, Microsoft Nokia

Rządy Stephena Elopa to „kompletna porażka”

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • rolchg

  Wg mnie wycofanie się z dobrze przyjętego systemu MeeGo, było największym błędem Nokii. MeeGo szansę konkurować z Androidem i wygrać szybkością działania (bo nie był oparty o maszynę wirtualną, która ciąży Androidowi). Był na rynku dużo szybciej niż WP, a nieudany WP7… nie miałby z MeeGo żadnych szans. WP8 pojawił się zbyt późno, a jego uboga funkcjonalność i sztywna specyfikacja sprzętowa nie zachęciłaby Nokię mającą MeeGo do zainteresowania się nim.

 • Jakub

  małe szanse na inny system niż wp, ewentualnie ten system asha, przez jednych uznawany za system przez innych nie

 • Niemampojęciaoczympisze

  Jestem ogromnie zasmucony tym jaki tragiczny los spotkał Nokię. Liczyłem na to, że w niedalekiej przyszłości dowiem się o zerwaniu Nokii z Windowsem, ew. rozpoczęciem produkcji modeli z innym systemem – Androidem czy nadchodzącym Tizenem, ale niestety – życie lubi pisać czarne scenariusze i taki napisał dla fińskiej firmy.

  • Jakub

   twój nick apsuje do tego co piszesz.nawet gdyby Nokia przetrwała (a jej CEO wciąż był Elop) nigdy by nie weszli w Tizena, a tym bardziej w androida

   • Niemampojęciaoczympisze

    Nadzieja na inny system zawiera w sobie również nadzieję, że zajdą rzeczy – czyli w&$#3lenie jEłopa – które pozwolą firmie rozwinąć skrzydła na innym oprogramowaniu- choćby wskrzeszenie Symbiana lub napisanie nowego systemu operacyjnego.

 • przem188

  Geneza upadku Nokii i celowych działań Elopa – po to, by wartość Nokii spadła do minimalnej wartości mimo posiadania przez nią największego portfolio patentowego:

  czytelnia.ubuntu.pl/index…mobilnego/

  • http://gravatar.com/wania1 Wania

   Ciekawy artykuł, oj ciekawy. Jak to łatwo można z samego szczytu upaść na sam dół (z Microsoftem w tle)

   • Jakub

    jestem bardzo ciekawy czy Elop na prawdę zostanie CEO MS i jak będą wyglądać fony MS za pół roku po „starej Nokii” Moim zdaniem albo będzie dużo gorzej, albo dużo lepiej, zależy kto zasiądzie stołek CEO MS

 • http://gravatar.com/wania1 Wania

  Gościu gada prawdę, a szczególnie zdanie „Uważam obecną sytuację za kompletną porażkę strategiczną i wdrożeniową” i jak by na to nie patrzeć, winny jest Elop, gdyż zamiast wyprowadzić Nokie na prostą, jeszcze bardziej ją „zdołował” i doprowadził do sprzedaży, a co za tym idzie do likwidacji „Noki”. Czy tak działa „szef” któremu na sercu dobro firmy?! Pewnie „zwiną” od Microsoftu niezły plik banknotów za swoje (krecie) działanie.

  • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

   Też pomyśl ile dostał za doprowadzenia firmy do sprzedaży, jak tak blisko współpracował. Takich powinni za jaja powiesić, jedna zła decyzja, współpraca z MS i koniec firmy. Mieli do wyboru tyle lepszych rozwiązań, ale wybrali najgorsze.

   • http://gravatar.com/wania1 Wania

    Ej „qwerty” uwalam, że troszeczkę przegiąłeś. Można kogoś „nie trawić” z kimś się nie zgadzać, ale ten text jest trochę „nie na poziomie”. Nie gniewaj się, że Ci zwracam uwagę, a przeanalizuj go na „chłodno”, a sam dojdziesz do takiego wniosku. To jest moje zdanie. Pozdrawiam

    • https://www.facebook.com/leggslovers mozilla007

     Każdy się rodzi z tak samo zasobnym mózgiem, tylko tutaj chodzi bardziej o to kto go wykorzysta i będzie rozwijać, a kto zaprzestał rozwijanie swoich umiejętności intelektualnych. Dlatego intelektualista nie wierzy reklamie, tylko ocenia sprzęt po tym jak faktycznie jest. Dlatego sam pokazał jak ma poziom intelektualny i nie mam zamiaru się do takiego poziomu zniżać.

 • Tirinti

  Rządy Elopa to porażka, bo kolo nie skapował, że ma robićsmartphony i myślał, że ma robić aparaty fotograficzne.

  Natomiast kolo co sięwypowiada jest tak naprawdę odpowiedzialny za upadek Nokii bo nie skapował się, że symbadziew jest totalnie przestarzały. Trzeba było zacząć współpracę z Microsoftem już w czasie WM5. Warto też zauważyć, że to on wymyślił pure view czyli najgłupszą technologięjaką ktokolwiek wsadziłdo smartphona i w efekcie powstała Nokia 808 najgorszy smartphone w historii i co gorsze dalszy rozwój Lumii zostałskażony tym badziewiem.


reklama