piątek, 27 września 2013, Konrad Błaszak

Czy wyświetlacz Xperii Z1 jest równie dobry jak ten w Xperii Z Ultra?

XZU_XZ1Display_11
Xperia Z Ultra vs Xperia Z1 / Źródło: xperiablog.net
 • Michu

  Myślę, że za bardzo demonizujecie Reality Display. Posiadam Xperię V i absolutnie nie mam powodów by narzekać na jej ekran. Kąty widzenia są dobre, choć uważam, że przy tej wielkości ekranu nie mają one takiego znaczenia jak w laptopach, czy w telewizorach. Smartfon to urządzenie osobiste, a nie kino domowe do grupowego oglądania filmów. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić w Reality Display to czerń, która jest bardziej szara niż czarna, co trochę przeszkadza w oglądaniu materiałów wideo po zmierzchu.
  Poza tym, wszystkie inne kolory są dla mnie przyjemniejsze dla oka niż w Super Amoledach, gdyż nie są przesycone. Obraz wydaje się być przyjemnie pastelowy, a ludzie nie mają na skórze efektu skórki pomarańczowej. Aczkolwiek to kwestia gustu. Ja preferuję mniej nasycone, naturalne kolory.

 • isaak

  Jak patrzeć prosto to troszkę lepsza Z1ka, natomiast kąty widzenia ma lepsze Z Ultra. Przy czym ona wyświetlacze to gigantyczny postęp dla Sony.

 • https://www.facebook.com/mateusz.dys.3 Mateusz Dyś

  Wystarzcy spojrzeć na porównania i nie widać żadnego ustępowania. Tak mówią blogerzy od początku, tak mówią osoby ogarnięte z esato. Sony po prostu lubi napisać TFT;p

  • Michu

   Przecież IPS to także matryca TFT. Są dwa rodzaje matryc TFT i są to: TFT TN oraz TXT IPS.

 • Jakub

  od razu widać że Ultra lepsza od 1

 • Belial

  wczoraj trzymalem Z1 w reku….pierwsza mysl jaka mialem patrzac na wyswietlacz to: troszke ciemno i blado….

  pierwsze co chcialem zrobic to ustawic jasnosc na maxa…a tutaj niespodzianka…to BYL MAX…a ekran dupy nie urywal jak sie go ogladalo…wszystko fajne plynne ale jakos tak…nie budzilo zachwytu

 • https://www.facebook.com/mateusz.dys.3 Mateusz Dyś

  Chłopaki na esato za xda mówią, że może to być matryca AMVA stąd troche niższe kąty widzenia. Lecz rzeczona matryca odznacza się bardzo dobrym kontrastem i luminacją czerni, a te parametry udowodniła recka GsmArena;) W Z Ultra siedzi AH-IPS dlatego ma świetne kąty widzenia, ale gorszą czerń i kontrast:)

  • Mateusz

   Niby IPS, a niektórzy recenzenci twierdzą, że Z Ultra ustępuje IPSom pod względem kątów widzenia. Masz gdzieś jakaś oficjalną informację o zastosowanym panelu (nie chodzi mnie o jakieś fora internetowe). Ją już kilka razy kiedyś szukałem i nic oficjalnego się nie dowiedziałem.

 • http://www.gsmmaniak.pl/ Antoni Żółciak

  W przyszłym tygodniu będę miał Z1, to się jedno i drugie porówna. 🙂

  • http://www.gsmmaniak.pl/ konradb

   Świetnie, sam jestem bardzo ciekaw tego porównania 😉

   • http://gravatar.com/melkarv melkarv

    Maz Z1 od kilku dni i wczoraj porównywałem ja z Z ultra w Sony Center. Z ultra ma mocniej nasycone kolory, jednak wrażenia z ekranu Z1 są bardzo dobre, o baterii już nie mówiąc.

    Ps. porównywałem ekran Z1 z ekranem GS4 w Euro i Z1 ma jaśniejszy ekran przy maksymalnym ustawieniu podświetlania.


reklama