, Google Longform Motorola Newsy

Moto X i Moto G to zapowiedzi poważnych zmian. Nie ucieszą one wszystkich

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://gravatar.com/abesso abesso

  Wow. Dla takich tekstów aż chce się wchodzić na gsmmaniaka, a nie dla 3 zdaniowych „newsów” pewnych redaktorów. Good work.

 • Ewka

  Dobry artykuł.

 • Simon

  Alternatywą mogą być przenośne banki energii. Może mniej poręczne niż zapasowa bateria, ale za to do kilku razy większa pojemność.

 • Biały

  Wystarczyła by gwarancja od Google o aktualizacjach przez minimum 2-3 lata.

 • Zaparty

  Brat ma Moto G z amazon.de i jest meeeega zadowolony. W tej cenie zabija cala konkurencje

 • Simon

  Raczej do tego nie dojdzie skoro na naszym kontynencie juz sprzedaja Moto G. Dziekuje autorowi za ciekawy felieton i czekam na wincyj:).

 • SirAdi

  Wydajny SoC, optymalne rozmiary i dość pojemna bateria sprawiają, że Moto G/X są w mojej ocenie urządzeniami niemal idealnymi. Niestety, nigdy nie strawię uporu niektórych producentów do zamykania baterii na stałe czy eliminowania slotu na karty SD, tym samym obie nowe Motorola dyskwalifikuję już na starcie. A szkoda, bo sprzęt i optymalizacja zacna…

  • http://www.gsmManiaK.pl Maciej Sikorski

   Obie te rzeczy można wyjaśnić w prosty sposób: brak slotu skłania użytkownika do korzystania z dysku (w tym przypadku Google Drive), a zatem przywiązują do siebie użytkownika. Co do baterii – gdyby użytkownik mógł ją wymieniać w smartfonie, który określiłeś mianem niemal idealnego, to producent poszedłby z torbami 😉 Jakieś wady posiadać musi, by ludzie kupowali nowe…

   • SirAdi

    OK, tyko skoro możliwość wymiany pustego akumulatora na pełny podczas podróży jest dla mnie priorytetem, to dlaczego taki producent uważa, ze przekona mnie i podobnie do mnie myślących (a zapewniam, że takich jest wielu) do rezygnacji z moich priorytetów? W gruncie rzeczy nie ma argumentów aby mnie przkonać, że mus korzystania z chmury czy niewymienna bateria są lepsze, i w takiej sytuacji wybiorę propozycję konkurencji która nie narzuca na mnie takich restrykcji.

    • Zaparty

     Nie chcesz nie kupuj – nikt nie bedzie plakal z tego powodu

     • SirAdi

      Ale ja właśnie chciałbym dać zarobić i kupić, ale producent swoimi decyzjami sam mnie od tej decyzji odwodzi. A zważywszy, że podobnie do mnie myślących jest wielu, to dla producenta staje się to już problemem. Wystarczy porównać sprzedaż Motoroli i powiedzmy Samsunga czy LG. Gwarantuję, że świetne wyniki Koreańczyków są pochodną właśnie między inny poważnego traktowania potencjalnego konsumenta. A ktoś, kto stara się mi wmówić, że wie co jest dla mnie lepsze, jest zwyczajnie niepoważny.

  • Twin

   powiedz ile razy musiałeś kupować nową baterię oraz jak często kupujesz nowy telefon?

   • SirAdi

    Nawet nie chodzi o częstotliwość kupowania nowych baterii, a o możność podmiany pustego akumulatora na pełny w sytuacji, gdy jesteś z dala od gniazdka. W moim przypadku jest to podstawa, i taka możliwość już dwukrotnie uratowała mnie przed rychłą utratą pracy.

   • Darks

    Popieram @SirAdi. Również te dwa elementy sprawiły, że wiele modeli telefonów odpuściłem. Dla kogoś, kto sporo podróżuje rowerem bądź pieszo możliwość szybkiej wymiany na zapasowe aku jest priorytetem. Weekendowy wypad w góry, mnóstwo godzin na szlaku, sporo zdjęć – mało który smartfon da radę na jednym aku (np. LG L7 II da radę, ale to pewien ewenement). Kwestia slotu kart pamięci mogłaby być dyskusyjna przy 32GB lub więcej GB pamięci wbudowanej (chociaż i tutaj nie ma to ekonomicznego uzasadnienia – skoro slot microSD może być obecny w budżetowych komórkach, nawet nie smartfonach, to nie ma powodu logicznego, aby pozbawiać go topowe modele).

    Aha, co prawda pytanie nie było skierowane do mnie, ale mogę statystycznej odpowiedzi udzielić: tak często jak obecny model przestaje mi wystarczać. Nokię 3210 miałem 6 lat, padła któraś z rzędu kupiona bateria i nabyłem 6610i – tą miałem 4 lata. Później duża rotacja – E61, Samsung Spica, Omnia II – przy tej ostatniej przemęczyłem się ponad 2 lata. Spokój znalazłem przy N8, której najchętniej nie wymieniałbym już nigdy, ale… kwestie wybranego abonamentu oraz jednoczesnej chęci dostępu do netu skłoniły mnie do zakupu dual sima (czyli android). N8 na razie zostaje – możliwe, że zielony ludzik wnerwi mnie do tego stopnia, że zdecyduję się dopłacać do dwukrotnie droższego abonamentu aby móc pozostać przy jednosimowej N8.

 • https://www.facebook.com/weronika.sobotek Weronika Gras

  moto g pokazuje ze jest zainteresowanie wiec nawet gdyby sie jednak zdecydowali na wprowadzenie do europy Moto x w odpowiednio niskiej cenie sukces bylby niewatpliwie


reklama