, Apple iOS Smartfony Telefony

Ile Apple płaci za zrobienie iPhone’a 5s lub 5c?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://gravatar.com/rp1polska rp1polskarp1polska

  hmm… A ile kosztuje produkcja SGS IV?

 • Kamil

  Taurus@
  W 100% sie z tobą zgadzam.

 • Kamil

  Taurus@

 • Andrew

  Naiwni Ci co kupują te nowości iPhone’a ! Tak przepłacać ! Żal …..

 • http://gravatar.com/taurus23485 taurus23485

  Do narzekania wszyscy pierwsi, ale nikt łaskawie nie zwrócił uwagi na to, że Apple ma swój OS, nie tak jak Samsung czy HTC, myślicie że nad tym pracuje tyle samo ludzi co nad nakładkami na Androida ? I drugie pytanie do autora, czy konkurencja posiada równie rozbudowaną infrastrukturę logistyczną jak Apple, bo tu na stronie mogę zamówić sobie każdy ich sprzęt z bezpłatną dostawą do domu, przynajmniej tak było, nie mówiąc o darmowym grawerunku na np Ipodzie, czy wysyłką jako gift z naszymi życzeniami. Takie centra logistyczne posiadają w większości krajów Europy, nawet w PL, przecież to są ogromne koszta. Nie usprawiedliwiam absolutnie cen Iphonów ani innych zabawek od Apple’a, bo bardziej do mnie przemawiają ich ogromne przychody, a to przecież Samsung jest producentem dziesiątków tysięcy różnych sprzętów, ale denerwuje mnie takie stronnicze dziennikarstwo w stylu Faktów, Super Expresu czy TVN, bo to Wy, redaktorzyki, napędzacie to wszędobylskie hejterstwo. Jest coś za drogie, to nie kupuj, po to jest wolny rynek, znajdziesz jakąś tańszą alternatywę. Na dobrą sprawę, jakby Apple zawołało więcej za Iphona, i tak by pewnie nie stracili, to jest produkt kierowany do osób dla których to nie jest jakiś spory wydatek, a jest takich ludzi naprawdę sporo, niestety u nas już nie tak dużo, dlatego tak widać wszędzie w PL ból d-up-y na Apple’a, czysta zawiść. A skoro tyle ludzi kupuje, i to każdego roku, to chyba to nie może być taki zły sprzęt, widać to większości nie przeszkadza brak slotu na kartę micro SD, wymiennej baterii, czy jeszcze większych braków w sofcie, bo ludzie w krajach rozwiniętych nie zawracają sobie głowy takimi tak naprawdę głupotami ( w rajach mniej rozwiniętych ludzie kupują bardziej dla prestiżu, wyróżnienia ), bo nie szukają jak u nas na siłę dziury w całym, całkiem inna mentalność, wychowanie, myślenie. To jest temat spokojnie na pracę magisterską, ja chciałem zwrócić uwagę Panu redaktorowi na fakt, że rzetelnością, pokazaniem każdej sprawy z obydwu stron, podchodzeniem do każdej sprawy krytycznie, a nie tylko kopiowanie lub przetłumaczenie tekstu z obcego serwisu, można skłonić ludzi do samodzielnego myślenia, a nie tylko nakierować ich na tory w jedną stronę, a takie tu widzę dziennikarstwo, napędzające w negatywną stronę.

 • Mat

  Wszystkie firmy robią tak, żeby jak najwięcej wyciągnąć od klienta, ale wiadomo, że Apple jest pod tym względem liderem – zrobili raz dobry wyświetlacz i od tego czasu nic ważniejszego oprócz tego. Ludzie to kupuję, bo jak kolega już kupi telefon za tyle kasy to przecież nie powie „Oj, ale dziadostwo kupiłem za 2 tysiące” – trzeba wychwalać:-P

 • Panicz

  „Warto zauważyć, że zrobienie iPhone’a 5s jest droższe niż zeszłorocznego iPhone’a 5. Jego komponenty wraz z kosztami produkcji wyniosły bowiem 205 dolarów. ” a nie tańsze?

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Krystian Bezdzietny

   Oczywiście masz rację, dzięki!

 • WujekYahoo

  Szczerze mowiac podziwiam ich za to;-)

 • jojo

  Nie oceniaj ludzi swoją miarą.Wiadomo że dziś poglądy jakie głosisz w stylu,,śmierć frajerom” są normą, ale na szczęście nie dla wszystkich

 • WujekYahoo

  Oto sposob jak zarabiac na jeleniach oferujac to samo ale jednak na nowo i do tego byc odkrywczym…

  • http://www.gsmmaniak.pl/ Krystian Bezdzietny

   Dopóki coś daje się doić, to dlaczego by z tego nie korzystać? Myślę, że nie postąpiłbyś na miejscu Apple’a odwrotnie i nie sprzedawałbyś swoich rozwiązań za cenę oscylującą w granicach opłacalności.

   • Zoss

    Racja Krystian, choć jednak trzeba przyznać, że za dużo sobie życzą za swój sprzęt 🙁

  • Ferdek Kiepsky

   a samsunk doi wszystkich bo sprzedaje tani plastik za grubą kasę a jakoś nikt się nie sprzeciwia…

  • Fobs

   Trzeba przyznać Apple że wiedzą jak wyciągać kasę od słabych i podatnych na ich marketing konsumentów. Zmienianie co roku telefonu na taki sam dlatego że jest nowy to już jakaś forma nałogu jest.


reklama