, Apple iOS Newsy Qualcomm Technologie Telefony

Qualcomm: 64-bitowy procesor w A7 to chwyt marketingowy

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • CiemnaMasa

  Ha ha ha! “…. benchmarki nie kłamią i pokazują, że serce iPhone’a 5s (czyli właśnie procesor) jest jednym z najwydajniejszych na rynku ….”, że co!? Nic dziwnego, że Apple ma dobre wyniki, jak benchamarki zostały zoptymalizowane pod jeden, JEDEN telefon, a na androida jest uniwersalny. Wiec co tu widziwiac? Zainstalujcie IOS na np Sony Xperia Z1 i wtedy porownamy. Okaże się że iphone wcale taki szybki nie jest, wszystko zawdziecza SOFTWAROWI!!!!

 • promo

  ciekawe czy gta 5 pójdzie 😛

 • KrytycznymOkiem

  Mam takie luźne przemyślenia:

  „…. benchmarki nie kłamią i pokazują, że serce iPhone’a 5s (czyli właśnie procesor) jest jednym z najwydajniejszych na rynku ….” – no właśnie, to jest zastanawiające. Ciekawe czy gdyby na tym procu odpalić Androida to czy te benchmarki byłyby podobne, a może całkiem inne. Okazałoby się wtedy czy te osiągnięcia to kwestia cudownego hardware’u Apple, czy też Android jest może do dupy i nie jest w stanie wykorzystać nowych super wydajnych procków. A może jedno i drugie 🙂

  • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

   Tutaj jest kwestia optymizacji całego softu. Łatwiej jest tworzyć coś, na parę profili sprzętowych, niż na setki czy miliony kombinacji. Dlatego system na iPhonach działa tak płynnie. Na WP za to całe GHz i RAM idzie na to by system działał płynnie, bo tyle to zasobów pochłania i nie starcza na aplikacje. Czysty Android nie muli, choć procesor działa na najniższych obrotach. No ale nie raz ludziom można tłumaczyć, ale starczy pokazać taką Lumie i Nexusa i będą mieli problem bo Nexus jest tak samo płynny, przy mniejszym zużyciu zasobów i tym samym baterii. Za to kwestią są tutaj aplikacje i w tym wypadku Android i iOS wypada bardzo dobrze, bo na WP włączy się i już są lagi, spowolnienia itd. Bo zasoby zostały rozdzielone i ich brakuje, a Android i iOS ma ich zapas.

 • Iwanme

  Generalnie szacun dla Apple, że wprowadzili ARMv8 (Co jest bardziej istotnym faktem niż marketingowe 64 bity – tak, wiem że jedno wynika poniekąd z drugiego), ale przy tych ochach i achach trzeba pamiętać, że owe dwa rdzenie 1,3 równe czterem 2 GHz ciągną podobną ilość energii co owe cztery (I iPhone 5S pod obciążeniem działa względnie krótko). Nie wiem czy ja bym nie wolał 4 rdzeniowego Swifta i 2 GB ramu które połączone z PowerVR 6 pewnie byłyby bardziej żywotnym rozwiązaniem.

  • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

   Tylko wiesz co zacznie się dziać za nie długo ? Super hiper mega smartfon z 16 GB RAM, System 64 bitowy itd.

   • Iwanme

    I bardzo dobrze jeśli cena za nowy produkt pozostanie na poziomie starego to tylko się cieszyć, że jest progres. Akurat szkoda, że Apple poskąpiło ramu dla 5S, iOS tego nie potrzebuje, ale nowocześniejsze aplikacje mogą chcieć mieć go więcej, właśnie mała ilość ramu pogrążyła iPada 1 Gen, i iPoda Touch 4g.

    • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

     Ale pomyśl sobie że powstaną nowe aplikacje i znów trzeba będzie kupować nowy sprzęt i znów jakiś pieniądz.

    • http://lgl91.wordpress.com songo94

     najgorzej jak sie ma malo ramu i wczystywana jest strona ze spora iloscia zdjec :/ w tedy da sie odczuc mala ilosc ram

     • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

      No akurat mam jeden smartfon z 1 GB RAM i działa płynnie, nie gadając o tym co ma 2 GB RAM. Też nie przymula na stronach z dużą ilością zdjęć. Tutaj raczej by była kwestia co w tle działa i ile zajęte jest właśnie przez te aplikacje pamięci i procesora.


reklama