lub Orange

  • GSM

   Takie Twoje święte prawo – możesz płacić więcej niż u innych, kto Ci broni? Tylko nie rozumiem, po co robisz innym sieciom antyreklamę? Ktoś ci za to płaci, czy po prostu to chwalenie się, że masz gorzej, jakiś rodzaj publicznego sado-maso?

  • Kacper Mazur

   Ja Ciebie już nie ogarniam. Nie dawno darłeś się, że T-Mobile to złodzieje i takie tam Twoje oszczerstwa, a teraz nagle masz u nich dwa numery…

   • http://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    @Kacper Mazur,
    Mam i mieć będę przez kolejne lata ponieważ mają dla mnie najlepszą usługę z netem 🙂

    Mój żal był jak pamiętam za naliczanie wyższych stawek do Play ale generalnie to wina Play że tak kombinowali .
    Inna kwestią była afera z Play Online jak miałem przez 6 dni urlopu w Sopocie tylko ledwo 0,4Mb/s i dzięki T-Mobile i Plus miałem internet na poziomie właściwym i kontakt ze światem

    Tak czy siak mam też Plus Lte i Play Online 4G lte więc mam porównanie z T-mobile


reklama